Strona 148 z 159 PierwszyPierwszy ... 4898138146147148149150158 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 471 do 1 480 z 1624

Wątek: W czym nosić sprzęt - część II

Mieszany widok

  1. #1
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    Jak ktoś nie jest świadomy swoich potrzeb, albo nie umie ich wyrazić w postaci precyzyjnych wymagań to nie zrozumie. Z tych nielicznych co rozumieją, wielu nie ma kasy. A Jan potrafi, ma kasę na sprzęt i wycieczki po całym świecie - to musi budzić zazdrość i wściekłość, tych którym nie starcza finansów lub determinacji, a najczęściej obu. Bo sam fakt, że ma się inne zdanie na ogół nie powoduje tego typu ataków. Ja osobiście mam inne wymagania, ale nie określiłbym tych Jana jako "rzeźnia".

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Bobby Peru Zobacz posta
    Panowie, co byście polecili za plecak do 300zł? Zależy mi na średniej wielkości oraz osobnej komory na jakąś bułę, małą wodę i deszczówkę.
    To zależy ile masz sprzętu, jeśli body + 2 obiektywy to polecam zwykły plecak turystyczny - tańszy i wygodniejszy w noszeniu. Aparat nosić na pasku, wkładać do plecaka tylko gdy nie będzie używany przez dłuższy czas.

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 050

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    Z tych nielicznych co rozumieją, wielu nie ma kasy.
    Dzis, żeby coś sprawdzić nie potrzeba pieniędzy. Przykład? Proszę bardzo.

    Byłem na kupnie walizki, mój plecak 50'ka manfrotto była już za mała na wszystko a planowałem jeszcze jakieś zakupy.

    Na pierwszy ogień poszedł pelikan 1510 z przegródkami, okazał sie za mały wiec odesłałem go. Moim drugim wyborem była walizka manfrotto, jednak gdy przyszła nie wyglądała tak dobrze, jak na zdjęciach w internecie. Znowu ją odesłałem. Wspomnę tylko, że już same koszty transportu w obie strony to lekko 40 funtów, za które placił amazon uk. Czyli sprawdziłem dwie dość drogie walizki i nie wydalem na to złamanego grosza.

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Dzis, żeby coś sprawdzić nie potrzeba pieniędzy.
    Chodziło mi raczej o kupno, ale i na sprawdzenie trzeba przynajmniej "założyć". Poza tym jak pisał kmeg, wiele rzeczy wymaga eksperymentowania, które wykracza poza "bez śladów użycia".

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 497

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    ^^ Nie wszystko da sie tak prosto sprawdzic bo sa rzeczy, ktore wychodza "w praniu" i juz ich tak latwo nie odeslesz...

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 050

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    ^^ Nie wszystko da sie tak prosto sprawdzic bo sa rzeczy, ktore wychodza "w praniu" i juz ich tak latwo nie odeslesz...
    Do nas takie zwroty przychodzą, ze głowa mała. Amazon ma sprzedawce głęboko w 4 literach.

  6. #6

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    Wszystko zależy od gustu użytkownika.

  7. #7
    Bywalec Awatar caveman
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    239

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    Panowie, czy przerabial juz ktos torby biodrowe? Mam taka swoja wizje noszenia bezlusterkowca z malym zoomem w takiej torbie zamiast w plecaku. Sprawdzi sie to?
    Sa mozee torby biodrowe dedykowane do foto ale w formie bardziej "turystycznej"?

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 223

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    Cytat Zamieszczone przez caveman Zobacz posta
    Panowie, czy przerabial juz ktos torby biodrowe? Mam taka swoja wizje noszenia bezlusterkowca z malym zoomem w takiej torbie zamiast w plecaku. Sprawdzi sie to?
    Sa mozee torby biodrowe dedykowane do foto ale w formie bardziej "turystycznej"?
    Zależy gdzie będziesz chodził z tą torbą biodrową.
    Jeśli w mieście czy (wysokich) górach to zły pomysł, w tym środowisku wszystko co wystaje poza obrys sylwetki przeszkadza (siadanie, przechodzenie przez bramki/drzwi, ...) ulega obtłuczeniu/uszkodzeniu.

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  9. #9
    Bywalec Awatar caveman
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    239

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    Otoz chodzi o jazde na rowerze (w tym techniczna). Do tej pory sprzet mialem zabezpieczony i schowany w plecaku. Im bardziej zabezpieczony i schowany aparat, tym mniej zdjec robie.
    Trzeba ta tendencje odwrocic. Chodzi o maksymalna latwosc dostepu przy zachowaniu podstawowego bezpieczenstwa - stad pomysl o torbie (torebce) na pasie biodrowym.

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 223

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    Przypnij coś (zwinięta reklamówka, ....)"tymczasowo" i po prostu sprawdź czy ten bagaż Ci nie przeszkadza.
    Albo małe torba/plecak mocowane na piersi ?

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

Strona 148 z 159 PierwszyPierwszy ... 4898138146147148149150158 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •