Strona 58 z 163 PierwszyPierwszy ... 848565758596068108158 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 571 do 580 z 1624

Wątek: W czym nosić sprzęt - część II

  1. #571
    Dopiero zaczyna Awatar Lafar
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Dania, Copenhagen
    Wiek
    50
    Posty
    25

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    Witam. Poszukuje wygodnego, nierzucającego się w oczy, raczej dwukomorowego plecaka (ewentualnie jednokomorowy z dużą ilością kieszeni na filtry, karty, ładowarki, notes, dokumenty). Najważniejszy warunek - jeden z wymiarów nie możne przekraczać 20 cm. Ostatnio często podróżuję po krajach gdzie przy przelotach jest to sprawdzane. Przy ostatniej podroży 3 razy zmuszony bylem do przepakowania sprzętu - a ja, jak chyba każdy z nas, nie lubię się z nim rozstawc . Plecak ma pomieścić:
    5d mk II
    17-40L f/4.0
    24-105L f/4.0
    70-300L f/4-5,6
    50 f/1,4
    lampka 580 EX II
    Do tego dwie ładowarki, zestaw filtrów LEE 8szt z holderem i inne niezbędne pierdoły - do zapakowania w drugiej komorze.
    Obiektywy z założonymi odwrotnie osłonami;-). Oczywiście mocowanie statywu. Plecak ma być wygodny, raczej z pasem biodrowym - na plecach po 4-6h dziennie, dużo marszruty i wspinaczki.
    Pozdrawiam
    Rafał

  2. #572
    dawniej 'Olka i Jacek'
    Dołączył
    Jul 2012
    Miasto
    Świętej Wieży
    Wiek
    60
    Posty
    192

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    Cytat Zamieszczone przez Olka i Jacek Zobacz posta
    Przeczytałem całą 2-część wątku i dalej wiem, że nic nie wiem

    Proszę, pomóżcie znaleźć torbę, do której zapakuję C 50D i Sigmy: 30/1.4, 10-20/4-5.6, 18-250/3.5-6.3, 24-70/2.8, 120-400/4.5-5.6 oraz TC2x.
    Oczywiście z pierdółkami (lampa, ładowarka, baterie etc.).

    Wiem, że będzie to mocno ciężkie na jedno ramie ale nie zawsze mogę wziąć plecak chcąc zapakować całość. Mam torbę (winer1962) i nie dość, że jest ciasno, to tele muszę targać osobno...
    Skoro nikt z Szanownych Kolegów nie zechciał pomyśleć nad powyższym kłopotem :sad:, to może znajdzie się Ktoś, kto miał/dotykał torby Racam 1687 albo Racam 511?
    kiedyś Canon, teraz Fuji

  3. #573
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    374

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    E, no. Ludzie mają wolne, niedziela jest
    Sam mam winnera 961 chyba i wykonanie jest spoko, z kolei plecaki mam tamraca oraz lowepro i śmiem twierdzić jest lepiej, zauważalnie lepiej.
    Może Tamrac - Camera Bags for One SLR and 1-5 Lenses (Page 2)
    Tamrac - Camera Bags For Two Bodies and Multiple Lenses

    Przez zbyt ciężka torbę foto nawalają plecy. Cierpię od jesieni.
    Nie targaj kamieni, noś plecak

  4. #574
    dawniej 'Olka i Jacek'
    Dołączył
    Jul 2012
    Miasto
    Świętej Wieży
    Wiek
    60
    Posty
    192

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    Cytat Zamieszczone przez kosdkp Zobacz posta
    Może Tamrac - Camera Bags for One SLR and 1-5 Lenses (Page 2) Tamrac - Camera Bags For Two Bodies and Multiple Lenses
    Dzięki za linki! Oglądałem te torby i nie wiem, jak wsadzić 120-400 - niby są wielkie ale "na stojaka" ta Sigma nie wejdzie a na leżąco nie widze możliwości...
    Plecak mam (LowePro Flipside 400AW - jestem z niego baaaardzo zadowolony) ale nie zawsze mogę go zabrać.
    No i chciałbym w domu trzymać wszystko "w kupie" a w plecaku nie jest to zbyt wygodne
    kiedyś Canon, teraz Fuji

  5. #575

    Domyślnie Pytanie o lowepro

    Jestem zadowolonym posiadaczem paska lowepro Voyager C a posiadając kilka body stwierdziłem ze wystarczyłby mi jeden pasek na wszystkie puszki. Tym bardziej ze się bardzo łatwo go przepina
    I ty pytanie czy da się gdzieś dokupić dolną część paska tą do kłutej mocuje się body z połową klamry ?

  6. #576
    Bywalec
    Dołączył
    Dec 2008
    Miasto
    Dzianisz
    Posty
    127

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    a co radzicie zabrać w góry? torba na ramię czy pas? plecak oczywiście odpada

  7. #577
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    374

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    Cytat Zamieszczone przez waka Zobacz posta
    a co radzicie zabrać w góry? torba na ramię czy pas? plecak oczywiście odpada
    Plecak.
    Torba na ramie to porażka, w górach oczywiście.

  8. #578
    Pełne uzależnienie Awatar jacek_73
    Dołączył
    Oct 2010
    Miasto
    53 N, 18 E
    Wiek
    50
    Posty
    2 587

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    Cytat Zamieszczone przez waka Zobacz posta
    a co radzicie zabrać w góry? torba na ramię czy pas? plecak oczywiście odpada
    Gdzie leży Dzianisz? Ja osobiście używam toploada, reszta w plecaku - natomiast ciekawy wykład w temacie, autorstwa szambonura, został opublikowany w którymś z biuletynów C-F-K.

    Pzdr
    Ostatnio edytowane przez jacek_73 ; 04-02-2013 o 21:54
    Jestę fotografę
    miszcz martwi się o podpis

  9. #579
    dawniej 'Olka i Jacek'
    Dołączył
    Jul 2012
    Miasto
    Świętej Wieży
    Wiek
    60
    Posty
    192

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    Cytat Zamieszczone przez jacek_73 Zobacz posta
    Gdzie leży Dzianisz?
    Wg Wujka Google'a 10,8km od ronda Nowotarska/3-go Maja w Zakopanem
    kiedyś Canon, teraz Fuji

  10. #580
    Dopiero zaczyna Awatar Lafar
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Dania, Copenhagen
    Wiek
    50
    Posty
    25

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    Cytat Zamieszczone przez Lafar Zobacz posta
    Witam. Poszukuje wygodnego, nierzucającego się w oczy, raczej dwukomorowego plecaka (ewentualnie jednokomorowy z dużą ilością kieszeni na filtry, karty, ładowarki, notes, dokumenty). Najważniejszy warunek - jeden z wymiarów nie możne przekraczać 20 cm. Ostatnio często podróżuję po krajach gdzie przy przelotach jest to sprawdzane. Przy ostatniej podroży 3 razy zmuszony bylem do przepakowania sprzętu - a ja, jak chyba każdy z nas, nie lubię się z nim rozstawc . Plecak ma pomieścić:
    5d mk II
    17-40L f/4.0
    24-105L f/4.0
    70-300L f/4-5,6
    50 f/1,4
    lampka 580 EX II
    Do tego dwie ładowarki, zestaw filtrów LEE 8szt z holderem i inne niezbędne pierdoły - do zapakowania w drugiej komorze.
    Obiektywy z założonymi odwrotnie osłonami;-). Oczywiście mocowanie statywu. Plecak ma być wygodny, raczej z pasem biodrowym - na plecach po 4-6h dziennie, dużo marszruty i wspinaczki.
    Pozdrawiam
    Rafał
    Witam
    Czy naprawdę nikt nie używa, lub miał do czynienia z takim plecaczkiem (np. głębokość 20cm - ten wymiar jest ważny). Z góry dziękuję za wszystkie sugestie.
    Pozdrawiam
    Rafał

Strona 58 z 163 PierwszyPierwszy ... 848565758596068108158 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •