Strona 2 z 163 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 1624

Wątek: W czym nosić sprzęt - część II

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar gadget_zary
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Żary/Wrocław
    Wiek
    34
    Posty
    1 046

    Domyślnie

    Przejrzyj ofertę Crumpler'a albo Mekko. Crumpler'a można nieraz o wiele taniej dostać na allegro w stosunku do oferty sklepowej w zależności od kolorystyki danego modelu.

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar gavin
    Dołączył
    Feb 2010
    Miasto
    Czeladź
    Wiek
    42
    Posty
    1 339

    Domyślnie

    Nie wiecie czasem czy do mekko t30 albo hama rexton 150 wejdzie 5d z 24-70 (szkłem w dół) 85/1.8, 2 małe szkła i flash?

  3. #13
    Bywalec Awatar savage67
    Dołączył
    Sep 2010
    Miasto
    Starachowice/Kielce
    Posty
    122

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wiktor2323 Zobacz posta
    A może torba vanguarda up-rise 38?
    Cytat Zamieszczone przez adamires Zobacz posta
    polecam VANGUARD up-rise 43.
    -To bardziej plecak niż torba. Ale w sumie..

    A tak na serio to namówiliście mnie Vanguarda i na UP-Rise 33. Znalazłem w dobrej cenie w pewnym sklepie fotograficznym. Torba dobrze wygląda , fajny sposób na szybkie wyjmowanie , wchodzi bez problemu 50D z zapiętym 70-200 tak, że powinienem być zadowolony. Coś skrobnę jak przyjedzie.
    ______________________________________
    Canon 6D 85/1,8 50/1,4 70-200 2,8 IS USM II TCx2III 430EXII

  4. #14
    Bywalec
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    206

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spr Zobacz posta
    cześć

    szukam reporterskiej torby na sprzęt która będzie dyskretna- czyli będzie udawać zwykłą torbę na ramię
    mówię tu o czymś pokroju:
    http://www.fotografuj.pl/News/Torba_...senger/id/3713
    ogólnie model fajny tylko hmm-za takie pieniądze wydaje mi się zbyt mało usztywniony i mało praktyczny pod kątem pakowania.

    Co będę przenosić?
    body 1szt (ff lub crop - różne wielkości wiadomo ale oba bez gripów)+70-200 f/4 + 17-40 f/4 + 430 exII

    Ogólnie mam aż 2 torby foto,nie są przesadnie duże ale widać na pierwszy rzut oka że mam tam sprzęt.Wiadomo nie jest to nic złego ale w przypadku niektórych reportaży dobrze być branym za nieszkodliwego amatora którym nie ma co zawracać sobie głowy bo nawet nie ma torby na sprzęt foto:P
    Powtórzę za streederem, który swego czasu również i mnie przekonał do Think Tanka. Jeśli nosisz jedno body bez battery packa, do tego 70-200 oraz 17-40 i lampa, to Retrospective 10 powinno wystarczyć. Szczególnie, jeśli Twoim standardowym obiektywem jest 17-40 (70-200 podpięte do body może być zbyt długie na tą torbę). Retrospective są doskonale wykonane z naprawdę porządnego materiału, ilość kieszeni jest wystarczająca, a torba kompletnie nie rzuca się w oczy. Nie wiem skąd jesteś, ale w Trójmieście ja swoją dorwałem o 100 zł taniej niż na Allegro - sprzedawca stwierdził, że te torby im nie idą i mi ją puści taniej=)

  5. #15

    Domyślnie

    Co polecacie do 300zl do 550d z gripem, 70-200 f/4 is, 18-55, w przyslosxi jakies 2 inne. Musi miec uchwyt na statyw, dobrze by bylo gdyby mial pokrowiec przeciwdeszczowy i miejsce na lapka 15".

    Myslalem nad naneu k3l, ale ktos na forum mowil ze wycofali go ze wzgledu na jakas wade produkcyjna. Podoba mi sie jego wyglad, nie jest zbyt odstajacy, niezbyt tornistrowy

    Z gory dzieki za doradztwo.

  6. #16
    Początki nałogu Awatar rysz
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    ~Warszawa
    Wiek
    30
    Posty
    271

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Diwad Zobacz posta
    Co polecacie do 300zl do 550d z gripem, 70-200 f/4 is, 18-55, w przyslosxi jakies 2 inne. Musi miec uchwyt na statyw, dobrze by bylo gdyby mial pokrowiec przeciwdeszczowy i miejsce na lapka 15".

    Myslalem nad naneu k3l, ale ktos na forum mowil ze wycofali go ze wzgledu na jakas wade produkcyjna. Podoba mi sie jego wyglad, nie jest zbyt odstajacy, niezbyt tornistrowy

    Z gory dzieki za doradztwo.
    Jakoś nie zauważyłem, żeby zniknął ze sprzedaży:
    http://www.cyfrowe.pl/aparaty/naneu-pro-k3l.html

    Po cichu zamieniony został model. Starszy miał odpinany stelaż z pasem biodrowym i był wykonany z gorszych materiałów. Ja kupowałem go chwilę po zmianie.

    Polecam zobaczyć w sklepie, bo nie każdemu taki plecak przypasuje - mały nie jest (ale dla mnie mógłby być większy i nie wiem, czy nie zrobiłem źle kupując go zamiast k4l).

    Nosi się go genialnie (teraz chodzę z nim na co dzień) i to nawet ze sporym obciążeniem. W komorze foto ja mieszczę: 40D + Sigmę 17-70 OS + Taira 300/4,5 (sporawe) + Mira 35/2,0 + ładowarkę + drobiazgi i jeszcze jest miejsce. Komorę musiałem tylko przebudować (da się na dziesiątki sposobów), bo > 20 cm Tair wchodzi tylko poziomo w poprzek.

    Kupiłem go głównie ze względu na dużą górną kieszeń i nie żałuję. Spokojnie starcza na 3 dniowy wyjazd ze sprzętem foto (ze statywem), a na upartego tydzień też da radę (bez namiotu i kuchenki turystycznej, bo tu to k5 się przyda).

    Tak czy inaczej mogę śmiało polecić. Mam od 1/2 roku i nie wykazuje jakichkolwiek oznak zużycia (przetarć itp.) :cool:

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rysz Zobacz posta
    Jakoś nie zauważyłem, żeby zniknął ze sprzedaży:
    http://www.cyfrowe.pl/aparaty/naneu-pro-k3l.html

    Po cichu zamieniony został model. Starszy miał odpinany stelaż z pasem biodrowym i był wykonany z gorszych materiałów. Ja kupowałem go chwilę po zmianie.

    Polecam zobaczyć w sklepie, bo nie każdemu taki plecak przypasuje - mały nie jest (ale dla mnie mógłby być większy i nie wiem, czy nie zrobiłem źle kupując go zamiast k4l).

    Nosi się go genialnie (teraz chodzę z nim na co dzień) i to nawet ze sporym obciążeniem. W komorze foto ja mieszczę: 40D + Sigmę 17-70 OS + Taira 300/4,5 (sporawe) + Mira 35/2,0 + ładowarkę + drobiazgi i jeszcze jest miejsce. Komorę musiałem tylko przebudować (da się na dziesiątki sposobów), bo > 20 cm Tair wchodzi tylko poziomo w poprzek.

    Kupiłem go głównie ze względu na dużą górną kieszeń i nie żałuję. Spokojnie starcza na 3 dniowy wyjazd ze sprzętem foto (ze statywem), a na upartego tydzień też da radę (bez namiotu i kuchenki turystycznej, bo tu to k5 się przyda).

    Tak czy inaczej mogę śmiało polecić. Mam od 1/2 roku i nie wykazuje jakichkolwiek oznak zużycia (przetarć itp.) :cool:

    No wiec wszystko jasne. Biore K3L. Sugerowalem sie "nowym modelem" z allegro w cenie 399zl +przesylka.

    Dzieki rysz. Jesli ktos jeszcze moze cos napisac o tym plecaku to bardzo prosze. Moze komus sie przyda jeszcze.

  8. #18
    Początki nałogu Awatar rysz
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    ~Warszawa
    Wiek
    30
    Posty
    271

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Diwad Zobacz posta
    No wiec wszystko jasne. Biore K3L. Sugerowalem sie "nowym modelem" z allegro w cenie 399zl +przesylka.

    Dzieki rysz. Jesli ktos jeszcze moze cos napisac o tym plecaku to bardzo prosze. Moze komus sie przyda jeszcze.
    Postaram się jutro wrzucić fotkę komory foto, żeby można było ocenić rozmiary (niektórzy sądzą, że jak na taki plecak za mała). Może komuś się przyda.

  9. #19
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    40

    Domyślnie

    Brałem inny model naneu'ki z cyfrowych. To co dostałem RÓŻNIŁO się w konfiguracji od tego co mieli na stronie producenta i na zawieszce dołączonej do plecaka - w szczególności chodziło o brak dwóch "długich" konfigurowalnych przegród w pojemniku foto - a była tylko jedna i dodatkowo jedna zupełnie nieużyteczna krótka przegródka. Poza tym nie było w zestawie "zabawki" do kluczy. Oczywiście to pierwsze powoduje, że plecak jest "do bani" jeżeli chodzi o pewne konfiguracje sprzętowe - jak np. dłuższe obiektywy podparte z obu stron - I MUSZĘ KUPIĆ INNY. Po kilku rozmowach z dostawca i producentem wyszło "że tak ma teraz być i już" i że zmienili konfigurację "poprawionej" wersji. Tak więc nie sugeruj się za bardzo tym, co masz na obrazkach - to nie musi być to, co dostaniesz. Czyli NIE POLECAM zakupu sprzętu NANEU bez wcześniejszego wywiadu co mają w danym momencie DOKŁADNIE w danej konfiguracji. Samo wykonanie plecaka jest jak na razie Ok - nie mam zastrzeżeń.
    Z przyzwyczajenia Canon

  10. #20
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    28

    Domyślnie co do noszenia jednego obiektywu?

    jak pogoda pozwala, to biorę aparat na szyje i idę w miasto-bez torby czy plecaka. Ale doszedł mi jeden mały obiektyw, 50mm i tu pojawia się pytanie do Was, czy macie jakieś konkretne oferty małych kabur? albo czegoś innego co spełniałoby swoją funkcję? potrzebuje tylko czegoś do noszenia małego obiektywu, myślałem też o nerce :wink:

Strona 2 z 163 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •