Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 54 z 54

Wątek: "Fotoreporter" do portalu miejskiego. Pytanie

  1. #51
    Uzależniony Awatar xsardas
    Dołączył
    Dec 2008
    Miasto
    Wrocław / Szczecin / Świnoujście
    Wiek
    40
    Posty
    731

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez janmar Zobacz posta
    Hmmm.....Ale jak za te pierwsze parę wypłat kupić to na co inny wydał 480 wypłat?
    Matematycznie...
    Banalnie prosto zarobić w tym czasie więcej niż ktoś przez te 480, lub wydać je zdecydowanie lepiej niż ten inny człek

    Tyle że nie to było sensem mojej wcześniejszej wypowiedzi, ale każdy z nas odbierze ją inaczej

  2. #52
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 423

    Domyślnie

    Jest jeszcze jeden sposób. Zrobić dwa-trzy eventy za free i pożegnać się, zostawiając kontakt do siebie. Jak zadzwonią to podać stawkę za zdjęcia. Warunek jednak jest taki, że te zdjęcia dane za free muszą być bardzo dobre.

  3. #53
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Ścinawa, Wrocław
    Wiek
    34
    Posty
    269

    Domyślnie

    Jak chcesz sobie pofocic eventy, na ktore mialbys problem wejsc to idz Jak inni pisali: jak sie spodoba i bedziesz dobry to znajdziesz wreszcie cos platnego chcoiazby dzieki wiekszemu/lepszemu portfolio

    Cytat Zamieszczone przez CyrJak Zobacz posta
    Da się bez psucia rynku, poważnie.
    Jakiego psucia? ten rynek juz jest zepsuty i nie da sie go naprawic, za 10lat(może 5? ) zdjecia beda juz niepotrzebne zostana kamery.
    Zarabiajac tez bedzie "psul rynek", bo zabierze innym foto czesc dochodu Tylko zmienia sie osoby, ktore beda na niego wkurzone

  4. #54
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 759

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    Widzisz, bo problem nie polega na tym, że ludzie chcą na początku robić za darmo i w ten sposób nabierać doświadczenia.
    Problem polega na tym, że to zjawisko jest wykorzystywane na potęgę.
    Ale przecież tego by nie było gdyby nie zalew fotografujących.

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    Czy możliwe jest zatrudnienie niani do pilnowania dziecka za free przez pół roku obiecując jej że po tym czasie się ją zatrudni na etat?
    Pewnie nie ale to wynika dokładnie z tego co napisałem powyżej.
    Przy czym /na marginesie/ wbrew pozorom nie ma porównania w odpowiedzialności zlecenia komuś reportażu z imprezy, a powierzeniu swojego dziecka.

    Trzeba też brać pod uwagę, że nie jest tak jak niektórzy piszą, że wzięcie kogoś za darmo oznacza fotografowanie małpką z obcinaniem nóg i głów. Nic bardziej mylnego. Jest masa "wygłodniałych" młodych ludzi którzy mają niezły sprzęt i pewne doświadczenie i wiedzę chcących robić zdjęcia nie tylko u cioci na imieninach. To zresztą pogłębia cały ten problem.

    BTW1: takie apele o "nie psucie rynku" są dla mnie trochę niepoważne. To tak jakby szewcy apelowali nie kupujcie chińskich butów tylko drogie tak żeby opłacało się je naprawiać. No niestety takie mam czasy, że technologie się zmieniają, dostęp do sprzętu i wiedzy jest coraz łatwiejszy.

    BTW2: przeniosłem do "Różności o fotografii", bo temat bardziej ogólny :cool:.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •