Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 54

Wątek: "Fotoreporter" do portalu miejskiego. Pytanie

  1. #11
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 417

    Domyślnie

    Z jednej strony "wolontariat" to wyzysk, z drugiej strony odbieranie pracy zawodowym fotografom żyjącym z fotografowania tego typu imprez. Dalej analizując to doskonały sposób na samokształcenie się, możliwość wejścia z akredytacją tam gdzie przeciętny widz nie wejdzie, nawiązanie kontaktów itp. itd. czyli inwestycja w siebie. Też zaczynałem od amatorskiego filmowania różnych wydarzeń za darmo a w tej chwili współpracuję za pieniądze z lokalną TV i od czasu do czasu również za pieniądze robię zdjęcia do gazety. Jak to mówią, rób to co lubisz a pieniądze same w końcu przyjdą

  2. #12
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    445

    Domyślnie

    Z Twoim sprzętem niestety nie za bardzo poszalejesz, no chyba że bardzo jasna hala, ale jak Cię wyślą na ciemniejszą to będzie problem... Więc, jak za darmo - nie będą mieli pretensji Dodatkowo nauka dla samego siebie, nic tylko brać robotę, a w przyszłości się to na pewno opłaci

  3. #13
    Początki nałogu
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    Wwa
    Wiek
    42
    Posty
    365

    Domyślnie

    myślę że powinni Ci płacić 1k pln za każde wykonane zdjęcie. jedyne co możesz zrobić to biorąc pod uwagę posta wyżej niż mój porozmawiać czy nie mogli by kupić dla siebie a Tobie wypożyczać jakiegoś jasnego 70-200. Z takim szkłem już coś ugrasz w ciemnej hali. a lepsze zdjęcia to lepsza marka/renoma.
    Rozumiem że 92 w nicku to rocznik - młodzi zawsze chcą wszystko na już i za maksa
    Z T-shirt'ów to noszę XL, ale ze szkieł to i L wejdzie

  4. #14
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    Stargard
    Posty
    37

    Domyślnie

    Jeśli coś jest pasją to wolontariat nie jest zły - ale tylko na krótką metę.

  5. #15
    Początki nałogu
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    Wwa
    Wiek
    42
    Posty
    365

    Domyślnie

    na krótką metę będzie gdy wolontariusz okaże się dobry - wówczas albo dotychczasowy albo inny-przyszły pracodawca szybko się zainteresuje stałą i lepiej płatną współpracą.
    Z T-shirt'ów to noszę XL, ale ze szkieł to i L wejdzie

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krisnrj Zobacz posta
    myślę że powinni Ci płacić 1k pln za każde wykonane zdjęcie. jedyne co możesz zrobić to biorąc pod uwagę posta wyżej niż mój porozmawiać czy nie mogli by kupić dla siebie a Tobie wypożyczać jakiegoś jasnego 70-200. Z takim szkłem już coś ugrasz w ciemnej hali. a lepsze zdjęcia to lepsza marka/renoma.
    Rozumiem że 92 w nicku to rocznik - młodzi zawsze chcą wszystko na już i za maksa
    Już zaznaczyłem, że nie oczekuje jakiś wynagrodzeń nie wiadomo jakich. Dla ucznia przysłowiowe dwie dychy to dużo. Czy tak trudno to zrozumieć??

    Dziękuje za powyższe inne porady. Czyli lepiej dobrą umowę o wolontariat niż na robić to na "gębe"

  7. #17
    Coś już napisał
    Dołączył
    Oct 2010
    Miasto
    Wrocław / Warszawa
    Posty
    57

    Domyślnie

    robiłem kiedyś jako wolontariusz mecze piłki nożnej. Właśnie w małej gazetce (największej w powiecie) i powiem Ci, że pomimo tego, że zdjęcia były podpisywane moim nazwiskiem i publikowane co tydzień w prasie drukowanej (WOW) i miałem pewną satysfakcję to nijak nie przełożyło się to później na jakieś zlecenia etc. Zadaj sobie sam pytanie czy przeglądając zdjęcia sportowe sprawdziłeś kto wykonał zdjęcie i czy googlowałeś tę osobę?
    Z perspektywy czasu, moim zdaniem to strata czasu, lepiej szukać zleceń płatnych.
    przechodzę na ciemną stronę mocy. I Can.

  8. #18
    Początki nałogu
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    Wwa
    Wiek
    42
    Posty
    365

    Domyślnie

    czasem potrzebny jest ten przysłowiowy łut szczęścia...Ja nie googlałem nigdy autorów zdjęć sportowych bo nie pracuję w gazecie i nie trudnię się najmem fotografów, ale gdyby zobaczył ciekawe fotki i miał zajęcia takie jak napisałem powyżej to myślę że byłby to niezły pomysł.
    Z T-shirt'ów to noszę XL, ale ze szkieł to i L wejdzie

  9. #19
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    Bydgoszcz.
    Posty
    3 468

    Domyślnie

    Czym innym jest chęć zarabiania pieniędzy,czym innym zdobycie zawodu i marki.
    Pieniądze zwykle dają po drugim.Za pierwsze rzadko.
    Ci po drugim etapie nie zadają takich pytań, więc tak rozumując dla autora wątku wolontariat ma sens.A i jakiś zarobek może, choć nie musi.

  10. #20
    Bywalec Awatar CyrJak
    Dołączył
    Oct 2010
    Miasto
    Poznań
    Posty
    141

    Domyślnie

    Kolego proszę, nie psuj rynku. Miejski portal jeżeli cokolwiek Ci da, a w to wątpie, to będą to marne grosze. Wybicie się z czegoś takiego jest niemożliwe, szkoda czasu pieniędzy i sprzętu. Po co podcinać gałąż na której wszyscy siedzimy?

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •