Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: GretagMacbeth Eye One 1 z USA jakie cło?

  1. #1
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Bytom
    Wiek
    54
    Posty
    1 025

    Domyślnie GretagMacbeth Eye One 1 z USA jakie cło?

    Do kupienia na www.rawworkflow.com za 209$. Kupowałem u nich WhiBall i bez problemu typu cło dotarło po paru dniach. Zastanawiam się jakby jednak trafił na cło to ile bym zapłacił więcej...tzn. vat + cło (ile?) ?
    Całkowity koszt to 209$ + przesyłka do Polski UPS: 3 Day Select: $27.16.
    Gdyby się udało ominąć cło to jestem do przodu o jakieś 800 zł.

    Ps. Do adminów sorry, prze pomyłke umieściłem wcześniej to na giełda/inne a tam nie można odpowiadać
    Canon 20d + Tamron 28-75/2.8 + Canon 70-200/4L + Speedlite 550ex

  2. #2
    Bywalec Awatar Duty
    Dołączył
    Apr 2005
    Wiek
    54
    Posty
    244

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mirhon
    Do kupienia na www.rawworkflow.com za 209$. Kupowałem u nich WhiBall i bez problemu typu cło dotarło po paru dniach. Zastanawiam się jakby jednak trafił na cło to ile bym zapłacił więcej...tzn. vat + cło (ile?) ?
    Całkowity koszt to 209$ + przesyłka do Polski UPS: 3 Day Select: $27.16.
    Gdyby się udało ominąć cło to jestem do przodu o jakieś 800 zł.
    Poszukiwałem dobrego rozwiązania do usługowego robienia profili. Oczywiście pierwsze kroki - USA - ceny super. Wymieniłem sporo maili z http://www.colorhq.com/ , bo ICCOLOr wychodził u nich bajecznie tanio (http://www.colorhq.com/index.asp?Pag...ROD&ProdID=70).

    Odmówili jednak sprzedaży wysyłkowej do Europy, tłumacząc się, że ich licencja obejmuje tylko USA i Kanadę i nie chcą jej stracić dla jednej transakcji
    W cześniej kupowałem w USA Eye One Photo - ale było przywiezione w walizce, nie wysyłkowo ze sklepu.
    Napisałem też maila do GretagMacbeth w Szwajcarii
    Odesłano mnie do przedstawicielstwa w Polsce (firma Mercor) - kupiłem u nich Profile Makera 5.05 i Eye One Pro rev.B (czekam, az fundusze pozwolą na stolik iO).
    Przez cały ten proces zyskałem pewną świadomość: gwarancję dostaje się po rejestracji na www. Jeśli sprzęt był zakupiony w USA, wyślesz go do serwisu - to serwis nie odeśle go do Europy, ale najprawdopodobniej do sklepu w USA, któremu firma to sprzedała (numery seryjne są na fakturach).
    Dlatego przełknąłem kosmiczne Polskie ceny i ze względu na chęć dłuższej współpracy z firmą zacząłem sprzedawać kanałem przez nią ustalonym.
    Ryzyko było też takie, że jak otworzę stronę www z kalibracją i sklepem internetowym z kalibratorami - a będą pochodziły z szarego kanału - firma każe zwinąć żagle.
    Teraz sam mam w sprzedaży Eye One Display 2 (cena 1390 zł brutto). Plus jest taki, że gwarancje są na miejscu i można legalnie sprzęt wysyłać do kalibracji co jakiś czas (w przypadku spektrofotometrów co 18 mies.)
    Nieważne, jaki sprzęt posiadasz. Ważne, jak go potrafisz wykorzystać.

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2004
    Posty
    5 727

    Domyślnie

    Ja swój bez problemów (cło) kupiłem w bhphoto.com.

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Bytom
    Wiek
    54
    Posty
    1 025

    Domyślnie

    Dzięki za info. Sąsiad zamówił :-) i zobaczę co z tego wyjdzie...
    Canon 20d + Tamron 28-75/2.8 + Canon 70-200/4L + Speedlite 550ex

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •