Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28

Wątek: Zapowiedzi: nowa lustrzanka cyfrowa Canona

  1. #21
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 736

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dzik Zobacz posta
    Byly przecieki o nastepcy ds'a w okolicach 35mpix.
    Obraz 4K ma ok 9mpix, aby zrobic samplowanie tak jak w C300 zrobia 35mpix.
    Bedzie kamera i ds w jednym.
    Nie wiem czy to tak będzie do końca, bo przy 4K ma być klatka rozmiaru APS-H, do tego nie jest przesądzone czy będzie 4->1 więc te rachuby co do ilości pikseli na matrycy w tym aparacie przy FF mogą się nie sprawdzić.

    PS.
    Przy okazji posprzątałem. Ten wątek dotyczy produktu, który jest już zapowiedziany bardzo proszę nie dodawać nam roboty i nie prowadzić tutaj spekulacji na temat przyszłości systemu od tego jest wątek plotkarski do którego oczywiście zapraszamy -> http://www.canon-board.info/showthread.php?t=79108 .
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 07-11-2011 o 14:35
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  2. #22
    Początki nałogu Awatar polm
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    271

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez strideer Zobacz posta
    No tak na moje to oryginalna informacja prasowa Canona wprawdzie mówi o MJPEG w prototypowym aparacie, jednak biorąc pod uwagę choćby zamkniętą specyfikację 1D X, to spodziewałbym się raczej zapisu MPEG-4 z samymi klatkami typu I (bez klatek pośrednich P i B) kiedy ta lustrzanka "C" zostanie faktycznie zapowiedziana.
    Jeżeli będą tylko pełne klatki, to będzie to... mjpeg. Na tym właśnie polega mjpeg, że nie ma międzyklatkowej kompresji. Obojętnie czy to jest mpg2 czy mpg4, pełne klatki są kompresowane tak jak jpg (nie jest zastrzeżony i daje dobrą jakość/stopień kompresji), bo jpg2000 jest tak naprawdę zastrzeżony.
    Minus użycia mjpeg, to duży rozmiar lub słaba jakość. Nikon był krytykowany za użycie mjpega ze względu na to, że musieli zastosować mocniejszą kompresję klatek, żeby utrzymać mały rozmiar plików.
    Mały rozmiar -> duża kompresja klatek -> słaba jakość, głównie artefakty przy obrazie o dużej ilości małych obiektów np. trawa, liście, włosy, ruchoma woda itd.
    Nie wiem, dlaczego Nikon zdecydował się w D90 na mjpg. Może nie dali rady z h264 (duuużo większa złożoność kodowania), a może przestraszyli się MPEG LA.

    Canon potrzebuje 4k, żeby wejść do kin, ale aparat którym można kręcić 4k to za mało. Potrzeba jeszcze akcesoriów na których Canon też powinien zarabiać zamiast np. Zacutto. Aha, 4k wcale nie oznacza 36 mpix. C300 dostał 8mpix do 2k, bo... dostał, ale to się nie przekłada na to że do 4k potrzeba 36mpix. Uważam, że jeśli chcą mieć porządne 4K (bez aliasingu), to matryca powinna mieć max 16mpix.
    Jestem zadowolnym ze swojego sprzętu pstrykiem-gawędziarzem.

  3. #23
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    34
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    Na akcesoria chyba się nie czają, bo w filmikach z Zacuto zostało powiedziane, że dostali prototyp het het przed announcementem, żeby mieć czas na kombinowanie, no i myślę, że to przez to, że Canon nie ogarnąłby zrobienia tego wszystkiego w tak krótkim czasie i tak dobrze jak Zacuto.

  4. #24
    Początki nałogu Awatar polm
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    271

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez micles Zobacz posta
    Na akcesoria chyba się nie czają, bo w filmikach z Zacuto zostało powiedziane, że dostali prototyp het het przed announcementem, żeby mieć czas na kombinowanie, no i myślę, że to przez to, że Canon nie ogarnąłby zrobienia tego wszystkiego w tak krótkim czasie i tak dobrze jak Zacuto.
    No i dla mnie to bez sensu ze strony Canona. Tłuką 5d II od kilku lat i zamiast zarabiać dodatkowo na rurkach, fokusach itp., to oddają te pieniądze Zacutto, Benro (tak, też produkują rigi) i innym. Canon to duża firma, reszta przy nim to manufaktury. Ogarnęli by to spokojnie. Arri, Red (redowe rurki w niskich cenach, Vision Research, Panavision robią większość akcesoriów i zarabiają na tym dodatkowe pieniądze, a Canon zwykłego riga nawet nie zrobił.
    Ostatnio edytowane przez polm ; 08-11-2011 o 23:21 Powód: link do reda
    Jestem zadowolnym ze swojego sprzętu pstrykiem-gawędziarzem.

  5. #25
    Początki nałogu Awatar rysib
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    47
    Posty
    281

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez polm Zobacz posta
    No i dla mnie to bez sensu ze strony Canona. Tłuką 5d II od kilku lat i zamiast zarabiać dodatkowo na rurkach, fokusach itp., to oddają te pieniądze Zacutto, Benro (tak, też produkują rigi) i innym. Canon to duża firma, reszta przy nim to manufaktury. Ogarnęli by to spokojnie. Arri, Red (redowe rurki w niskich cenach, Vision Research, Panavision robią większość akcesoriów i zarabiają na tym dodatkowe pieniądze, a Canon zwykłego riga nawet nie zrobił.
    A skąd wiadomo, że Zakuto robi dla Canona akcesoria jako oficjalny producent i nie odpala części kasy z zysków do Canona.
    Pozdrawiam Rysiek

  6. #26
    Początki nałogu Awatar polm
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    271

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rysib Zobacz posta
    A skąd wiadomo, że Zakuto robi dla Canona akcesoria jako oficjalny producent i nie odpala części kasy z zysków do Canona.
    Nic nie świadczy o tym, że są jakimś oficjalnym producentem. Robią dla wszystkich i nie mają powodu do odpalania kasy komukolwiek. Być może dla Canona to za mała produkcja, żeby linię otwierać i woli aby manufaktury sobie dorabiały. Stąd też tak wysokie ceny rurek, bo mała produkcja.
    Jestem zadowolnym ze swojego sprzętu pstrykiem-gawędziarzem.

  7. #27
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    74

    Domyślnie

    Gdzieś zniknał mój post z linkiem do pełniejszego opisu tej kamery. To lepiej gdybać, niż doczytać?

  8. #28
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 736

    Domyślnie

    Zniknął bo to nie jest wątek o kamerze tylko o zapowiedzi nowej lustrzanki Canona. Bardzo proszę pisać na temat i nie będzie problemu.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •