Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: PTLens i RAW

  1. #1
    GRiD
    Guest

    Domyślnie PTLens i RAW

    Witajcie.

    Kilka dini temu usiłowałem użyć plugina PTLens
    do korekty dystorsji w plikach RAW, okazało
    się, że plugin nie czyta danych EXIF z RAW'ów.

    Czy macie jakiś sposób aby to obejść?

    pozdrawiam
    GRiD

  2. #2
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    53
    Posty
    563

    Domyślnie

    To raczej późna odpowiedź ale może komuś się jeszcze przyda.

    Trzeba korzystając z oryginalnego softu Canona wygenerować JPEG+exif. Nie pamiętam czy można wygenerować TIFF+exif ale jeśli skorzystasz z takiego JPEG to PTLens w jakis zakręcony sposób zapamiętuje tego exifa. Być może jest to kwestia umieszczenia jpega z exifem o takiej samej nazwie jak tiff w tym samym katalogu. Nie wiem tego dokładnie ale jakoś mi się udawało.

  3. #3
    GRiD
    Guest

    Domyślnie

    To raczej późna odpowiedź ale może komuś się jeszcze przyda.
    dzięki, to działa, chciałbym mieć jednak jakąś kontrolę przy konwersji rawa, więc canonowski konwerter odpada...

    pozdrawiam
    GRiD

  4. #4
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    53
    Posty
    563

    Domyślnie

    Nie wiem którego oprogramowania Canona używasz więc może piszę zbytecznie.
    Jeśli masz 300D to faktycznie zapomnij o tym szajsie który dostałeś „za darmo” razem z aparatem. (nie używam tak długo że już nawet nazwy nie pamiętam).
    Polecam Canonowski DPP. (do niedawna był rozprowadzany tylko z serią 1 teraz dodają to chyba do też do 20D). W przeciwieństwie do poprzednika daje podgląd w czasie rzeczywistym (np. ustawianie temperatury) czego brak w poprzedniej wersji byłwdziwym koszmarem.
    Jak już poustawiasz sobie wszystko tak ja Ci pasuje wybierasz Tools->Transfer to Photoshop i dalej za pomocą PTlens robisz resztę.Zaletą takiej metody jest to że nie przeprowadzasz korekcji PT na pliku który jest skompresowany do JPEG.

    W tej chwili właśnie zainspirowany Twoją odpowiedzią sprawdziłem jak to działa. No i po prostu działa bez problemu. Jak dla mnie jeszcze jeden argument na korzyść DPP.

    Pozdrawiam

    Jeśli chodziło Ci o obróbkę na poziomie RAW to chyba się nie da ale bardzo chętnie wysłucham wskazówek tych co wiedzą więcej.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •