Strona 3 z 16 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 155

Wątek: Procedura kalibracji FF i BF wg serwisu

  1. #21
    Początki nałogu Awatar luc_october
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    447

    Domyślnie

    Ja jestem ciekaw jak to jest z kalibracją zoom'ów, gdzie na szerokim kącie jest FF, a na długim BF? Czy jest w ogóle możliwe ustawienie takiego szkła?

  2. #22
    Bywalec Awatar toma20D
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Poland
    Posty
    120

    Domyślnie

    Soft do kalibracji dla posiadaczy C 5II i C 7 http://www.reikan.co.uk/photography/blog/?p=1524
    pozdrawiam

    Tomasz

    __________________________________

    Canon 1D Mark IV, Canon 1DsMark III , i trochę szkiełek L Gitzo 5541LS

  3. #23
    Pełne uzależnienie Awatar roshuu
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Warszawa, Radzymin
    Posty
    1 107

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    A jak doszedłeś do tego ile to ma być x ogniskowa, bo to jest nawet ciekawe?
    Do niczego nie doszedlem - zwyczajnie powiedzialem ze nie ostrzy na odleglosci powyzej (nie pamietam dokladnie, wiec podaje w zaokragleniu) 6ciu metrow i tyle. Co oni zrobili - tego nie wiem. Dziala swietnie w kazdym razie.
    6D + 5D + 14 /2.8 + 35/1.4 + 50/1.4 + 85/1.8 + Fuji X-T1 + 35/1.4

  4. #24
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    181

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez luc_october Zobacz posta
    Ja jestem ciekaw jak to jest z kalibracją zoom'ów, gdzie na szerokim kącie jest FF, a na długim BF? Czy jest w ogóle możliwe ustawienie takiego szkła?
    Mi kalibrowali raz jeden koniec, potem drugi i zawsze twierdzili, ze wedlug norm canona jest wszystko ok potem wyslalem jeszcze raz i nagle trzeba bylo wymieniac uklad AF bo jednak nie dzialalo i jak uslyszalem: " nie da sie skalibrowac". Dziwi mnie, ze kazdy w serwisie gada co innego, a potem nagle wychodzi jak wychodzi. Widac normy to normy, a uwagi ludzi ktorzy pracuja z sprzetem na codzien i widza, ze cos jest "nie tak" z nim, serwisu raczej nie obchodza.
    50D/400 D /T 17-50 2.8 / C 50 1.8 / C 85 1.8 / 580Ex II i reszta gratow

  5. #25
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 673

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez coca Zobacz posta
    (...)Widac normy to normy, a uwagi ludzi ktorzy pracuja z sprzetem na codzien i widza, ze cos jest "nie tak" z nim, serwisu raczej nie obchodza.
    no nie do końca chyba tak jest, roshuu jest przykładme, że jednak serwis bierze pod uwagę zdanie użytkownika sprzetu

  6. #26
    Pełne uzależnienie Awatar roshuu
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Warszawa, Radzymin
    Posty
    1 107

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    no nie do końca chyba tak jest, roshuu jest przykładme, że jednak serwis bierze pod uwagę zdanie użytkownika sprzetu
    Tak ale musze przyznac, ze chlopaki na Zytniej na poczatku upierali sie, ze wszystko jest ok itp itd.. w koncu udalo mi sie ich przekonac do swoich racji i efekty sa
    6D + 5D + 14 /2.8 + 35/1.4 + 50/1.4 + 85/1.8 + Fuji X-T1 + 35/1.4

  7. #27
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    181

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    no nie do końca chyba tak jest, roshuu jest przykładme, że jednak serwis bierze pod uwagę zdanie użytkownika sprzetu
    Ja tez sie upieralem, ze nadal nie dziala jak trzeba, to uslyszalem tekst: ze jak, bede jeszcze raz wysylal zestaw do kalibracji to obarcza mnie kosztami przesylek, kalibracji, bo wedlug nich wszystko dziala jak trzeba. Jednak nie dzialalo jak trzeba, dziwi mnie tez to, ze kalibruja obiektyw pod aparat nie sprawdzjac uprzednio aparatu.
    50D/400 D /T 17-50 2.8 / C 50 1.8 / C 85 1.8 / 580Ex II i reszta gratow

  8. #28
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 673

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez coca Zobacz posta
    (...)dziwi mnie tez to, ze kalibruja obiektyw pod aparat nie sprawdzjac uprzednio aparatu.
    pewnie tak statystycznie jest lepiej... ale z drugiej strony lepiej by grzebali chyba w obiektywie niż body IMHO,
    genrlaniie tak czytam te wszytkie posty i dochodzę do wniosku, że sparwa nie jest taka prosta jak by się mogłó wydwać, całe szczęście ja nie mam jak na razie takich problemów

  9. #29
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    181

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    pewnie tak statystycznie jest lepiej... ale z drugiej strony lepiej by grzebali chyba w obiektywie niż body IMHO,
    genrlaniie tak czytam te wszytkie posty i dochodzę do wniosku, że sparwa nie jest taka prosta jak by się mogłó wydwać, całe szczęście ja nie mam jak na razie takich problemów
    statystycznie tak, choc to serwis powienien sprawdzic czy problem lezy w obiektywie czy aparacie, a tak w ciemno kalibruja obiektyw do puszki, do puszki z ktora moze byc problem a nie obiektywem, co za tym idzie nie rozwiazuja problemu.
    50D/400 D /T 17-50 2.8 / C 50 1.8 / C 85 1.8 / 580Ex II i reszta gratow

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez coca Zobacz posta
    statystycznie tak, choc to serwis powienien sprawdzic czy problem lezy w obiektywie czy aparacie, a tak w ciemno kalibruja obiektyw do puszki, do puszki z ktora moze byc problem a nie obiektywem, co za tym idzie nie rozwiazuja problemu.
    Każde body profilaktycznie jest sprawdzane.
    Niestety nie mamy wpływu na pewne zachowania sprzętu związane z jego konstrukcją.

Strona 3 z 16 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •