Strona 2 z 16 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 155

Wątek: Procedura kalibracji FF i BF wg serwisu

  1. #11
    Bywalec
    Dołączył
    Nov 2009
    Miasto
    DG
    Posty
    115

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Czy ja to dobrze rozumiem, że w zależności od temparatury barwowej światła, w którym robię zdjęcie AF może zachowywać się różnie, np. w temp. 5500K będzie OK, a np. przy 3200K może nie być OK?
    Domyślam, się że ruglacja jest dlatego przy 5500K, gdyż statystycznie najczęsciej przy tej temparaturze robi się zdjęcia?
    Ostnio popsułem sobie w ten sposób wieczór. Zauważyłem że coś jest chyba nie tak i zrobiłem test na słynnych bateryjkach. (obiektyw 50/1.4) I im mniejsza dziura tym gorzej trafiał. Przy f/2 było jeszcze akceptowalnie, przy f/5.6 tragedia. (Reszta obiektywów trafiała poprawnie)
    Na szczeście obejżałem parę zdjęć robionych dwa dbni wcześniej przy świetle dziennym i było ok.
    A wydrukowane tablice do testów wywaliłem.
    Ostatnio edytowane przez kaqkaba ; 04-11-2011 o 11:19
    C500d; C15-85; C50/1,4; T70-300VC; C10-22, KIT z IS (poszedł do dobrego człowieka)

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar Goomis
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    34
    Posty
    1 893

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez CSI FOTO I VIDEO Zobacz posta
    Ad2. Regulacji AF dokonuje się z odległości 50 ogniskowych. Jeśli jest problem z ostrzeniem z większych odległości to należy to zgłosić.
    To nie jest odpowiedź na pytanie. Co wynika z faktu, że zostanie to zgłoszone? Procedura wygląda inaczej?
    5DmkIII + S14/2.8 + C35/1.4LmkII + C85/1.2LmkII + C70-200/2.8L + 600EX-RT & 580EXII + Think Tanki (Retro30, Shapeshifter, Skin Set v2) + NEC EA274WMi + Sandisk

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marcin_langner Zobacz posta
    Dokładnie, jest to wbrew pozorom częsty problem dlatego prosze o odpowiedz jak w takim wypadku wygląda postepowanie? Załóżmy, ze ktos dostarczy z obiektywem(z korpusem lub bez) na dowód zdjęcia i faktycznie przy bliskich odleglosciach do 1,5 metra jest ok, a potem im dalej tym bardziej sie rozjezdza.Nie wiem jaki dokladniejszy opis mozna by bylo w takim wypadku dostarczyc.
    Co jest powodem takiej sytuacji? i co w takim wypadku robicie.
    Na takie zachowanie sprzętu może mieć wpływ wiele czynników i właśnie dla tego musi to być zgłoszone. Problem może być symptomem np. zużywającego się napędu AF, wyrobieniem prowadnic, nieumiejętną obsługą itp.

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar roshuu
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Warszawa, Radzymin
    Posty
    1 107

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marcin_langner Zobacz posta
    Dokładnie, jest to wbrew pozorom częsty problem dlatego prosze o odpowiedz jak w takim wypadku wygląda postepowanie? Załóżmy, ze ktos dostarczy z obiektywem(z korpusem lub bez) na dowód zdjęcia i faktycznie przy bliskich odleglosciach do 1,5 metra jest ok, a potem im dalej tym bardziej sie rozjezdza.Nie wiem jaki dokladniejszy opis mozna by bylo w takim wypadku dostarczyc.
    Co jest powodem takiej sytuacji? i co w takim wypadku robicie.
    Jesli moge sie wtracic - ja kiedys mialem ten problem z 85tka. Chlopaki na Zytniej ustawili wedle Canonowskich zalecen (50x ogniskowa) i na tej odleglosci AF dzialal ok. Niestety powyzej 5-6 metrow od modela mialem problem z ustawieniem ostrosci - w tej sytuacji poprosilem o kalibracje "indywidualna" bez zalecen na tzw. wlasne ryzyko i... ustawili ok. Szkielko trafia zawsze, no prawie zawsze, bo 85 ma tak sobie szybkie AF i wiekszosc bledow wynika z mojego uzytkowania
    6D + 5D + 14 /2.8 + 35/1.4 + 50/1.4 + 85/1.8 + Fuji X-T1 + 35/1.4

  5. #15
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    90

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez roshuu Zobacz posta
    w tej sytuacji poprosilem o kalibracje "indywidualna" bez zalecen na tzw. wlasne ryzyko
    ...czyli jak?

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar Goomis
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    34
    Posty
    1 893

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez CSI FOTO I VIDEO Zobacz posta
    Na takie zachowanie sprzętu może mieć wpływ wiele czynników i właśnie dla tego musi to być zgłoszone. Problem może być symptomem np. zużywającego się napędu AF, wyrobieniem prowadnic, nieumiejętną obsługą itp.
    No ok zgłaszam taką usterkę w NOWYM obiektywie.
    Wszystko mechanicznie jest ok.
    Nadal pytam CO DALEJ? Jak wygląda procedura? Bo z tego co można wyczytać na tym forum to Państwa podejście do sprawy pozostaje niezmienione.
    Tj. kalibracja na 50x ogniskowa i odesłanie do klienta z notą, że rzekomo wszystko jest sprawne a przecież nie jest, bo owszem obiektyw ostrzy prawidłowo na wartość 50x ogniskowa ale im dalej tym bardziej się rozjeżdża...
    5DmkIII + S14/2.8 + C35/1.4LmkII + C85/1.2LmkII + C70-200/2.8L + 600EX-RT & 580EXII + Think Tanki (Retro30, Shapeshifter, Skin Set v2) + NEC EA274WMi + Sandisk

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar roshuu
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Warszawa, Radzymin
    Posty
    1 107

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Widelec Zobacz posta
    ...czyli jak?
    wedle tego co pokazywala praktyka Czyli - bez zalecen Canona.
    6D + 5D + 14 /2.8 + 35/1.4 + 50/1.4 + 85/1.8 + Fuji X-T1 + 35/1.4

  8. #18
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 675

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Widelec Zobacz posta
    ...czyli jak?
    chodzi chyba o to, że nie 50 x ogniskowa tylko wg życzenia roshuu, ogniskowa x tyle ile roshuu sobie życzył...?

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar roshuu
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Warszawa, Radzymin
    Posty
    1 107

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    chodzi chyba o to, że nie 50 x ogniskowa tylko wg życzenia roshuu, ogniskowa x tyle ile roshuu sobie życzył...?
    Si. A co sie okazalo - przez takie ustawienie AF 85tki trafia z kazdej odleglosci celnie, co nie mialo miejsca przy ustawieniach "zalecanych". Aha sprawdzalem w kazdych warunkach oswietleniowych.
    6D + 5D + 14 /2.8 + 35/1.4 + 50/1.4 + 85/1.8 + Fuji X-T1 + 35/1.4

  10. #20
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 675

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez roshuu Zobacz posta
    Si. A co sie okazalo - przez takie ustawienie AF 85tki trafia z kazdej odleglosci celnie, co nie mialo miejsca przy ustawieniach "zalecanych". Aha sprawdzalem w kazdych warunkach oswietleniowych.
    A jak doszedłeś do tego ile to ma być x ogniskowa, bo to jest nawet ciekawe?

Strona 2 z 16 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •