Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Transmiter

  1. #1

    Domyślnie Transmiter

    Dzis przegladalem oferty z katalogu canona i zastanowil mnie transmiter do studia. Mialby przekazywac bezprzewodowo fotki do komputera. Dziala to w oparciu o router bezprzewodowy. Wszystko bylo by pieknie ,gdyby nie cena. W szybkim przeliczeniu ,to koszt okolo 3.000 zl. Pytanie do was: czy ktos uzywal zamiennika i czy mozna kupic cos taniej ,przy wzglednym transferze danych?
    Tylko L i X reszta bez wiekszego znaczenia

  2. #2
    Uzależniony Awatar AMMarshall
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    Skierniewice, Łomża, Białystok, Brno
    Posty
    671

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ac3 Zobacz posta
    (...)Pytanie do was: czy ktos uzywal zamiennika i czy mozna kupic cos taniej ,przy wzglednym transferze danych?
    Chyba się nie pomylę jeśli stwierdzę, że pytanie powinno brzmieć: Czy ktoś widział jakikolwiek zamiennik?
    Adam Marczak Marshall
    Moje fotki na CB: Człowiek/Portret | Galeria ogólna

  3. #3

    Domyślnie

    hmmm nie do konca. Jezeli jest mozliwosc zakupu przetestowanego zamiennika to bardzo fajnie. Natomiast jezeli nie ma takowego ...to moze ktos ma do sprzedania uzywke lub zna zrodelko tanszego pozyskania tego sprzetu,droga zakupu.
    Tylko L i X reszta bez wiekszego znaczenia

  4. #4

    Domyślnie

    Zastanów się czy masz aż tak wielkie studio, że potrzebny ci transmiter. U mnie wolę przedłużacz 5m do kabla usb Zamienniki są, ale szybkością nie powalają. A za 3000zł to kupiłbym (dołożyłbym) do jakiegoś ringflash'a

  5. #5

    Domyślnie

    Studio jest oswietlone ,natomiast jak pomysle o tym kablu,ktory sie placze pod statywami to mnie trafia. Jednak tego typu bajer to naprawde wielkie ulatwienie. Mozna sie skupic na robocie a nie miec jeszcze za plecami kablowego.
    Tylko L i X reszta bez wiekszego znaczenia

  6. #6
    Zablokowany
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    EL PL
    Posty
    394

    Domyślnie

    a jaki transfer ma oryginalny ?
    bo z tego co mi się obiło o uszy do jpeg M to może ma sens jako podgląd ale do RAWów chyba nie...

  7. #7

    Domyślnie

    Jest to dydykowany sprzet od canona i daje rade z jpg+raw
    Tylko L i X reszta bez wiekszego znaczenia

  8. #8
    Zablokowany
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    EL PL
    Posty
    394

    Domyślnie

    tak na pewno - pytanie w jakim czasie...

    http://adventure-photographer.blogsp...ansmitter.html

    1,5MB na sekundę przy rawie z 5d2 to jakby powiedzieć... chyba bym zwariował

    do podglądu na ekranie podczas sesji - tak , do transferu RAW - dla mnie nie

  9. #9
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    35

    Domyślnie

    a nie patrzyliście na coś takiego jak karty pamięci z Wi-Fi np. eye-fi i chyba sandisk zaczyna coś takiego robić jeśli się nie mylę.

  10. #10
    Uzależniony Awatar AMMarshall
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    Skierniewice, Łomża, Białystok, Brno
    Posty
    671

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robinq Zobacz posta
    a nie patrzyliście na coś takiego jak karty pamięci z Wi-Fi np. eye-fi i chyba sandisk zaczyna coś takiego robić jeśli się nie mylę.
    Zgadza się ale tylko SD chyba.
    Widział ktoś taki wynalazek CF ?
    Adam Marczak Marshall
    Moje fotki na CB: Człowiek/Portret | Galeria ogólna

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •