Strona 15 z 15 PierwszyPierwszy ... 5131415
Pokaż wyniki od 141 do 149 z 149

Wątek: Canon PIXMA PRO-1 zaawansowana drukarka A3+

  1. #141

    Domyślnie Odp: Canon PIXMA PRO-1 zaawansowana drukarka A3+

    Podkleję się pod temat i zapytam, czy Canon oferuje w sprzedaży jakieś drukarki A3 w połączeniu ze skanerem?
    Mam możliwość użytkować takiego "kombajnu" Brothera i bardziej skłaniam się ku takiemu rozwiązaniu.

  2. #142
    Dopiero zaczyna Awatar szym
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    48

    Domyślnie Odp: Canon PIXMA PRO-1 zaawansowana drukarka A3+

    Cytat Zamieszczone przez fhumargo Zobacz posta
    Przerabiałem temat wydruków dla siebie na drukarkach foto A3 epsona i canona. Wydruki rewelka ale koszty jak dla mnie kosmiczne.
    Do canona 9500mkII kupiłem ciss i szybko poleciał do kosza. Zamienniki odpadają. Więc dla swoich potrzeb kupiłem epsona L800 i mnie to wystarcza ale to format A4 tylko.
    Jest już Epson L1800 - te same tusze co w L800, jednak to już A3+, odrobinę lepsza ostrość i precyzja druku, a zgodnie z zapewnieniami Epsona nawet 10-krotnie wyższa żywotność drukarki. Cena ok 3x wyższa niż L800, koszty druku naturalnie te same.
    Szymon Aksienionek - ekspert do spraw druku cyfrowego i zarządzania barwą w firmie Medikon Polska - wyłącznego przedstawiciela marki FOMEI w Polsce.
    Kontakt: druk (at) medikon.pl

  3. #143
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Canon PIXMA PRO-1 zaawansowana drukarka A3+

    Cytat Zamieszczone przez chris996 Zobacz posta
    Podkleję się pod temat i zapytam, czy Canon oferuje w sprzedaży jakieś drukarki A3 w połączeniu ze skanerem?
    Mam możliwość użytkować takiego "kombajnu" Brothera i bardziej skłaniam się ku takiemu rozwiązaniu.
    Niestety Canon nie ma takiej drukarki w swojej ofercie.

  4. #144

    Domyślnie Odp: Canon PIXMA PRO-1 zaawansowana drukarka A3+

    Minął ponad rok, od mojego poprzedniego postu - teraz wiem, że mój problem (wysokie zużycie tuszu) polegał na niewłaściwym użytkowaniu Pro-1. Prowadzę mały zakład fotograficzny i wykonuję sesje zdjęciowe. Potrzebowałem drukarki uniwersalnej. Wcześniej używałem jej do wszystkiego - od drukowania zdjęć do dokumentów (dowodowe, legitymacyjne) do wydruków w formacie A3. Błędem okazało się drukowanie pojedynczych formatów 10x15 - a takich było najwięcej. Na 10x15 drukowałem zdjęcia legitymacyjne - drukarka chodziła kilka razy dziennie, ale za każdym razem (takie mam wrażenie) proces rozpoczęcia drukowania "kosztował" tyle samo tuszu co przy drukowaniu większych formatów. Ciężar takich wydruków przerzuciłem na Epsona L800, natomiast na Pro-1 drukuję wyłącznie sesje zdjęciowe i większe formaty. Kilka większych wydruków puszczonych jednym ciągiem nie wymusza tak częstego czyszczenia i zużycie tuszu diametralnie spadło. Drukowanie zdj. legitymacyjnych na Pro-1 było zwyczajnym przedobrzeniem.
    Chciałem drukarkę uniwersalną - niestety coś za coś. Jakość wydruków z Epsona L800 w porównaniu do Pro-1 jest po prostu tragiczna i nie odważyłbym się oddać klientowi zdjęć z sesji wypuszczonej na L800. To co wychodzi z Canona to zupełnie inna liga.
    Ostatnio edytowane przez Fabius ; 27-03-2015 o 15:42

  5. #145

    Dołączył
    Jan 2015
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    10

    Domyślnie Odp: Canon PIXMA PRO-1 zaawansowana drukarka A3+

    Pozwolę sobie podkleić się z pytaniem:
    znalazłem we Wrocławiu taką oto drukarkę: Canon Pixma Pro-1 - używana pigmentowa drukarka fotograficzna - digital24.pl

    Co więcej, miałem okazję ją nawet oglądać i widzieć jak drukuje (jakość powala i jeżeli tak wygląda to na zamiennikach to aż się zastanawiam jak będzie to wyglądało na oryginalnych tuszach) Jak sądzicie warto kupić w tej cenie?

    Na zewnątrz drukarki nie widać niepokojących uszkodzeń czy zabrudzeń - bardziej obawiam się tych nie oryginalnych tuszy...

    Proszę w miarę możliwości o podpowiedzi...

    Z góry dziękuję.

  6. #146

    Domyślnie Odp: Canon PIXMA PRO-1 zaawansowana drukarka A3+

    Zwracam się z zapytaniem, czy ktoś używał w swojej drukarce tuszy firmy "Tito-Express". Nie wiem co to za firma i czy jest sens kupowania tych tuszy, czy może lepiej nie ryzykować. Cena ich bardzo przyciągą. Czy w parze z ceną idzie również jakość? Podaję link do oferty 1 Druckerpatrone XXL Photo Cyan ProSerie für Canon PGI-29 PC Pixma Pro 1 | eBay

  7. #147

    Dołączył
    Feb 2021
    Miasto
    Białystok
    Posty
    3

    Domyślnie Odp: Canon PIXMA PRO-1 zaawansowana drukarka A3+

    Czołem
    Witam wszystkich forumowiczów. Nazywam się Jasiek i jestem szczęśliwym użytkownikiem PRO-1 Drujuję wyłącznie zeskanowane negatywy i slajdy bo na powiększalnik w łazience nie było już miejca (spokojnie drukarka nie stoi w wannie ;P) Zacząłem od prostych papierów Ilford Studio i choć nie mogę znaleźć do nich profili na stronie producenta to na pewno ktoś może mi podpowiedzieć jakies dobre zamienniki. Będę bardzo wdzięczny za taką informację.

    Pozdrawiam

  8. #148
    Początki nałogu Awatar BartasPL
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    mazowieckie
    Wiek
    42
    Posty
    317

    Domyślnie Odp: Canon PIXMA PRO-1 zaawansowana drukarka A3+

    Gratulacje Jasiek i witamy na forum!

    Czy ktoś orientuje się gdzie w Warszawie można oddać Pro-1 do serwisu? Mam zaschnięte tusz na głowicy. Wartos robić to samemu, tylko Canon czy może możecie polecić jakiś sensowny serwis nie za miliony?

    --- Kolejny post ---

    Gratulacje Jasiek i witamy na forum!

    Czy ktoś orientuje się gdzie w Warszawie można oddać Pro-1 do serwisu? Mam zaschnięte tusz na głowicy. Wartos robić to samemu, tylko Canon czy może możecie polecić jakiś sensowny serwis nie za miliony? ?
    5DIII, EOS R, 15-35L IS RF, 24-70L II, 50L, 85L1.2 RF, 135A, 600EX-RT, 430EX III-RT, PRO-1, Eizo CG243W
    500px

  9. #149

    Dołączył
    Feb 2021
    Miasto
    Białystok
    Posty
    3

    Domyślnie Odp: Canon PIXMA PRO-1 zaawansowana drukarka A3+

    Witam,

    Obecnie w swojej PRO-1 mam tusze - zamienniki. Częsć z nich jest już na wyczerpaniu. Dysponuję 8 nowymi, oryginalnymi tuszami PGI-29. Czy wymiana 8 tuszy na oryginalne i pozostawienie tymczasowo 4 zamienników nie spowoduje jakiejś katastrofy ? Jakosc druku chyba bardzo nie ucierpi? Napewno dokupie te 4 oryginały niebawem no ale chcę zrobić kilka wydruków do tego czasu.

    Druga sprawa Czy istieją profile do papierów Ilford Studio - np Matt ? Będzie wdzięczny za informacje

    Pozdrawiam

Strona 15 z 15 PierwszyPierwszy ... 5131415

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •