Strona 12 z 15 PierwszyPierwszy ... 21011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 149

Wątek: Canon PIXMA PRO-1 zaawansowana drukarka A3+

  1. #111
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon PIXMA PRO-1 zaawansowana drukarka A3+

    Czy ktoś używa Pro-1 trochę bardziej masowo? np. fotografie ślubne wklejane do albumów, np. 1000 arkuszy A4 rocznie? Ma to sens, czy przy takiej ilości raczej ploter?
    Kolejne pytanie, czy jeśli wklejamy zdjęcie do album gramatura/jakość papieru ma znaczenie?
    Do tych co używają: czy widzą przeskok jakości względem dobrego oprofilowanego labu?

    Wydruki pigmentowe ciągle chodzą mi po głowie
    Miłego dnia
    moja www

  2. #112

    Domyślnie Odp: Canon PIXMA PRO-1 zaawansowana drukarka A3+

    Przedraża i to dość mocno.
    Pozdrawiam
    rlat

  3. #113

    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    Żmigród
    Posty
    11

    Domyślnie Odp: Canon PIXMA PRO-1 zaawansowana drukarka A3+

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Czy ktoś używa Pro-1 trochę bardziej masowo? np. fotografie ślubne wklejane do albumów, np. 1000 arkuszy A4 rocznie? Ma to sens, czy przy takiej ilości raczej ploter?
    Kolejne pytanie, czy jeśli wklejamy zdjęcie do album gramatura/jakość papieru ma znaczenie?
    Do tych co używają: czy widzą przeskok jakości względem dobrego oprofilowanego labu?

    Wydruki pigmentowe ciągle chodzą mi po głowie
    Używam i wcale jak kolega powyżej twierdzi nie podraża. Jest oczywiście drożej niż w tanich labach ale dla mnie jest to do przyjęcia (w porównaniu do dobrego labu i dobrego papieru). Gramatura papierów na jakich możesz drukować jest szeroka, dlatego trzeba dobrać gramaturę kart albumu do gramatury drukowanych odbitek. Poza tym ma się kontrolę nad zarządzaniem kolorem. Ja odszedłem od korzystania z odbitek z labu po zakupie pixmy pro 1. Natomiast na początku będziesz musiał nabyć doświadczenia i zmarnować trochę tuszy na uzyskanie odpowiednich jakościowo wydruków. Co do jakość to przeskok jest niesamowity dużo lepszy detal, kolor (nie mówiąc że masz prawdziwe papiery matowe i całą masę innych w tym porządnych barytów) ogólnie jakość tak dobra, że moi klienci wolą zapłacić mi za wydruki niż za wykonanie dla nich odbitek w labie (mimo że wydruk odbitek jest droższy). Pozdrawiam i życzę udanej zabawy z drukiem... Uważaj bo wciąga...

  4. #114

    Domyślnie Odp: Canon PIXMA PRO-1 zaawansowana drukarka A3+

    Przemekp zdecyduj się, przedraża czy też nie?
    Piszesz "Używam i wcale jak kolega powyżej twierdzi nie podraża", by za chwilę, kilka zdań dalej napisać "..., że moi klienci wolą zapłacić mi za wydruki niż za wykonanie dla nich odbitek w labie (mimo że wydruk odbitek jest droższy)".
    Pozdrawiam
    rlat

  5. #115
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon PIXMA PRO-1 zaawansowana drukarka A3+

    Cytat Zamieszczone przez przemekp Zobacz posta
    Używam i wcale jak kolega powyżej twierdzi nie podraża. Jest oczywiście drożej niż w tanich labach ale dla mnie jest to do przyjęcia (w porównaniu do dobrego labu i dobrego papieru). Gramatura papierów na jakich możesz drukować jest szeroka, dlatego trzeba dobrać gramaturę kart albumu do gramatury drukowanych odbitek. Poza tym ma się kontrolę nad zarządzaniem kolorem. Ja odszedłem od korzystania z odbitek z labu po zakupie pixmy pro 1. Natomiast na początku będziesz musiał nabyć doświadczenia i zmarnować trochę tuszy na uzyskanie odpowiednich jakościowo wydruków. Co do jakość to przeskok jest niesamowity dużo lepszy detal, kolor (nie mówiąc że masz prawdziwe papiery matowe i całą masę innych w tym porządnych barytów) ogólnie jakość tak dobra, że moi klienci wolą zapłacić mi za wydruki niż za wykonanie dla nich odbitek w labie (mimo że wydruk odbitek jest droższy). Pozdrawiam i życzę udanej zabawy z drukiem... Uważaj bo wciąga...
    Dzięki serdeczne za opinięMógłbyś coś więcej opisać o tym jak drukujesz?Jakie formaty, czy docinasz to potem, jakie papiery budżetowe a jakie lepszej jakości no i jakie ilości (np. na 1 zlecenie)?

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez rlat Zobacz posta
    Przemekp zdecyduj się, przedraża czy też nie?
    Piszesz "Używam i wcale jak kolega powyżej twierdzi nie podraża", by za chwilę, kilka zdań dalej napisać "..., że moi klienci wolą zapłacić mi za wydruki niż za wykonanie dla nich odbitek w labie (mimo że wydruk odbitek jest droższy)".
    Wiadomo, że wydruk na pigmencie jest droższy niż z labu. Pytanie tylko o ile droższy w praktyce na dłuższą metę

    Co mi przeszkadza w labie:
    - muszę wysyłać każde zlecenie. Przy większych zamówieniach nawet ok, ale jak się chce zamówić np. tylko 5-10szt. to chyba lepiej wydrukować
    - trochę doskwiera obcinanie wysyconych kolorów (maniejszy gamut minilabu)
    - czasami dopiero po wykonaniu odbitek dochodzę do wniosku, że chciałbym coś poprawić, np. pojaśnić zdjęcie a nie ma sensu zamawiać ponownie kilku sztuk i znowu czekać na wysyłkę

    Czego się obawiam z drukowaniem:
    - kosztymało jest opini na temat kosztów. Niektórzy coś tam piszą, ale nikt nie daje zestawinia np. po roku intensywnego używania.
    - zastanawiam się ile wydruków wytrzyma taka drukarka.
    Miłego dnia
    moja www

  6. #116

    Domyślnie Odp: Canon PIXMA PRO-1 zaawansowana drukarka A3+

    Podejrzewam, że mniej niż ploter. Canon daje gwarancję na swoje głowice w ploterach na 4 litry przelanego tuszu, w drukarce pewnie jeszcze mniej, do tego dochodzi pampers.
    Epson w domowym L800 pisze o 3000 A4. Chociaż Pixma Pro1 kierują do użytkowników pro.

    --- Kolejny post ---

    Podejrzewam, że mniej niż ploter. Canon daje gwarancję na swoje głowice w ploterach na 4 litry przelanego tuszu, w drukarce pewnie jeszcze mniej, do tego dochodzi pampers.
    Epson w domowym L800 pisze o 3000 A4. Chociaż Pixma Pro1 kierują do użytkowników pro.
    Pozdrawiam
    rlat

  7. #117
    Zasłużeni Awatar czornyj
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    48
    Posty
    2 626

    Domyślnie Odp: Canon PIXMA PRO-1 zaawansowana drukarka A3+

    Cudów nie ma - jeśli Pro-1 zeżre sumarycznie ok. 0,7ml na 30x20cm, to przy cenie 36ml kaset na poziomie ok. 125PLN da to ok. 2,5PLN za wydruk w samym tuszu, do tego drugie tyle dobry papier.

    Kupując ploter schodzisz do ok. 1,2PLN za tusz, dobry papier foto w roli można kupić za ok. 0,80PLN, co sumarycznie daje ok. 2PLN. Rocznie przy 1000 odbitek 30x20 daje to oszczędność ok. 3000PLN, przy czym oczywiście papier z roli można sobie docinać (choć z tym do zaj... jeden krok).

    Ceny nowych ploterów nie są zbyt przystępne, ale czasem można wyrwać coś taniej - w razie czego proszę o PM, u zaprzyjaźnionych dealerów zdarzają się demówki w dobrej cenie.
    Do tego na ploterze można wyprodukować zdecydowanie więcej różnych zabawnych rzeczy, jak np. wystawy, płótna oprawiane na blejtram, rozkładówki fotoksiążek 60x30cm, fototapety, plakaty, afisze, roll-upy...

    Ja np. mając ploter nawet bez reklamy nie narzekam na brak zleceń, mam ew. problem z brakiem czasu na ich realizację.
    Ostatnio edytowane przez czornyj ; 15-09-2013 o 21:28

  8. #118

    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    Żmigród
    Posty
    11

    Domyślnie Odp: Canon PIXMA PRO-1 zaawansowana drukarka A3+

    Cytat Zamieszczone przez czornyj Zobacz posta
    Cudów nie ma - jeśli Pro-1 zeżre sumarycznie ok. 0,7ml na 30x20cm, to przy cenie 36ml kaset na poziomie ok. 125PLN da to ok. 2,5PLN za wydruk w samym tuszu, do tego drugie tyle dobry papier.

    Kupując ploter schodzisz do ok. 1,2PLN za tusz, dobry papier foto w roli można kupić za ok. 0,80PLN, co sumarycznie daje ok. 2PLN. Rocznie przy 1000 odbitek 30x20 daje to oszczędność ok. 3000PLN, przy czym oczywiście papier z roli można sobie docinać (choć z tym do zaj... jeden krok).

    Ceny nowych ploterów nie są zbyt przystępne, ale czasem można wyrwać coś taniej - w razie czego proszę o PM, u zaprzyjaźnionych dealerów zdarzają się demówki w dobrej cenie.
    Do tego na ploterze można wyprodukować zdecydowanie więcej różnych zabawnych rzeczy, jak np. wystawy, płótna oprawiane na blejtram, rozkładówki fotoksiążek 60x30cm, fototapety, plakaty, afisze, roll-upy...

    Ja np. mając ploter nawet bez reklamy nie narzekam na brak zleceń, mam ew. problem z brakiem czasu na ich realizację.
    I wszystko w temacie. Ja bazuję na takich obliczeniach i to się zgadza przy w miarę częstym użytkowaniu. Przy rzadkim użytkowaniu dużo tuszu idzie na czyszczenia itp. rzeczy które maszynka robi sama. Ale druk pigmentowy jest taki fajny ze mój park maszynowy niedługo zasili ipf 6450 lub 8400. Zobaczymy na co budżet pozwoli....

  9. #119
    Zasłużeni Awatar czornyj
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    48
    Posty
    2 626

    Domyślnie Odp: Canon PIXMA PRO-1 zaawansowana drukarka A3+

    I to jest słuszna koncepcja, duży format to dużo więcej zabawy Miałem iPF6350, przesiadłem się na iPF8300 - jeśli tylko jest miejsce (8300 to już spore bydlę) i kasa się zgadza, to warto - można pograć w jeszcze wyższej lidze. Nie mogę np. przeżałować zlecenia na druk dużej wystawy dla Wacka Wantucha - potrzebne były formaty 100x150, a miałem wtedy jeszcze 61-kę
    Ostatnio edytowane przez czornyj ; 15-09-2013 o 22:55

  10. #120
    Pełne uzależnienie Awatar marekb
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Wadowice,Kraków
    Posty
    2 273

    Domyślnie Odp: Canon PIXMA PRO-1 zaawansowana drukarka A3+

    pytanie tylko jak często się robi wydruki pow 61cm, szczerz mówiąc mieliśmy dwa zapytania za blisko 3 lata. 40x60 60x90 i mniejszych robi się sporo. Choć pewnie niebawem 6350 będzie do sprzedania . Kusi duże bydle

Strona 12 z 15 PierwszyPierwszy ... 21011121314 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •