Strona 7 z 15 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 149

Wątek: Canon PIXMA PRO-1 zaawansowana drukarka A3+

  1. #61
    Zasłużeni Awatar czornyj
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    48
    Posty
    2 626

    Domyślnie Odp: Canon PIXMA PRO-1 zaawansowana drukarka A3+

    Wg moich doświadczeń z iPF-ami - u mnie najwięcej schodzi PBK, GY, PGY, w dalszej kolejności PM i PC, a z kolorów głównie Y. C,M konsumowane są znacznie wolniej, a już R,G,B ledwo lizane - na jedną kasetę R zużywam zwykle z 5 kaset GY.

    Wartość 111 sztuk A3+ na kasecie PBK uważam za jak najbardziej realną - średnie zużycie tuszu na A3+ oszacowałbym na sumaryczne 1,85ml, 12kaset x 36ml / 1,85ml daje średnio 233 wydruki A3+ z ilości tuszu znajdującego się w komplecie kaset. Jeśli więc PBK zużywane jest 2x szybciej niż kolory, to daje właśnie ~100 wydruków A3+ z hakiem. Nawet w przypadkach, gdy drukowałem zdjęcia mroku w low-key zużycie PBK nie było dramatycznie wyższe, więc nawet zakładając najgorszy scenariusz drukowania wyłącznie nekrologów, astrofotografii i niedoświetlonych B&W kaseta PBK powinna starczyć na min. 50-70 A3+.

  2. #62
    Zasłużeni Awatar czornyj
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    48
    Posty
    2 626

    Domyślnie Odp: Canon PIXMA PRO-1 zaawansowana drukarka A3+

    Wg moich doświadczeń z iPF-ami - u mnie najwięcej schodzi PBK, GY, PGY, w dalszej kolejności PM i PC, a z kolorów głównie Y. C,M konsumowane są znacznie wolniej, a już R,G,B ledwo lizane - na jedną kasetę R zużywam zwykle z 5 kaset GY.

    Wartość 111 sztuk A3+ na kasecie PBK uważam za jak najbardziej realną - średnie zużycie tuszu na A3+ oszacowałbym na sumaryczne 1,85ml, 12kaset x 36ml / 1,85ml daje średnio 233 wydruki A3+ z ilości tuszu znajdującego się w komplecie kaset. Jeśli więc PBK zużywane jest 2x szybciej niż kolory, to daje właśnie ~100 wydruków A3+ z hakiem. Nawet w przypadkach, gdy drukowałem zdjęcia mroku w low-key zużycie PBK nie było dramatycznie wyższe, więc nawet zakładając najgorszy scenariusz drukowania wyłącznie nekrologów, astrofotografii i niedoświetlonych B&W kaseta PBK powinna starczyć na min. 50-70 A3+.

    Przy okazji gratulacje simon83 i crazy - miło widzieć że nasz forumowy, kontemplacyjny zakon świętej Łucji powoli się rozrasta

  3. #63
    Pełne uzależnienie Awatar crazy
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Chełmno
    Wiek
    40
    Posty
    1 554

    Domyślnie Odp: Canon PIXMA PRO-1 zaawansowana drukarka A3+

    czornyj - a podpowiesz gdzie kupować rzeczy do takich drukarek. Papier bo tuszy na razie zamienników Activjet nie posiada a z takowych jestem zadowolony bo od paru lat spisują się nieźle w mojej IP4500
    Skupiam się na zdjęciach a nie na tym czym fotografuję.

  4. #64
    Bywalec Awatar simon83
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Września
    Wiek
    41
    Posty
    216

    Domyślnie Odp: Canon PIXMA PRO-1 zaawansowana drukarka A3+

    Ja zarówno drukarkę, jak i papier kupiłem w cyfrowe.pl. Chyba trafiłem na ostatnią paczkę 50 sztuk Fibre Golda, bo teraz już na stanie jej nie ma. Cena jak w Medikonie, który z resztą dostarcza papiery Cyfrowym. Bardziej interesuje mnie źródło tanich tuszy (oryginalnych).
    Czornyj, w przypadku druku kolorowego wielkiego zachwytu u mnie nie było w porównaniu do P50 (poza faktem niezniszczalności pigmentu), ale po wypluciu marcowego Kasprowego Wierchu w b/w szczęka opadła mi. Co dzień wyjmuję z pudełka wydruk (czeka na oprawę) i z każdą sekundą spoglądania na niego kąciki ust mam coraz bliżej uszu ;-)
    Pozdrawiam, Szymon Zdziabek
    Blog: http://szymon.zdziabek.net/blog

  5. #65
    Zasłużeni Awatar czornyj
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    48
    Posty
    2 626

    Domyślnie Odp: Canon PIXMA PRO-1 zaawansowana drukarka A3+

    Cytat Zamieszczone przez crazy Zobacz posta
    czornyj - a podpowiesz gdzie kupować rzeczy do takich drukarek. Papier bo tuszy na razie zamienników Activjet nie posiada a z takowych jestem zadowolony bo od paru lat spisują się nieźle w mojej IP4500
    Zamienniki odradzam - szukaj raczej oryginałów w okazyjnych cenach. Swego czasu np. mój klient miał do sprzedania Pro9500 z kilkudziesięcioma zapasowymi tuszami, podobny przypadek miałem z R2880. Sporo osób robiło zapasy, później kupowało inną drukarkę a tusze zostają.

    Papier to temat-rzeka - osobiście wybieram kierując się wynikami testów trwałości Aardenburg-imaging oraz własnym gustem, a gustuję w trzystugramowych kartonach perłowych i błyszczących z lekkim rysunkiem włókna i niską (lub zerową) zawartością OBA. Na początek polecam zapopatrzyć się we wzorniki oraz lekturę Aardenburg-imaging, WIR, oraz IPI.

    Cytat Zamieszczone przez simon83 Zobacz posta
    Ja zarówno drukarkę, jak i papier kupiłem w cyfrowe.pl. Chyba trafiłem na ostatnią paczkę 50 sztuk Fibre Golda, bo teraz już na stanie jej nie ma. Cena jak w Medikonie, który z resztą dostarcza papiery Cyfrowym. Bardziej interesuje mnie źródło tanich tuszy (oryginalnych).
    Czornyj, w przypadku druku kolorowego wielkiego zachwytu u mnie nie było w porównaniu do P50 (poza faktem niezniszczalności pigmentu), ale po wypluciu marcowego Kasprowego Wierchu w b/w szczęka opadła mi. Co dzień wyjmuję z pudełka wydruk (czeka na oprawę) i z każdą sekundą spoglądania na niego kąciki ust mam coraz bliżej uszu ;-)
    Współczesne drukarki barwnikowe dają genialną jakość w kolorze, natomiast brak im dodatkowych atramentów neutralnych, agresywniejszego GCR, trwałości i niskiej podatności na defekty metameryczne (wydruk wygląda zupełnie inaczej w zależności od oświetlenia). Barwnik jest też wymagający w stosunku do podłoży, dlatego ilość mediów nadających się do druku tą techniką jest w porównaniu z pigmentem bardzo skromna.

    Cena tuszy w cyfrowe.pl jest naprawdę świetna, taniej w krajowej dystrybucji na razie raczej nie będzie. Warto kupować tusze w zestawach, szczególnie zestaw neutralnych, które (z uwagi na agresywny GCR) zużywają się najszybciej.
    Ostatnio edytowane przez czornyj ; 26-11-2012 o 11:42

  6. #66
    Pełne uzależnienie Awatar crazy
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Chełmno
    Wiek
    40
    Posty
    1 554

    Domyślnie Odp: Canon PIXMA PRO-1 zaawansowana drukarka A3+

    Cytat Zamieszczone przez czornyj Zobacz posta
    Zamienniki odradzam - szukaj raczej oryginałów w okazyjnych cenach. Swego czasu np. mój klient miał do sprzedania Pro9500 z kilkudziesięcioma zapasowymi tuszami, podobny przypadek miałem z R2880. Sporo osób robiło zapasy, później kupowało inną drukarkę a tusze zostają.

    Papier to temat-rzeka - osobiście wybieram kierując się wynikami testów trwałości Aardenburg-imaging oraz własnym gustem, a gustuję w trzystugramowych kartonach perłowych i błyszczących z lekkim rysunkiem włókna i niską (lub zerową) zawartością OBA. Na początek polecam zapopatrzyć się we wzorniki oraz lekturę Aardenburg-imaging, WIR, oraz IPI.
    Tak jak pisałem, z zamiennikami w mojej IP4500 nie mam problemu od paru lat. Oryginały nawet w hurtowni IT nie są tanie, do której mam dostęp. ZObaczymy jak się sprawa wyklaruje a papier będę musiał gdzieś szukać.

    Dzięki
    Skupiam się na zdjęciach a nie na tym czym fotografuję.

  7. #67
    Zasłużeni Awatar czornyj
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    48
    Posty
    2 626

    Domyślnie Odp: Canon PIXMA PRO-1 zaawansowana drukarka A3+

    IP4500 to barwnik, gdzie skala ew. problemów przy stosowaniu zamienników jest znacznie mniejsza. Jeśli się planuje używać zamienników, to najlepiej z góry decydować się na barwniki - będzie prościej i taniej.

    Zakładanie zamienników do drukarki pigmentowej jest trochę jak kupno rajdówki WRC i zakładanie do niej instalacji gazowej, bo autko pali 100l/100km, a 102 oktanowe paliwo rajdowe kosztuje grubo ponad 20PLN za litr...

    Co do papierów, dystrybutoram na naszym rynkui są Medikon (Ilford, Harman, Fomei), Falter (Hahnemuehle, Harman, Solution), Hamelin (Canson), Centrum Papieru (Tecco).
    Ostatnio edytowane przez czornyj ; 26-11-2012 o 21:02

  8. #68
    Pełne uzależnienie Awatar crazy
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Chełmno
    Wiek
    40
    Posty
    1 554

    Domyślnie Odp: Canon PIXMA PRO-1 zaawansowana drukarka A3+

    No to zostają w takim wypadku oryginalne tusze , dzięki jeszcze raz
    Skupiam się na zdjęciach a nie na tym czym fotografuję.

  9. #69
    Bywalec Awatar simon83
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Września
    Wiek
    41
    Posty
    216

    Domyślnie Odp: Canon PIXMA PRO-1 zaawansowana drukarka A3+

    Cytat Zamieszczone przez czornyj Zobacz posta
    Co do mnie, to oprawiam prace albo klejąc je na piankę samoprzylepną 10mm bez passe-partout, albo na piankę samoprzylepną 5mm z marginesem, do tego wycinam z kartonu ramkę passe-partout z okienkiem ciętym pod kątem 45stopni, a całość oprawiam w ramkę alu/drewnianą.
    Zostawiasz w ramce szkło czy zdjęcie jest w stanie utrzymać się prosto i równo bez szyby?
    Pozdrawiam, Szymon Zdziabek
    Blog: http://szymon.zdziabek.net/blog

  10. #70
    Zasłużeni Awatar czornyj
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    48
    Posty
    2 626

    Domyślnie Odp: Canon PIXMA PRO-1 zaawansowana drukarka A3+

    Nie lubię szkła, a całość jest bardziej niż wystarczająco sztywna

Strona 7 z 15 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •