Strona 5 z 15 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 149

Wątek: Canon PIXMA PRO-1 zaawansowana drukarka A3+

  1. #41
    Pełne uzależnienie Awatar crazy
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Chełmno
    Wiek
    40
    Posty
    1 554

    Domyślnie Odp: Canon PIXMA PRO-1 zaawansowana drukarka A3+

    Przepraszam , że tutaj się podepnę ale mam małe pytanko. Kupiłem Canona 9500 MK II czy macie informację czy jest do niej system stałego zasilania lub zamienniki oryg. tuszy? Pro 1 cenowo mnie odstraszyła niestety
    Skupiam się na zdjęciach a nie na tym czym fotografuję.

  2. #42
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    28

    Domyślnie Odp: Canon PIXMA PRO-1 zaawansowana drukarka A3+

    Ostatnią rzeczą, jaką montowałbym do Canona to system stałego zasilania, gdy Ci się coś zapowietrzy, to głowica się usmaży. jeśli już to tylko kartridże wielokrotnego napełniania, choć też ryzykowne. Do takich zamiennych zabaw nadaje się epson z jego "niezniszczalną" piezoelektryczna głowicą. Spróbuj na agawa.pl z OCP. Pozdrawiam,

  3. #43
    Pełne uzależnienie Awatar crazy
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Chełmno
    Wiek
    40
    Posty
    1 554

    Domyślnie Odp: Canon PIXMA PRO-1 zaawansowana drukarka A3+

    o pojawiły się zamienniki, szkoda, że nie ma jeszcze Activejeta do niej
    Skupiam się na zdjęciach a nie na tym czym fotografuję.

  4. #44
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Clare Irl
    Posty
    31

    Domyślnie Odp: Canon PIXMA PRO-1 zaawansowana drukarka A3+

    Cytat Zamieszczone przez czornyj Zobacz posta
    Szczerze mówiąc nie bardzo sobie potrafię wyobrazić powód, dla którego ktoś mógłby się zdecydować na R3000 zamiast na PIXMĘ Pro-1...
    Ponieważ dla R3000 można znaleźć bardzo dobrej jakości tusze nieoryginalne, również encapsulated podobnie jak OEM i o bardzo dobrym glossiness oraz dMax, w cenie ok 0.80PLN/ml (wliczając VAT za łączny koszt towaru i przesyłki + cło importowe - stawka 0%)....!
    .... i po wykonaniu około 15000 wydruków A4 na samym tuszu mamy oszczędzone(w stosunku do Pixmy Pro-1 jadącej na oryginałach - nie licząc kosztów wymiany głowic) mniejwięcej tyle by sobie kupić ploterek 24" - Epson'a Stylus Pro 7900 z UltraChrome HDR licząc po wygórowanej cenie podanej na epson.pl..............:-D:-D:-D
    Ostatnio edytowane przez digger-gp ; 21-11-2012 o 13:53

  5. #45
    Zasłużeni Awatar czornyj
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    48
    Posty
    2 626

    Domyślnie Odp: Canon PIXMA PRO-1 zaawansowana drukarka A3+

    Wątpię, by SP7900 przetrwał 15tyś A4 na zamienniku, a SPR3000 ma na to całkowicie nikłe szanse. Do tego kalkulacja nie uwzględnia kosztów zwiększonego zużycia tuszów na częste czyszczenie dysz, naszego czasu i nerwów O niewiadomej trwałości wydruku przez litość nie wspomnę

    Ogólnie gdybym miał perspektywę wydruku 15tyś A4, to raczej szarpnąłbym się na iPF6400/8400 - sumaryczny koszt wydruków będzie niższy, prędkość realizacji będzie 10x większa, jakość lepsza, trwałość gwarantowana, komfort pracy z innej ligi, a do tego moża dziubnąć 100 innych rodzajów zleceń. Miałem Epsona R1800 na stałym zasilaniu, miałem iPF6350, teraz (o radości!!!) mam wreszcie kaliber 44" - wszechmocnego iPF8300, wiem co mówię

  6. #46
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Clare Irl
    Posty
    31

    Domyślnie Odp: Canon PIXMA PRO-1 zaawansowana drukarka A3+

    czornyj.. te trzy roześmiane gębki świadczą o tym że owe 15000 wydruków A4 na R3000 to był żart jakby.. bo jako obecnie amatora mnie na to nie stać. chociaż... taką liczbę daje nam drukowanie tylko 41 zdjęć codziennie przez okres jednego roku.
    Gdybym jednak dziwnym zrządzeniem losu miał przejść na profeskę to wybierając np 24" pewnie zdecydowałbym się na iPF6400, bo... nie wierzę własnym oczom... Canon iPF6400 300ml Ink Cartridges -- 47.95GBP za 300ml - taka promocja czy pomyłka na ich stronie... i jeszcze to że canon te iPF'ki rozdaje prawie darmo w leasing'u.. Nic tam że te głowice trzeba wymieniać co kilka/kilkanaście litrów przelanego tuszu.. i tak się opłaci. Zwłaszcza że SP7900 (jak widze na LuLi) miewają poważne problemy z drożnością dysz i z tego powodu seria 7890 wydaje się być rozsądniejszym rozwiązaniem jeśli chodzi o ofertę epsona... więc canon wygrywa z 12-stoma inkami LuciaEX...

    Jednak, jak sądzę, dla amatora (spośród A3+) drukarka R3000 chodząca na zamiennikach nie jest głupim rozwiązaniem... bo tenże amator nie musi aż tak rozpaczliwie trzymać się za kieszeń kiedy realizuje swoje amatorskie projekty. A dla epsonów jest w czym wybierać jeśli chodzi o niefirmowe tusze.. i nie mam na myśli używanie CISS'ów tylko cartridge'ów wielokrotnego napełniania. Miałeś złe doświadczenia z ciss'em na Twojej byłej R1800.. a możesz napisać jakiej marki tuszu używałeś..? Lyson'ów może czy czegoś bardziej NoName...? Ja cały czas mam na myśli tusze które mają dobrą reputacje na takich forach jak the Luminous Landscape czy dPreview.. jest ich kilka do wyboru a chwalone w Polsce Lyson'y nie są wymieniane choć to amerykańska firma. W USA, UK i innych bogatych zachodnich krajach, używanie niefirmowych tuszów nie jest uważane za takie druciarstwo i dziadostwo jaką to opinię próbuje się kreować na polskich forach Nikoniarze i CanonBoard.

    Na marginesie dodam że, czytając dzisiaj ten wątek na LuLi epson 4900 ready to order first inkset....? natrafiłem na firmą która odważyła się sprzedawać również zamienniki do canonów.. takich jak pro9500mkII. iPF5100, iPF6300, oraz oferuje też tusze i cartridge do Pixma Pro-1 ale na razie oferta nie jest dopięta, i trzeba się z nimi konsultować przed dokonaniem zamówienia. Wspominają o tym że kolory są kompatybilne z OEM ale tusze szare wymagają oprofilowania. Kolega crazy pytał o zamienniki do 9500mkII dlatego o tym wspominam... wystarczy wrzucić w googlarkę chasło INKJETCARTS. Wspomniana przez bnmnb firma OCP produkuje tylko tusze barwnikowe do pixmy pro9000 a tysze pigmentowe do 9500mkII widnieją w ofercie jako under development.
    Ostatnio edytowane przez digger-gp ; 22-11-2012 o 16:03

  7. #47
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    28

    Domyślnie Odp: Canon PIXMA PRO-1 zaawansowana drukarka A3+

    Posiadam jeszcze w stajni R1800, lałem do niej co popadnie (głównie tusz barwnikowy) i mechanizm podawania papieru już się zajechał, elektronika też coś szwankuje, lecz głowica bez zmian - działa bez zarzutu. Myślę, że w przypadku domowych wydruków, nawet jeśli mamy borykać się z zasychaniem głowicy itp. zamienniki opłacają się. Nie wyobrażam sobie płacić za komplet atramentów do r2880 400zł i wydrukować na nim niecałe 50 kartek A3, nie mówię już o postoju i pewnie też zasychaniu. To prawda jednak, że zabawa z zamienniki bywa frustrująca i upierdliwa, wiele razy miałem ochotę wyrzucić drukarkę za okno i nakrzyczeć Pani z .....pl co to za kartridże sprzedają, które nie trzymają atramentu, bywa że wycieknie przez głowicę, sam nie wiem, czy to wina wkładów czy słabej lepkości atramentu. Zamiennik to kupa nerwów i doświadczenie w opanowaniu cholerstwa, lecz jest taniej, zwłaszcza, gdy człowiek eksperymentuje z wydrukami, a nie każda fota okazuje się warta wydruku. Użytkowanie zamiennego tuszu zmusiło mnie do zakupu kalibratora - bez tego urządzenia ani rusz w tym przypadku. Gdybym miał jednak używać oryginalnego atramentu, na pewno nie kupiłbym dzisiaj małej drukarki, tylko od A2 wzwyż, z dużymi pojemnikami. Pozdro

    --- Kolejny post ---

    Pytanie co Czornyja: CANON Glacier Photo - lubisz ten papier - cz można pchać go do epsona, czy tzw. drukowanie na zimo i ciepło coś tu namiesza?
    Ostatnio edytowane przez bnmnb ; 22-11-2012 o 22:23

  8. #48
    Pełne uzależnienie Awatar crazy
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Chełmno
    Wiek
    40
    Posty
    1 554

    Domyślnie Odp: Canon PIXMA PRO-1 zaawansowana drukarka A3+

    Cytat Zamieszczone przez digger-gp Zobacz posta
    czornyj.. Kolega crazy pytał o zamienniki do 9500mkII dlatego o tym wspominam... wystarczy wrzucić w googlarkę chasło INKJETCARTS. Wspomniana przez bnmnb firma OCP produkuje tylko tusze barwnikowe do pixmy pro9000 a tysze pigmentowe do 9500mkII widnieją w ofercie jako under development.
    A coś w PL możesz polecić, bo z zagranicy mało opłacalne ściąganie zamienników
    Skupiam się na zdjęciach a nie na tym czym fotografuję.

  9. #49
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Clare Irl
    Posty
    31

    Domyślnie Odp: Canon PIXMA PRO-1 zaawansowana drukarka A3+

    Cytat Zamieszczone przez crazy Zobacz posta
    A coś w PL możesz polecić, bo z zagranicy mało opłacalne ściąganie zamienników
    Nic nie polecam.. ja po prostu wspomniałem że że w ogóle udało mi znaleźć pigmentowe tusze do drukarek Pixma Pro u renomowanego sprzedawcy w USA(tego czy istotnie aż tak renomowany też nie jestem pewien). Wiadomo że ktoś taki kładzie na szalę swoją reputację i będzie starał się nie sprzedawać jakiegoś badziewia.. Alternatywnie możesz skusić się na ofertę ebay'owych sprzedawców LINK ..albo Honkong albo barwniki.. i tym podobne cudaki..

  10. #50
    Pełne uzależnienie Awatar crazy
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Chełmno
    Wiek
    40
    Posty
    1 554

    Domyślnie Odp: Canon PIXMA PRO-1 zaawansowana drukarka A3+

    Dzięki wielkie
    Skupiam się na zdjęciach a nie na tym czym fotografuję.

Strona 5 z 15 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •