Strona 3 z 15 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 149

Wątek: Canon PIXMA PRO-1 zaawansowana drukarka A3+

  1. #21
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Tusz z Epson L800 do Epson P50

    Cytat Zamieszczone przez czornyj Zobacz posta
    Po pierwsze kaseta kosztuje 110PLN, po drugie Canon zużywa na A4 ok 0,7ml, po trzecie prawie nie zużywa tuszu na czyszczenie dysz (chyba że ktoś go włącza i wyłącza - wtedy masakra).

    Epson L800 jest bezkonkurencyjny pod względem kosztów, ale znośnego B&W na nim nie uzyska, trwałość wydruku gorsza, a ilość mediów na których da się drukować nieporównywalnie uboższa.
    Od jakiegoś czasu szukam informacji o tej drukarce w internecie i znalazłem jedynie kasety po 145-150zł. Jeśli faktycznie można je kupić po 110zł a drukarka zużywa 0,7ml/A4 a nie 1ml to takie koszty mnie w zasadzie zadowalają. Nie koniecznie szukam rozwiązania tańszego od labu. Nie chciałbym jednak przekraczać ok. 4zł za A4. Czy to jest możliwe przy takiej drukarce? Czy gdzieś można kupić arkusze A4, A3 lub A3+ w większych ryzach np. 250-1000szt. w niższej cenie niż przy ryzach typu 10-50szt.?
    Miłego dnia
    moja www

  2. #22
    Zasłużeni Awatar czornyj
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    2 626

    Domyślnie Odp: Tusz z Epson L800 do Epson P50

    Na gorszych papierach - bez problemu.

    Na dobrych papierach - tylko rolka, mój ulubiony Canon Glacier 300g/m^2 kosztuje mnie ok. 1,5PLN za A4

  3. #23
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    272

    Domyślnie Odp: Tusz z Epson L800 do Epson P50

    Cytat Zamieszczone przez czornyj Zobacz posta
    A3+ (329x483)
    Jesteś w 100% przekonany, że papier sprzedawany w paczkach ma ten wymiar? Bo jak tak to problem znika. No może oprócz kosztów takiego papieru.

    Może mógłbyś po krótce napisać mały przewodnik po papierach? Wybór jest ogromny, nawet do papierów 10zł/A4. Łatwo się zgubić.

    Za chwilę napisze PW w sprawie tych wydruków.

    Przy okazji skoro jesteś moderatorem to przeniesiemy się z dyskusją o canonie do odpowiedniego wątku? :-)
    6d / 40d / Samyang 14 / Sigma 35 / 85L / Pocket Wizard

  4. #24
    Zasłużeni Awatar czornyj
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    2 626

    Domyślnie Odp: Tusz z Epson L800 do Epson P50

    Bardzo dobry pomysł, przenoszę OT do stosownego wątku

    Faktycznie, pod oznaczeniem "A3+" kryje się sporo różnych formatów, ale w przypadku drukarek atramentowych oznaczenie to odpowiada formatowi zwanemu w US Super A3, Super B, SRA3 - o wymiarach 13x19 cali czyli dokładnie 329x483mm. Wszystkie papiery do druku atramentowego konfekcjonowane w formacie A3+ (SRA3+) z którymi się zetknąłem miały 329x483mm i nie zetknąłem się z wyjątkiem od tej reguły.

    Co do przewodnika po papierach, to od dawna noszę się z tym zamiarem - ale ogrom takiego przedsięwzięcia nieco mnie paraliżuje. Dodatkowo czekam na wsparcie dla i1pro2 w Argyllu CMS, bo chciałbym swe rozważania poprzeć spektrogramami M1/M2 (pomiar z UV i bez UV), a nie chce mi się bulić ~100$ za SpectraShop lub BabelColor CT&A.

    Cytat Zamieszczone przez jaroslaw.majcher Zobacz posta
    Jesteś w 100% przekonany, że papier sprzedawany w paczkach ma ten wymiar? Bo jak tak to problem znika. No może oprócz kosztów takiego papieru.

    Może mógłbyś po krótce napisać mały przewodnik po papierach? Wybór jest ogromny, nawet do papierów 10zł/A4. Łatwo się zgubić.

    Za chwilę napisze PW w sprawie tych wydruków.

    Przy okazji skoro jesteś moderatorem to przeniesiemy się z dyskusją o canonie do odpowiedniego wątku? :-)
    Ostatnio edytowane przez czornyj ; 20-10-2012 o 16:16

  5. #25
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Tusz z Epson L800 do Epson P50

    Cytat Zamieszczone przez czornyj Zobacz posta

    Co do przewodnika po papierach, to od dawna noszę się z tym zamiarem - ale ogrom takiego przedsięwzięcia nieco mnie paraliżuje.
    A nas maluczkich paraliżuje ogrom oferty papierów na rynku. :smile:
    Wskazałeś mi kierunek na starcie mojej przygody z PRO-1 i sumiennie go realizuję. Ostatnio przetestowałem Gold Fibre Silk Ilforda i mam kilka spostrzeżeń. Wydrukowałem kilka moich landszaftów i wszystko było O.K. Efekt dosyć podobny do wydruku na Smooth Pearl.
    Gdy następnego dnia zobaczyłem te wydruki oświetlone słońcem to mnie wdusiło w fotel. Fantastyczne wysokie światła, głębokie pełne szczegółów cienie. Zupełnie nie było tego widać przy sztucznym świetle. Jest jakaś tajemna wiedza o papierach i ich właściwościach i jest potrzeba jej przekazania amatorom, którzy może coś tam przypadkiem odkryją (albo nie). Tak więc czekamy :-)
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  6. #26
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    272

    Domyślnie Odp: Canon PIXMA PRO-1 zaawansowana drukarka A3+

    Czekając na przewodnik po papierach zapytam czy ktoś miał do czynienia z papierami tecco?
    Centrum papieru bardzo je ostatnio promuje. Wydawać by się mogło, że mają bardzo dobry stosunek jakość/cena ale jak jest w rzeczywistości?

    Podstawowy Professional Portrait Pearl Gloss 248g to ok 5zł/a3+
    Satynowy Professional Portrait LUSTER 285g ok 8,50/a3+

    Część papierów np luster ma certyfikaty WIR
    6d / 40d / Samyang 14 / Sigma 35 / 85L / Pocket Wizard

  7. #27
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Canon PIXMA PRO-1 zaawansowana drukarka A3+

    Zastanawiałem sie czy przy okazji zakupu papierów Ilforda w Centrum Papieru nie kupić na próbe także Tecco, ale przyznam, że zniecheciła mnie bliskość cenowa do papieów Ilforda. GALERIE Classic Pearl 250 g, A3+ wychodzi po 6zł.
    Poza tym bardzo mi się sprawdzają fabryczne profile Ilforda a na tym polu nie chciałbym eksperymentować.
    No ale czekamy na kogoś kto sie "poświęci" i przetestuje Tecco.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  8. #28
    Zasłużeni Awatar czornyj
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    2 626

    Domyślnie Odp: Canon PIXMA PRO-1 zaawansowana drukarka A3+

    Tecco to spora niemiecka papiernia, klepią wiele papierków OEM dla Epsona i Canona, raczej sensowna jakość.

    Z ciekawostek Teccowskich interesujące są Premium Raster Silk 290g/m^2 - jedyny sensowny papier o wykończeniu a'la Kodak Endura Silk (Surface Y) zwany u nas matem jedwabistym (regularna faktura plastra miodu, przypominająca zdjęcia ze starych albumów).
    Drugie mało spotykane podłoże to Iridium Silver Gloss - całkiem przyjemny papier metalizowany. Wprawdzie z uwagi na mocno kryjącą i nieprzezroczystą naturę pigmentu ciemny nadruk tłumi efekt metaliczności, ale za to papier jest znacznie bardziej kontrastowy niż odpowiedniki minilabowe, których nie znoszę z uwagi na szarość bieli.

    W kwestii podłoży błyszczących, perłowych, barytowych itd. preferuję ofertę Canona, Ilforda, Hahnemuehle i Cansona, w Tecco na razie nic nie zwróciło mojej uwagi.

    Ilforda serii Classic nie polecam do druku pigmentowego. Jest to papier z warstwą puchnącą, mającą hermetyzować barwnik, z pigmentem efekty są średnie. Sporo sobie natomiast obiecuję po nowej serii Galerie Prestige Smooth Pearl/Gloss/High gloss. Canon niestety kończy ponoć produkcję Glacier 300g/m^2, który do tej pory był moim podstawowym podłożem z uwagi na wyjątkowo ładną perlistość, krzepkość i świetną trwałość. Pierwszym kandydatem na następcę dla mego nieodżałowanego Glaciera jest właśnie GPSPP12, więc niebawem pewnie zdam relację dot. tego papierku.
    Ostatnio edytowane przez czornyj ; 27-10-2012 o 17:20

  9. #29

    Domyślnie Odp: Canon PIXMA PRO-1 zaawansowana drukarka A3+

    Może kogoś zainteresuje wyliczenie wydajności atramentów dla drukarki Pixma Pro - 1 wg producenta http://www.canon.pl/ink/Yield/printers/PIXMA_PRO-1.aspx
    Pozdrawiam
    rlat

  10. #30
    Bywalec Awatar simon83
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Września
    Wiek
    41
    Posty
    216

    Domyślnie Odp: Canon PIXMA PRO-1 zaawansowana drukarka A3+

    Jako że przymierzam się do zakupu jakiegoś sensownego urządzenia, na podstawie profili udostępnionych przez Ilforda dla papieru Galerie Fibre Silk pokusiłem się o porównanie gamutu drukarek Epson R3000 oraz Canon Pixma Pro 1. Wygląda to tak:
    .
    Koszty tuszu w najtańszych znalezionych w sieci źródłach (PL): Epson 25.9 ml 88 zł (3,40 zł/ml), Canon 36 ml 112 zł (3,11 zł/ml), a to już całkiem blisko 2,75 zł/ml dla Epsona 3880. W dodatku Canon, jak pisze kolega Czornyj, zużywa mniej atramentu przy druku. Cena startowa obu drukarek jest podobna (Canon ok. 10% droższy). W Canonie jest mniejszy problem z zapychaniem głowicy. Co może mnie zaskoczyć w niej? Są jakieś argumenty przeciw? Czy posiada on niezależne głowice dla czerni matowej i fotograficznej (a tym samym czy zużywa zbędnie tusz przy zmianie medium)?
    Pozdrawiam, Szymon Zdziabek
    Blog: http://szymon.zdziabek.net/blog

Strona 3 z 15 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •