Canon PIXMA PRO-1 zaawansowana drukarka A3+

Zwiń
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • pjotrekm
    Dopiero zaczyna
    • 2009
    • 19

    #136
    Odp: Canon PIXMA PRO-1 zaawansowana drukarka A3+

    L800 to chyba nie jest pigment. Potrzebuje drukarki z której wychodzą w miarę wodoodporne wydruki.
    Oddychaj, reszta się jakoś ułoży....

    Komentarz

    • fhumargo
      Bywalec
      • 2006
      • 116

      #137
      Odp: Canon PIXMA PRO-1 zaawansowana drukarka A3+

      Zamieszczone przez pjotrekm
      L800 to chyba nie jest pigment. Potrzebuje drukarki z której wychodzą w miarę wodoodporne wydruki.
      Nie to niestety nie pigment
      7D,EX600,70-200/2,8IS,17-55/2,8,10-22/3,5-4,5

      Komentarz

      • KrzysiekT
        Bywalec
        • 2009
        • 141

        #138
        Odp: Canon PIXMA PRO-1 zaawansowana drukarka A3+

        W sumie jest to głupie pytanie, ale może ktoś próbował takich kombinacji: zalanie L800 tuszem pigmentowym, oczywiście razem z późniejszą kalibracją tego w argyllu. Z tego co pamiętam Epson RX285 posiadał 6 pigmentowy set.
        Pozdrawiam, Krzysztof

        Komentarz

        • simon83
          Bywalec
          • 2007
          • 216

          #139
          Odp: Canon PIXMA PRO-1 zaawansowana drukarka A3+

          Głowice do tuszów barwnikowych raczej niechętnie zareagują jak poczują pigment . Gdzieś czytałem, że może to prowadzić do ich uszkodzenia.
          Pozdrawiam, Szymon Zdziabek
          Blog: http://szymon.zdziabek.net/blog

          Komentarz

          • Soviet
            Bywalec
            • 2005
            • 105

            #140
            Odp: Canon PIXMA PRO-1 zaawansowana drukarka A3+

            Z powodu awarii wcieło niektóre posty więc pozwolę jeszcze raz...
            Ostatnio przymierzam się do drukarki A3. Wacham się pomiędzy Pro-1, R3000 albo używaną 3880 (ze względów ekonomicznych oraz zawsze miło mieć A2 w zanadrzu). Byłem już przekonany do Pro-1 ale opinie użytkowników na temat marnotrawstwa tuszy przez nagminne czyszczenie zniechęciły mnie do tej drukarki. Może jednak przez ten czas się coś zmieniło? Może update driverów albo firmware do nowszej wersji zmienił zachowanie drukarki? Będę wdzięczny za opinie i spostrzeżenia.

            --- Kolejny post ---

            Z powodu awarii wcieło niektóre posty więc pozwolę jeszcze raz...
            Ostatnio przymierzam się do drukarki A3. Wacham się pomiędzy Pro-1, R3000 albo używaną 3880 (ze względów ekonomicznych oraz zawsze miło mieć A2 w zanadrzu). Byłem już przekonany do Pro-1 ale opinie użytkowników na temat marnotrawstwa tuszy przez nagminne czyszczenie zniechęciły mnie do tej drukarki. Może jednak przez ten czas się coś zmieniło? Może update driverów albo firmware do nowszej wersji zmienił zachowanie drukarki? Będę wdzięczny za opinie i spostrzeżenia.
            Kilka Canonierek i rurek.
            Zapraszam www.ozminfoto.com

            Komentarz

            • chris996
              • 2014
              • 2

              #141
              Odp: Canon PIXMA PRO-1 zaawansowana drukarka A3+

              Podkleję się pod temat i zapytam, czy Canon oferuje w sprzedaży jakieś drukarki A3 w połączeniu ze skanerem?
              Mam możliwość użytkować takiego "kombajnu" Brothera i bardziej skłaniam się ku takiemu rozwiązaniu.

              Komentarz

              • szym
                Dopiero zaczyna
                • 2006
                • 48

                #142
                Odp: Canon PIXMA PRO-1 zaawansowana drukarka A3+

                Zamieszczone przez fhumargo
                Przerabiałem temat wydruków dla siebie na drukarkach foto A3 epsona i canona. Wydruki rewelka ale koszty jak dla mnie kosmiczne.
                Do canona 9500mkII kupiłem ciss i szybko poleciał do kosza. Zamienniki odpadają. Więc dla swoich potrzeb kupiłem epsona L800 i mnie to wystarcza ale to format A4 tylko.
                Jest już Epson L1800 - te same tusze co w L800, jednak to już A3+, odrobinę lepsza ostrość i precyzja druku, a zgodnie z zapewnieniami Epsona nawet 10-krotnie wyższa żywotność drukarki. Cena ok 3x wyższa niż L800, koszty druku naturalnie te same.
                Szymon Aksienionek - ekspert do spraw druku cyfrowego i zarządzania barwą w firmie Medikon Polska - wyłącznego przedstawiciela marki FOMEI w Polsce.
                Kontakt: druk (at) medikon.pl

                Komentarz

                • mkamelg
                  Pełne uzależnienie
                  • 2012
                  • 1273

                  #143
                  Odp: Canon PIXMA PRO-1 zaawansowana drukarka A3+

                  Zamieszczone przez chris996
                  Podkleję się pod temat i zapytam, czy Canon oferuje w sprzedaży jakieś drukarki A3 w połączeniu ze skanerem?
                  Mam możliwość użytkować takiego "kombajnu" Brothera i bardziej skłaniam się ku takiemu rozwiązaniu.
                  Niestety Canon nie ma takiej drukarki w swojej ofercie.

                  Komentarz

                  • Fabius
                    • 2013
                    • 2

                    #144
                    Odp: Canon PIXMA PRO-1 zaawansowana drukarka A3+

                    Minął ponad rok, od mojego poprzedniego postu - teraz wiem, że mój problem (wysokie zużycie tuszu) polegał na niewłaściwym użytkowaniu Pro-1. Prowadzę mały zakład fotograficzny i wykonuję sesje zdjęciowe. Potrzebowałem drukarki uniwersalnej. Wcześniej używałem jej do wszystkiego - od drukowania zdjęć do dokumentów (dowodowe, legitymacyjne) do wydruków w formacie A3. Błędem okazało się drukowanie pojedynczych formatów 10x15 - a takich było najwięcej. Na 10x15 drukowałem zdjęcia legitymacyjne - drukarka chodziła kilka razy dziennie, ale za każdym razem (takie mam wrażenie) proces rozpoczęcia drukowania "kosztował" tyle samo tuszu co przy drukowaniu większych formatów. Ciężar takich wydruków przerzuciłem na Epsona L800, natomiast na Pro-1 drukuję wyłącznie sesje zdjęciowe i większe formaty. Kilka większych wydruków puszczonych jednym ciągiem nie wymusza tak częstego czyszczenia i zużycie tuszu diametralnie spadło. Drukowanie zdj. legitymacyjnych na Pro-1 było zwyczajnym przedobrzeniem.
                    Chciałem drukarkę uniwersalną - niestety coś za coś. Jakość wydruków z Epsona L800 w porównaniu do Pro-1 jest po prostu tragiczna i nie odważyłbym się oddać klientowi zdjęć z sesji wypuszczonej na L800. To co wychodzi z Canona to zupełnie inna liga.
                    Ostatnio edytowany przez Fabius; 50236.

                    Komentarz

                    • SemperSolus
                      • 2015
                      • 10

                      #145
                      Odp: Canon PIXMA PRO-1 zaawansowana drukarka A3+

                      Pozwolę sobie podkleić się z pytaniem:
                      znalazłem we Wrocławiu taką oto drukarkę: Canon Pixma Pro-1 - używana pigmentowa drukarka fotograficzna - digital24.pl

                      Co więcej, miałem okazję ją nawet oglądać i widzieć jak drukuje (jakość powala i jeżeli tak wygląda to na zamiennikach to aż się zastanawiam jak będzie to wyglądało na oryginalnych tuszach) Jak sądzicie warto kupić w tej cenie?

                      Na zewnątrz drukarki nie widać niepokojących uszkodzeń czy zabrudzeń - bardziej obawiam się tych nie oryginalnych tuszy...

                      Proszę w miarę możliwości o podpowiedzi...

                      Z góry dziękuję.

                      Komentarz

                      • shakal_ts
                        • 2011
                        • 6

                        #146
                        Odp: Canon PIXMA PRO-1 zaawansowana drukarka A3+

                        Zwracam się z zapytaniem, czy ktoś używał w swojej drukarce tuszy firmy "Tito-Express". Nie wiem co to za firma i czy jest sens kupowania tych tuszy, czy może lepiej nie ryzykować. Cena ich bardzo przyciągą. Czy w parze z ceną idzie również jakość? Podaję link do oferty 1 Druckerpatrone XXL Photo Cyan ProSerie für Canon PGI-29 PC Pixma Pro 1 | eBay

                        Komentarz

                        • Jasiek
                          • 2021
                          • 3

                          #147
                          Odp: Canon PIXMA PRO-1 zaawansowana drukarka A3+

                          Czołem
                          Witam wszystkich forumowiczów. Nazywam się Jasiek i jestem szczęśliwym użytkownikiem PRO-1 Drujuję wyłącznie zeskanowane negatywy i slajdy bo na powiększalnik w łazience nie było już miejca (spokojnie drukarka nie stoi w wannie ;P) Zacząłem od prostych papierów Ilford Studio i choć nie mogę znaleźć do nich profili na stronie producenta to na pewno ktoś może mi podpowiedzieć jakies dobre zamienniki. Będę bardzo wdzięczny za taką informację.

                          Pozdrawiam

                          Komentarz

                          • BartasPL
                            Początki nałogu
                            • 2006
                            • 320

                            #148
                            Odp: Canon PIXMA PRO-1 zaawansowana drukarka A3+

                            Gratulacje Jasiek i witamy na forum!

                            Czy ktoś orientuje się gdzie w Warszawie można oddać Pro-1 do serwisu? Mam zaschnięte tusz na głowicy. Wartos robić to samemu, tylko Canon czy może możecie polecić jakiś sensowny serwis nie za miliony? ??????

                            --- Kolejny post ---

                            Gratulacje Jasiek i witamy na forum!

                            Czy ktoś orientuje się gdzie w Warszawie można oddać Pro-1 do serwisu? Mam zaschnięte tusz na głowicy. Wartos robić to samemu, tylko Canon czy może możecie polecić jakiś sensowny serwis nie za miliony? ?
                            5DIII, EOS R, 15-35L IS RF, 24-70L II, 50L, 85L1.2 RF, 135A, 600EX-RT, 430EX III-RT, PRO-1, Eizo CG243W
                            500px

                            Komentarz

                            • Jasiek
                              • 2021
                              • 3

                              #149
                              Odp: Canon PIXMA PRO-1 zaawansowana drukarka A3+

                              Witam,

                              Obecnie w swojej PRO-1 mam tusze - zamienniki. Częsć z nich jest już na wyczerpaniu. Dysponuję 8 nowymi, oryginalnymi tuszami PGI-29. Czy wymiana 8 tuszy na oryginalne i pozostawienie tymczasowo 4 zamienników nie spowoduje jakiejś katastrofy ? Jakosc druku chyba bardzo nie ucierpi? Napewno dokupie te 4 oryginały niebawem no ale chcę zrobić kilka wydruków do tego czasu.

                              Druga sprawa Czy istieją profile do papierów Ilford Studio - np Matt ? Będzie wdzięczny za informacje

                              Pozdrawiam

                              Komentarz

                              Pracuję...