Strona 13 z 15 PierwszyPierwszy ... 31112131415 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 149

Wątek: Canon PIXMA PRO-1 zaawansowana drukarka A3+

  1. #121

    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    Żmigród
    Posty
    11

    Domyślnie Odp: Canon PIXMA PRO-1 zaawansowana drukarka A3+

    Ja raczej nie zdecyduje się na mniejsze rozwiązanie zawłaszcza, że mam zlecenia druku plakatów 100x70 i ipf8400 załatwi mi wszystko w jedej maszynie. A tak 6450 + jakiś cad/gis do mało wymagających plakatów z drukiem pow. 90cm to średnie rozwiązanie. Przynajmniej tak mi się wydaje... A poza tym można trochę przyoszczędzić na druku, używając szerszego papieru i tuszach po 700ml.

  2. #122
    Pełne uzależnienie Awatar marekb
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Wadowice,Kraków
    Posty
    2 273

    Domyślnie Odp: Canon PIXMA PRO-1 zaawansowana drukarka A3+

    dobrze, że masz takie zlecenia. Dla mnie wydawanie kasy by w ciągu roku zrobić kilka plakatów, to tak jak kupić papiernię do produkcji albumów . Skąd ci klienci się znajdują jeśli do plakatów wystarczy tani jak barszcz eko-solvent i wydawanie sporo większej kasy zwłaszcza jako klient jest niezdrowe. właśnie przeliczyłem, że oszczędność na tuszach przy 100 wydrukach 15x23cm ( przy uśrednieniu 400zdjęć ) to 16.90zł co daje 0.17zł na wydruku 15x23 na korzyść serii 8. Papier szerszy ? minimalna różnica i wręcz na niekorzyść tych szerszych, oczywiście biorąc pod uwagę spady no i jakie ilości w serii się drukuje. Optymalną szerokością dla mne to 61cm. Oczywiście wszystko zależy od tego kto co w większości drukuje . Owszem kusi swoboda druków szerszych niż 61cm, ale czyż 60x90 to nie duży obrazek ?

  3. #123

    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    Żmigród
    Posty
    11

    Domyślnie Odp: Canon PIXMA PRO-1 zaawansowana drukarka A3+

    Marku, jeśli chodzi o klientów to dobrze ze ich mam i są to moje zawodowe kontakty, w których odkryłem nowy potencjał i ich dodatkowe potrzeby za które mogą mi zapłacić (i nie chodzi tu o druk kilku plakatów rocznie tylko dużo więcej, wręcz kilkuset). Natomiast co do oszczędności to oczywiście może 10% oszczędności na tuszach, przy pojedynczym i mały zleceniu tj. piszesz to nie jest mega oszczędność finansowa, ale pomnożona przez duża ilość w ciągu roku, dwóch lub trzech lat, bo plotera takich gabarytów nie kupuje się na rok, to myślę że taka inwestycja się zwróci. Poza tym nie zgodzę się co twojego twierdzenia ze nie opłaca się szeroki papier. W papierach które mnie interesuja przejscie z rolki 24'' na 44'' daje kolejne ok 5-10%/m2 oszczedności. Z drugiej strony zawsze masz możliwość*używania rolek 24''. Myślę, że tutaj dużo też zależy od tego jakie są potrzeb indywidualne i umiejętność pokrycia powierzchni papieru. Dla Ciebie najlepszym rozwiązanie jest format 24'' ja się zastanawiam i skłaniam bardziej w kierunku 44''.

  4. #124
    Pełne uzależnienie Awatar marekb
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Wadowice,Kraków
    Posty
    2 273

    Domyślnie Odp: Canon PIXMA PRO-1 zaawansowana drukarka A3+

    i dokładnie, u mnie spady z 44" byłyby zbyt duże przy większości wydruków które robimy, a czy robimy mało czy dużo, rzecz względna. u nas gównie idzie 15x23 i wydruki pod fotoalbumy więc 24" jest idealne .

  5. #125

    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    Żmigród
    Posty
    11

    Domyślnie Odp: Canon PIXMA PRO-1 zaawansowana drukarka A3+

    no dokładnie Marku, wszystko w zależności od potrzeb ja się jeszcze nie zdecydowałem ostatecznie, ale bardziej skłaniam się do formatu 44''

  6. #126
    Pełne uzależnienie Awatar marekb
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Wadowice,Kraków
    Posty
    2 273

    Domyślnie Odp: Canon PIXMA PRO-1 zaawansowana drukarka A3+

    Cytat Zamieszczone przez przemekp Zobacz posta
    no dokładnie Marku, wszystko w zależności od potrzeb ja się jeszcze nie zdecydowałem ostatecznie, ale bardziej skłaniam się do formatu 44''
    wiesz gdyby oszczędność między 6 i 8 była na poziomie 30% byłoby warte i dla nas, czasami też szybkość drukowania jest atutem, choć mając maszynę 24h obok można drukować i przez te 24h.

  7. #127

    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    Żmigród
    Posty
    11

    Domyślnie Odp: Canon PIXMA PRO-1 zaawansowana drukarka A3+

    w pełni się z tobą*zgadzam, że mając maszynkę na własność*można ją wykorzystywać 24h/7, natomiast reszta jest kwestia potrzeb indywidualnych i rodzaju klienta jaki z nami współpracuje.

  8. #128

    Domyślnie Odp: Canon PIXMA PRO-1 zaawansowana drukarka A3+

    Forum odwiedzam od dawna, jednak to mój pierwszy post - Witam wszystkich!

    Chciałbym wrócić do kosztów wydruku... Zachęcony opiniami i wyliczeniami na temat eksploatacji zdecydowałem się na zakup Pro-1. Moje wnioski jednak nie są zbyt optymistyczne.
    Pierwszy zestaw tuszy poszedł w błyskawicznym tempie - 20 stron A4, 1 strona A3, ok. 90 szt. 10x15 (przy 50% pokryciu) , oraz 16 nadruków na CD. W między czasie wymieniłem PGI-29CO (Tusz nabłyszczający) i PGI-29MBK (czarny matowy). Zanim załadowałem nowy zestaw tuszy, okazało się że drugi włożony czarny matowy już jest na wykończeniu - teraz będę wkładał TRZECI (!) zbiornik, a tusz nabłyszczający jest już na połowie. Na nowym zestawie wydrukowałem do tej pory: A3: 2szt., A4: 6 szt, 10x15 (50% pokrycia) 27 szt, CD: 3 szt. - stan tuszy na razie bez zmian.
    Niepokojący jest dla mnie fakt błyskawicznego zużycia PGI-29MBK (czarny matowy), jak i w ogóle tempo zużycia tuszy. Drukuję praktycznie codziennie, drukarka przez większość czasu jest włączona. Liczby jakie podaje producent są absolutnie nie adekwatne do tego co obserwuję u siebie (np. Matowy czarny: 505 zdjęć A3+, a u mnie w przeliczeniu +/- wychodzi 26 wydruków A3 - przy DWÓCH zużytych tuszach).
    Może to kwestia jakiś ustawień? Drukarka "pracuje" przed każdym wydrukiem i po wydruku również słychać jakieś "odgłosy" - mam wrażenie że głowice są czyszczone zawsze przed i po wydruku. Na Pro-1 drukuję również zdjęcia do dokumentów, więc często mam kilka wydruków jeden po drugim – jednak nie puszczonych jednym ciągiem. Efekt: (domniemane) czyszczenie, wydruk, czyszczenie, klikam na kolejny wydruk, czyszczenie, wydruk i jeszcze raz czyszczenie :/ Po telefonie do serwisu Canona dowiedziałem się, że te dane są czysto szacunkowe i ta drukarka faktycznie może zużywać dużo więcej tuszu – po za tym te dane są niby dla 5% pokrycia!
    Tutaj jest informacja o metodzie pomiaru i nijak ma się do tego co usłyszałem przez telefon do pomocy technicznej : Canon Ink yield - Drukarki atramentowe PIXMA - Canon Polska

    Wydaje mi się, że głównym problemem może być czyszczenie głowic przed i po każdym wydruku. Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł to proszę o pomoc.

  9. #129
    Bywalec Awatar simon83
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Września
    Wiek
    41
    Posty
    216

    Domyślnie Odp: Canon PIXMA PRO-1 zaawansowana drukarka A3+

    I tak właśnie jest, o czym pisałem w którymś z wcześniejszych postów. Drukarka więcej się czyści niż drukuje... :/
    Pozdrawiam, Szymon Zdziabek
    Blog: http://szymon.zdziabek.net/blog

  10. #130
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Canon PIXMA PRO-1 zaawansowana drukarka A3+

    Tak czy inaczej, można się spodziewać z tej drukarki zużycia ok. prawie 6% statystycznego zbiornika tuszu na arkusz A3 (przy pokryciu 95%). Czyli ponad 7% na arkusz 13x19". Cały komplet tuszu wystarczy więc na 212 zdjatek A3 przy prawie pełnym pokryciu.

    I wiele więcej nie będzie, bo taka jest jej natura zaprogramowana przez Canona.

    Pocieszajace jest to, że chociaż tusz jest na wagę droższy niż czyste srebro, to obecnie jednak jest sporo tańszy od złota czy platyny.

Strona 13 z 15 PierwszyPierwszy ... 31112131415 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •