Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567
Pokaż wyniki od 61 do 69 z 69

Wątek: Beauty dish w plenerze

  1. #61
    Początki nałogu Awatar Da__FreaK
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Szczecin / Cisiec
    Posty
    449

    Domyślnie

    Ulisses, poki co 580 musi wystarczyc, tylko ma wspolgrac z czyms, i tu mam zagwozdke czy brac disha, czy softa
    Pozniej bedzie to na bank wspolgrac z mobilnym fomei-em albo quantumem 600.

  2. #62
    Coś już napisał Awatar Ulisses
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Warszawa, Łódź
    Wiek
    39
    Posty
    96

    Domyślnie

    Dish vs soft, cóż to w znacznej mierze kwestia gustu. Światło z softa jest nieco bardziej miękkie. BD jest ostrzejszy sytuuje się pod tym względem gdzieś między softboxem a parasolką. To świetne narzędzie, ale wziąłbym raczej softa.
    W porównywarce bardzo dobrze widać różnice: http://fripers.pl/zastosowanie.html

    Ps. Jest jeszcze oczywiście kwestia ukierunkowania światła, wydaje mi się, że mały soft -pod tym względem - lepiej by się sprawdził z 580tką niż BD.
    Ostatnio edytowane przez Ulisses ; 13-06-2012 o 16:24

  3. #63
    Początki nałogu Awatar Da__FreaK
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Szczecin / Cisiec
    Posty
    449

    Domyślnie

    Systemowka jak wiadomo nie jest jakas mega mocna, wiec chcialbym maksymalnie wykorzystac z niej swiatlo nie tracac go gdy przechodzi przez material rozpraszajacy, dlatego myslalem o dishu Ale po przejrzeniu tej aurorki widze ze jak na takie malenstwo ma niezle mozliwosci

  4. #64
    Coś już napisał Awatar MORFu
    Dołączył
    May 2009
    Miasto
    Kraków
    Posty
    51

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ulisses Zobacz posta
    Dish vs soft, cóż to w znacznej mierze kwestia gustu. Światło z softa jest nieco bardziej miękkie. BD jest ostrzejszy sytuuje się pod tym względem gdzieś między softboxem a parasolką. To świetne narzędzie, ale wziąłbym raczej softa.
    W porównywarce bardzo dobrze widać różnice: http://fripers.pl/zastosowanie.html

    Ps. Jest jeszcze oczywiście kwestia ukierunkowania światła, wydaje mi się, że mały soft -pod tym względem - lepiej by się sprawdził z 580tką niż BD.
    miałem podobną rozterkę kiedyś wybrałem parasolkę (wcześniej testując softa i bd)

  5. #65
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    26

    Domyślnie Odp: Beauty dish w plenerze

    Czy ktoś z forumowiczów porównywał BD srebrnego z białym i mógłby podzielić się wnioskami z nieszczęsną?
    dobrze się stało, że źle się stało

  6. #66
    Bywalec Awatar Jerzy
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    68
    Posty
    152

    Domyślnie Odp: Beauty dish w plenerze

    Mam obydwa,najpierw kupiłem srebrny,nie było po prostu innych,później biały.Srebrny powędrował na półkę,daje bardziej chłodne światło i bardziej ostre.Srebrny nadaje się bardziej do zdjęć jak ja to nazywam "pod ścianą",gdy dodatkowo chcemy pokazać ostry cień.Biały to ładniejsza skóra,wpadająca w złoty odcień.Ostatnio używam tylko białego czy to w studiu czy w plenerze.Polecam 70cm.
    Eos 20D,5D,Eos 30 bez "D" i troche dodatków....
    http://www.maxmodels.pl/juras.html

  7. #67
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    26

    Domyślnie Odp: Beauty dish w plenerze

    Cytat Zamieszczone przez Jerzy Zobacz posta
    ..Polecam 70cm.
    Dziękuje Jerzy za te cenne informację. Mam wątpliwości tylko co do średnicy, czy 70cm to nie za dużo? Używać będę z lampą systemową 580EX w pomieszczeniach,oraz na zewnątrz w pochmurne dni. Boję się tylo żeby para nie poszła w gwizdek. Może 55cm wystarczy (od portretu do planu amerykańskiego)? Oczywiście zaufam radom starszych, bardziej doświadczonych kolegów, wolę jednak się upewnić
    dobrze się stało, że źle się stało

  8. #68
    Bywalec
    Dołączył
    Mar 2008
    Wiek
    39
    Posty
    188

    Domyślnie Odp: Beauty dish w plenerze

    Posiadając BD 50cm w zupełności wystarczała lampa 430EX II. Planuję teraz zakup 70cm i mam nadzieję że do moich zastosowań ta lampa da sobię radę - 580EX tym bardziej powinna.
    Nie pozostaje jednak nic innego jak sprawdzić samemu.

    Zaciekawił mnie ostatni wpis o białym BD i mam zagwostkę - chętnie zobaczyłbym różnice na zdjęciach między srebrnym i białym BD.

    Pozdr.

  9. #69

    Domyślnie Odp: Beauty dish w plenerze

    Posiadam BD 70cm biały kolor i 430ex II wyrabia się
    Tu różnice pomiędzy modyfikatorami
    http://www.lumodi.com/uploads/3/0/2/...45/4917276.jpg
    light test dummy | Flickr - Photo Sharing!

Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •