Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 38

Wątek: [FotoLoto] Polska z Lotu ptaka

  1. #11
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    18

    Domyślnie

    GoPro też testowaliśmy już. Ale pod 5D też są model do latania i są dość bezpieczne z tego co wiem.

    ps. Zdjęcie już się na forum pojawiły.

  2. #12
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1 660

    Domyślnie

    Zazdroszczę możliwości i materiału. Szkoda tylko, że (druga) połowa "Elektrowni Bełchatów" to jest jedno ujęcie. Chyba, że jest to tłem do czegoś, czego w tym edicie nie ma.

  3. #13
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zaitsev Zobacz posta
    Zazdroszczę możliwości i materiału. Szkoda tylko, że (druga) połowa "Elektrowni Bełchatów" to jest jedno ujęcie. Chyba, że jest to tłem do czegoś, czego w tym edicie nie ma.
    Materiał powstał z lotu treningowego dlatego jest jedno ujęcie.

  4. #14

  5. #15
    Moderator Awatar Janusz Body
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    71
    Posty
    5 757

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bartek_902 Zobacz posta
    .... poza tym model który uniósł by 5d i całą aparature sterująca musiał by być spory , i kosztował by dużo ....
    Wbrew pozorom nie jest tak tragicznie z kosztami. Ursus XXL (polski producent) za 418 zł plus serwa za jakies 100 zł. Odbiornik - przyzwoity za kolejną stówę i da radę. Oczywiście dla początkującego dochodzą koszta typu nadajnik, baterie i inne drobiazgi (które kosztują więcej niż model :-) ) . W modelu jednak lepiej z GoPro no i model nigdy nie będzie tak stabilny. Im mniejszy tym bardziej rzuca.

    Janusz,
    Old enough to know better - but I do it anyway.

  6. #16
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    18

    Domyślnie

    Modele są fajne ale warunki muszą być idealne by latać bo każdy podmuch wiatru robi już swoje na obrazie. Dlatego my wolimy naszą paralotnie.

  7. #17
    Moderator Awatar Janusz Body
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    71
    Posty
    5 757

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FotoLoto Zobacz posta
    Modele są fajne ale warunki muszą być idealne by latać bo każdy podmuch wiatru robi już swoje na obrazie. Dlatego my wolimy naszą paralotnie.
    Absolutnie tak. Nawet na modelu o rozpietosci skrzydel 2.6 m w idealnych warunkach ze stabilizacja zyroskopowa (lotki, ster kierunku i wysokosci stabilizowane zyroskopami z helikoptera) niesposób uzyskac takiej stabilnosci jaka masz na paralotni. Masa, inercja czyli czysta fizyka na dodatek pilot paralotni wie co filmuje, pilot modelu raczej nie nawet jak ma transmisje FPV. Bez FPV zasieg modelu jest niewielki. Może z 1km ale to tylko przy duzym modelu i baaaaaardzo doswiadczonym pilocie. Moje najodleglejsze loty bez FPV to ok. 700-800 m na najwiekszym modelu 2.6m. Z FPV to ok. 2.5 km - tak wiem sa tacy co lataja dalej. . Z telefonem komorkowym jako nadajnik/odbiornik pokladowy teoretyczny zasieg jest nieograniczony - no prawie.

    Filmy swietne. Bede tu zagladal

    Janusz,
    Old enough to know better - but I do it anyway.

  8. #18
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    18

  9. #19
    Moderator Awatar Janusz Body
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    71
    Posty
    5 757

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FotoLoto Zobacz posta

    Czołówka z napisem 12 sek - 5-6 by wystarczyło - przy pierwszym oglądaniu około 8-mej sekundy miałem wrażenie, że to już tak będzie do końca :-). Logo na końcu to samo. Też za długie.

    Trochę za szybki ten film. Wolniej żeby dać czas na oglądanie widoków a nie migawkę z okna pociągu ekspresowego. :-)

    Janusz,
    Old enough to know better - but I do it anyway.

  10. #20
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    18

    Domyślnie

    Temat napisów i logotypu będzie stały przy każdym epizodzie z serii "Z innej Perspektywy" nie zależnie od ilości materiału. Sami nieraz nie wiemy ile tego materiału mamy bo powstaje on często przy okazji i miał być tylko dla nas for fan.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •