Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 66

Wątek: [Eliop] Pierwsze Ślubne

  1. #51
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    37

    Domyślnie Odp: [Eliop] Pierwsze Ślubne

    zdjęcia raczej przeciętne, w trybie auto z lampą błyskową uniesioną pod kątem 45 stopni do góry i wysuniętym odbłyśnikiem prawie każdy zrobi podobne do Twoich
    zainwestuj z 30 pln kup i przeczytaj książkę "Lampa błyskowa w fotografii ślubnej" autorstwa Neil Van Niekerk, potem pomyśl i będziesz wiedział co robisz źle, naucz się też operować głębią ostrości bo ze stopki widać, że masz 2 jasne obiektywy a na zdjęciach tego nie widać

  2. #52

    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Tychy a od sierpnia Pszczyna
    Wiek
    44
    Posty
    11

    Domyślnie Odp: [Eliop] Pierwsze Ślubne

    Zapewniam, że głębią umiem operować ;-)
    Te fotki nie były robione stałkami. Na sali używanie 85mm i w większości przypadków 50mm sprowadziło by się do zdjęć twarzy. Oczywiście takie zdjęcia z tego wesela także mam, ale ich nie zamieściłem.

    Co do książki to dzięuję za info.
    Na Allegro nowa jest za 12,70 PLN i dzisiaj ją sobie kliknę.
    Dzięki


    Cytat Zamieszczone przez troglodyta Zobacz posta
    zdjęcia raczej przeciętne, w trybie auto z lampą błyskową uniesioną pod kątem 45 stopni do góry i wysuniętym odbłyśnikiem prawie każdy zrobi podobne do Twoich
    zainwestuj z 30 pln kup i przeczytaj książkę "Lampa błyskowa w fotografii ślubnej" autorstwa Neil Van Niekerk, potem pomyśl i będziesz wiedział co robisz źle, naucz się też operować głębią ostrości bo ze stopki widać, że masz 2 jasne obiektywy a na zdjęciach tego nie widać
    EOS 50D, EOS 600D, C10-22, C50 1.4, C85 1.8, Samyang FishEye 8mm, Canon 580 EX II i Metz AF-1 58 (wybuchnięty)

  3. #53

    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Tychy a od sierpnia Pszczyna
    Wiek
    44
    Posty
    11

    Domyślnie Odp: [Eliop] Pierwsze Ślubne

    Książka kupiona :-)

    Cytat Zamieszczone przez troglodyta Zobacz posta
    zdjęcia raczej przeciętne, w trybie auto z lampą błyskową uniesioną pod kątem 45 stopni do góry i wysuniętym odbłyśnikiem prawie każdy zrobi podobne do Twoich
    zainwestuj z 30 pln kup i przeczytaj książkę "Lampa błyskowa w fotografii ślubnej" autorstwa Neil Van Niekerk, potem pomyśl i będziesz wiedział co robisz źle, naucz się też operować głębią ostrości bo ze stopki widać, że masz 2 jasne obiektywy a na zdjęciach tego nie widać
    EOS 50D, EOS 600D, C10-22, C50 1.4, C85 1.8, Samyang FishEye 8mm, Canon 580 EX II i Metz AF-1 58 (wybuchnięty)

  4. #54
    Uzależniony Awatar suchyHc
    Dołączył
    Jan 2007
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    44
    Posty
    504

    Domyślnie Odp: [Eliop] Pierwsze Ślubne

    Jest się na Śląsku na kim wzorować. Może w tym kierunku poszukaj?
    Skasowali mi ;(

  5. #55

    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Tychy a od sierpnia Pszczyna
    Wiek
    44
    Posty
    11

    Domyślnie Odp: [Eliop] Pierwsze Ślubne

    Zawsze wrażenie robiły na mnie zdjęcia jednego z fotografów, który wypowiada się zresztą na tym forum. Ma genialne zdjęcia na stronie (kolory, ostrość, kadry), jednak jak dwa razy ak zobaczyłem pełny materiał, który daje klientowi, to masakra. Oczywiście obróbka dalej super, ale kadry i momenty w większości zdjęć nie są absolutnie na poziomie zdjęć ze stronki.

    Myślę (chyba że jestem w błędzie), że jak na początkującego to wspomniane kadry i momenty nie są bardzo złe na moich fotkach, jedynie ta tragiczna obróbka :/

    Cytat Zamieszczone przez suchyHc Zobacz posta
    Jest się na Śląsku na kim wzorować. Może w tym kierunku poszukaj?
    Ostatnio edytowane przez eliop ; 26-10-2013 o 09:15
    EOS 50D, EOS 600D, C10-22, C50 1.4, C85 1.8, Samyang FishEye 8mm, Canon 580 EX II i Metz AF-1 58 (wybuchnięty)

  6. #56

    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Tychy a od sierpnia Pszczyna
    Wiek
    44
    Posty
    11

    Domyślnie Odp: [Eliop] Pierwsze Ślubne

    Plener z wczoraj (2013.11.17)
    Godzina 13:00
    Zimno i ostre słońce

    Zdjęcia totalnie bez suwakowania w CR i CS. Tylko wczytany RAW, zmniejszony i zapisany JPG.
    Jak co mogę udostępnić RAWy ;-p

    PS. po lekturze poleconej książki :-)

    01

    02
    EOS 50D, EOS 600D, C10-22, C50 1.4, C85 1.8, Samyang FishEye 8mm, Canon 580 EX II i Metz AF-1 58 (wybuchnięty)

  7. #57
    Uzależniony Awatar centur
    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    Pomorze
    Posty
    766

    Domyślnie Odp: [Eliop] Pierwsze Ślubne

    jeśli fotki ślubne trzaskasz komercyjnie to powyższymi robisz sobie antyreklamę...
    http://www.obiektywni.pl/autorzy/aut...68-0-0-0-0.php
    http://www.canon-board.info/galerie-...karaiby-84676/
    Sprzęt: C650D+BG-E8, T17-50/2.8, C550EX dawniej: C20D, C300D, G3, S70-200/2.8, C50/1.4, T17-35/2.8-4.0, T90/2.8 macro...

  8. #58
    PLUS member PLUS member Awatar BeatX
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    43
    Posty
    1 733

    Domyślnie Odp: [Eliop] Pierwsze Ślubne

    eliop: brales moze nauki u sergiusza?

  9. #59
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: [Eliop] Pierwsze Ślubne

    Ja na przekór forumowym zasadom, bez ironi i szydery
    Cytat Zamieszczone przez eliop Zobacz posta
    Plener z wczoraj (2013.11.17)
    Godzina 13:00
    Zimno i ostre słońce
    Rada na przyszlość nie ustawiaj młodych bezpośrednio w słońce bo zobacz jakie miny mają...

    Cytat Zamieszczone przez eliop Zobacz posta
    Zdjęcia totalnie bez suwakowania w CR i CS. Tylko wczytany RAW, zmniejszony i zapisany JPG.
    Dlaczego?

    Cytat Zamieszczone przez eliop Zobacz posta
    Jak co mogę udostępnić RAWy ;-p
    Po co ?
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

  10. #60

    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Tychy a od sierpnia Pszczyna
    Wiek
    44
    Posty
    11

    Domyślnie Odp: [Eliop] Pierwsze Ślubne

    Wczoraj krótko po umieszczeniu zdjęć otrzymalem propozycję od jedngo z forumowiczów, dlatego kończę wątek.
    Dziękuję wszystkim tym, którzy krytycznie wypowiedzieli się na temat moich zdjęć i zdanie swoje uzasadnili. Jest to dobra lekcja.
    Osoby które potrafią jedynie odpisać "fotoziukowe zdjecia" itp, może powinny przestać zaśmiecać wątki takimi wypowiedziami. Dla osób które szukają czegos na formu, chcą sie czegoś dowiedzieć, będzie łatwej przebrnąć przez dziesiątki podstron, gdy takich nic nie wnoszących komentarzy nie będzie.

    Krótko jeszcze odpowiem na ostatne wpisy

    *centur : kiedyś mam nadzieję zacznę, narazie znajomym co łaska

    * BeatX : jeżeli myślimy oboje o tym samym Sergiuszu (Manufaktura) to nie. Miałem przyjemność być z nim na jednym ślubie - on oczywiście jako foto, ja jako gość. Poza tym jakby mnie uczył to było by to zapewne widać po zdjęciach :-) Oczywiscie nie mogłem się powstrzymać, żeby nie zadać paru pytań, ale generalnie nie chciałem mu przeszkadzać w pracy.

    * GalaktycznyMuczaczo : zdjecie z drzewkiem chcialem zrobic. Zaraz po lewej mialem powstajacy budyek, ktory bedzie w przyszlosci sluzyl klientom do zdjec, za plecami brame wjazdowa, wiec tylko bezposredni w slonce zostalo :/ na reszcie zdjec maja normalne miny :-) Jezeli chodzi o "suwakowanie" to wielokrotnie pisano ze moja obróbka jest hmmm do **** :-) wiec chcialem pokazac zdjecia prosto z aparatu :-)
    EOS 50D, EOS 600D, C10-22, C50 1.4, C85 1.8, Samyang FishEye 8mm, Canon 580 EX II i Metz AF-1 58 (wybuchnięty)

Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •