Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Problem Metz 50-af-1 i 400D

  1. #1
    Dopiero zaczyna Awatar Wojtas
    Dołączył
    Feb 2011
    Miasto
    Łódź Bałuty
    Wiek
    35
    Posty
    33

    Domyślnie Problem Metz 50-af-1 i 400D

    Witam!
    Piszę ponieważ mam problem.Właśnie zakupiłem (drogą internetową) ww. lampę.Właśnie podłączyłem ją do aparatu i jako że wcześniej z lampami nie bardzo miałem do czynienia nie wiem czy to moja wina czy coś nie tak z lampą. Podłączam lampę do aparatu , właczam lampę i aparat.Lampa ładuje się, zapala sie zielona dioda , tryb w lampie ETTL. Lampa reaguje na zmianę ogniskowej i przysłony w aparacie, wszystko wyświetla na bieżąco. W pokoju ( półmrok, trochę światła przez rolety - niewiele) ustawiam czas 1/30 przysłona 2.8 - w c.fn synchro na 1 kurtynę , inne c.fn domyślnie, naciskam spust i lampa błyska tylko że tak jakby na drugą kurtyne a nawet powiedziałbym że po opadnięciu lustra. Różnic w zdjęciach z lampą i bez żadnych stąd takie domysły. Lampa pokazuje zasięg błysku.Nie wiem jak powinno działać wspomaganie AF (domyślam się że jakaś lampa) ale wydaje mi się że nie działa.Jest to nowa lampa , prosto z pudła. Jedyne co budzi moje wątpliwości to baterie bo nie są nowe, a właśnie ładuję akumulatory prosto od batimexa. Prosiłbym o rady co począć a może to moja wina.

  2. #2
    Bywalec
    Dołączył
    May 2010
    Miasto
    Bielsko-Biała/Ustroń
    Wiek
    44
    Posty
    160

    Domyślnie

    Wyciągnij z pudła jeszcze instrukcje

    50D, EF-S 15-85 IS, 70-200 F4 L IS, Kenko 1,4x MC DG, Σ 20/1,8, EF 35/1,4 L, EF 85/1,8, Metz 58 AF-2, Metz 50 AF-1, pixel king 1+2

  3. #3
    Dopiero zaczyna Awatar Wojtas
    Dołączył
    Feb 2011
    Miasto
    Łódź Bałuty
    Wiek
    35
    Posty
    33

    Domyślnie

    Instrukcja przeczytana , jeszcze nie wszystko zrozumiałem - co nie zmienia faktu że nie rozwiązało to mojego problemu.

  4. #4
    Bywalec
    Dołączył
    May 2010
    Miasto
    Bielsko-Biała/Ustroń
    Wiek
    44
    Posty
    160

    Domyślnie

    Wyłącz CF

    50D, EF-S 15-85 IS, 70-200 F4 L IS, Kenko 1,4x MC DG, Σ 20/1,8, EF 35/1,4 L, EF 85/1,8, Metz 58 AF-2, Metz 50 AF-1, pixel king 1+2

  5. #5
    Dopiero zaczyna Awatar Wojtas
    Dołączył
    Feb 2011
    Miasto
    Łódź Bałuty
    Wiek
    35
    Posty
    33

    Domyślnie

    Sprawdziłem lampę z C 450D , wszystko gra - porównałem ustawienia i c.fn. Prawdopodobnie spaliłem stopkę jakiś rok temu podczas podłączania analogowej starej lampy a od tamtego czasu nie używałem żadnej innej.

  6. #6
    Dopiero zaczyna Awatar Wojtas
    Dołączył
    Feb 2011
    Miasto
    Łódź Bałuty
    Wiek
    35
    Posty
    33

    Domyślnie

    Na zakończenie napiszę że moja diagnoza sprawdziła się. Taka przyjemność kosztowała mnie 185 + przesyłka ( Wymiana ukł. lampy zewn. ). Teraz mój Metz śmiga aż miło. Lampą od analoga była Topca 330 cx która niby działa z cyfrą,a jednak moje 400D tego nie przetrwało.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •