Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Sześciany, prostopadłościany

  1. #1
    Coś już napisał Awatar 2du
    Dołączył
    May 2010
    Miasto
    Legionowo
    Wiek
    42
    Posty
    55

    Domyślnie Sześciany, prostopadłościany

    Witam,

    Szukałem i nie mogę znaleźć. Może nie wiem jak dokładnie się to nazywa. Pomóżcie!
    Konkretnie poszukuję takich sześcianów jakie są wykorzystywane przy fotografii aktu by posadzić na tym modelkę. Gdzie można coś takiego kupić, bo w większości sklepów internetowych sprzedających wyposażenie do studia nie znalazłem.
    ... a może jakaś instrukcja DYI (nie wiem nawet z czego to wykonać by było dość lekkie i wytrzymałe).
    Pozdrawiam, 2du
    EOS 6d, M6 + S 14mm f/2.8 ED AS IF UMC + C 24-70mm f/4L + S 35mm F1.4 DG Art + C 50mm f/1,4 + C 85mm f/1,2 L + C 135mm f/2L + C 70-200 f/4L + Canon 430EX II + Yongnuo YN685
    www.gabisia.com

  2. #2
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2007
    Miasto
    Namysłów/Wrocław
    Wiek
    36
    Posty
    541

    Domyślnie

    Idziesz do Castoramy/Obi/Praktikera kupujesz 6 wyciętych na rozmiar płyt wirówych np. białych, klej "ala vikol" i masz oczywiście wczesniej musisz policzyc długości desek Cała filozofia. Dodam ze koszt wyniesie ~20-80 zł zalezy jak wielka ma byc ta "skrzynka".
    Ostatnio edytowane przez dj_zibi ; 30-09-2011 o 10:04

  3. #3
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2005
    Miasto
    3miasto
    Posty
    568

    Domyślnie

    halo halo!!!
    Na jaki wymiar? Jak kupisz sześć jednkowo wyciętych kwadratów to sam to spróbuj skleić - czymkolwiek.
    Musisz przeliczyć rozmiary uwzględniając grubość materiału. Mało tego - samo klejenie na bank nie wystarczy.Trzeba wzmocnic wkrętami...
    No dobra - ja tylko o tym że jak chcesz porządnie tak by modelco nic nigdzie nie wlazło a i wyglądało na zdjęciach - zamów u dowolnego stolarza meblowego. Zostanie ci tylko pomalowac - co też nie jest proste.
    Stolarz oklei ci co zechcesz i jak zechcesz.
    I rób ze sklejki a nie pażdzierza bo będzie ciężkie jak diabli!
    ..mam nadzieję że nie dostanę po uszach za pozafotograficzne debaty ;-)

  4. #4
    Coś już napisał Awatar 2du
    Dołączył
    May 2010
    Miasto
    Legionowo
    Wiek
    42
    Posty
    55

    Domyślnie

    Czyli nikt tego typu wyposażenia nie sprzedaje?
    Na zdjęciach widać, że tego typu rekwizyty są dość porządnie wykonane, widać nawet że oklejone jakąś folią lub z kawałkiem pleksi bo w nie których widać odbicia.

    Co do wymiarów to myślę że na początek to góra 1m3 bo to i tak dużo, a i krawędź 75 cm by mi wystarczyła.
    Z drugiej strony kleić coś takiego tylko klejem to bym się bał i myślę że bez jakiś kątowników i śrub to nie da rady.

    Mógł by się wypowiedzieć kto ma coś takiego w studiu i skąd to zdobył.
    Pozdrawiam, 2du
    EOS 6d, M6 + S 14mm f/2.8 ED AS IF UMC + C 24-70mm f/4L + S 35mm F1.4 DG Art + C 50mm f/1,4 + C 85mm f/1,2 L + C 135mm f/2L + C 70-200 f/4L + Canon 430EX II + Yongnuo YN685
    www.gabisia.com

  5. #5
    Początki nałogu Awatar Maggot
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Bialystok
    Wiek
    43
    Posty
    286

    Domyślnie

    chcesz miec profi to idz do agencji reklamowej lub stolarza. zrobia Ci ladne lico z plexi lub co tam tylko bedziesz chcial. mozna nawet pomyslec nad kilkoma wielkosciami chowanymi jedna w druga.

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar dinderi
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Raszyn
    Wiek
    50
    Posty
    3 028

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hekselman Zobacz posta
    halo halo!!!
    Na jaki wymiar? Jak kupisz sześć jednkowo wyciętych kwadratów to sam to spróbuj skleić - czymkolwiek.
    Jak to będą jednakowe kwadraty, to po złożeniu nie będzie sześcianu.
    Kontakt ze mną tylko przez e-mail: "mirekkania na yahoo kropka com kropka au". PW nie czytam.
    09. Rób i pokazuj zdjęcia, które podobają się tobie, a nie oglądającym.

    ---Moje zdjecia na FB---

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar Sergiusz
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    mazowiecka wioska
    Posty
    2 708

    Domyślnie

    Ja bym dowiedział się tutaj http://www.jozefpawlowski.art.pl/kontakt.htm Swoje zrobiłem, zleciłem firmie robiącej kuchnie. Z anodowanego aluminium MDF i pleksi. Mocne lekkie i wytrzymałe. Tyle, że drogo wyszło. :-(
    Nie ogranicza mnie wyobraźnia ponieważ jej nie posiadam.

  8. #8

    Domyślnie

    Moja mama zrobiła sobie taką hmm kolumne-stojak na rzeźby:> zrobioną z takich hmmm cieńkich płyt niby osb tylko że zdecydowanie cieńszej coś jak tylne ścianki w niektórych meblach ale sztywniejsza, wewnątrz każdy z rogów jest wzmocniony listewkami tak jak na rysunku:


    I takie usztywnienie zdecydowanie poprawia i stabilność i wytrzymałość bo na niej moja mama umieściła dość ciężkie rzeźby. Całość pomalowana farbą na biały kolor.
    Jak będe miał chwile to mogę zrobić dokładne zdjęcia tego patentu
    Albo mi przyszedł do głowy inny patent;] Kupujesz mały stolik z ikeii koszt ok 20-30zł i trochę go wzmacniasz i osłaniasz bocznymi ściankami z jakichś płyt i co najważniejsze spód również trzeba wzmocnić bo mój np trochę się odkleił od usadowienia modelek na nim:P

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar Sergiusz
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    mazowiecka wioska
    Posty
    2 708

    Domyślnie

    Chciałbym Wam zwrócić uwagę na pewien drobiazg. Skoro ktoś ma zamiar sadzać na sześcianie rozebraną modelkę to mógłby pomimo oszczędności pomyśleć też o jej bezpieczeństwie. Jeśli wpadnie do sześcianu niechybnie może zrobić sobie krzywdę a nawet jeśli nie to taka sesja nie będzie należała do udanych.
    Nie ogranicza mnie wyobraźnia ponieważ jej nie posiadam.

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar Tezet-gdynia
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    1 283

    Domyślnie

    Ja bym to zlozyl z plyt wiorowych - sa ciezkie, ale i na szczescie tanie. Wkrety, wikol, szlif, farba/okleina i gotowe. W granicach 40-50zl za sztuke. A mozna na nich siedziec, skakac, latac, biegac i co tylko sie chce. Wiem bo sam buduje skrzynki audio ktore musza "troche" wytrzymac

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •