Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 44

Wątek: z 60D na 5D

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2011
    Miasto
    Oświęcim
    Posty
    23

    Domyślnie z 60D na 5D

    Witam, domyślam się że jesteście znudzeni takimi pytaniami, Ale liczę, że mnie nie zlinczujecie, tylko pomożecie :-D Mam C 60d jestem z niego nawet zadowolony, lecz marzy mi się obrazek z ff. kupiłem go bo myślałem, że filmowanie mi się również spodoba jak i fotografia, lecz jednak się myliłem. Więc czy jest sens przejścia z tego aparatu, na ff 5d mk1, czy ewentualnie zbierać na 5dmk2. fotografuję głównie sporty ekstremalne, krajobrazy i portrety. Czy w pewnym sensie też to nie będzie szok, gdy przejdę z nowego aparatu (zrobiłem nim niecałe 2k zdjęć), na 'staruszka' 5d. moje szkła to 50 1.8 (za niedługo 1.4), t 28-75. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez omaciek ; 17-09-2011 o 22:40
    zapraszam na bloga http://macieiphoto.ownlog.com :wink:
    5D + canon 50 f/1.8 + 430ex II

  2. #2
    Początki nałogu Awatar WiatruMistrz
    Dołączył
    Oct 2008
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    402

    Domyślnie

    Nie wiem jakie masz doświadczenie z lustrzankami ale "przestarzałość" body 5d może doprowadzić ciebie do pasji ...af jest kiepski zwłaszcza w trybie servo więc te akrobacje rowerowe łapane jeszcze z tamronem bez usm mogą być kłopotliwe, ja przesiadając sięz 50d 2 tyg byłem zmieszany ale obrazek rekompensuje trudności codziennej obsługi tego body.
    Panasonic FZ1000 *** Canon G3X *** Canon 500D
    Było:C350D|C20D|C50D/C5D/CPro1/G1X m2
    http://rafalfoto.y0.pl

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar _igi
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    2 035

    Domyślnie

    Zdecydowanie lepiej zainwestować w szkła. Z ef-s 15-85 IS będziesz mógł siekać fantastyczne jakościowo krajobrazy, portrety jakąś stałką, a sporty, to już zależy od konkretnej dyscypliny, może być fiszaj albo supertele

    Mam 5DII i 60D jako zapas, i przy używaniu 60D nie odczuwam jakiegoś zbytniego "dyskomfortu", podczas robienia zdjęć i przy obrabianiu materiałów. Czasami biorę go jako główny aparat, bo jest po prostu szybki.

    Jeśli miałbym wybierać 5DII z 50/1,8 i, chociażby 60D z 35L, to wybrałbym to drugie. 5D ma słaby autofokus nawet z eLkami, nie chciałbym sobie nawet wyobrażać jak to ma działać z Tamronem, czy plastikusem Canona. Jeszcze jak temat się porusza
    5D4, 1D4, 1Ds3 + TS-E 17L, TS-E 24mk2L, 24L, 35L, 50L, 135L, 24-105L, 100-400L, + 6x manfrotto

  4. #4
    Początki nałogu Awatar Bogdan56_Ch
    Dołączył
    Jan 2007
    Miasto
    Chrzanów
    Posty
    377

    Domyślnie

    Rynek z 5d jest bardzo przetrzebiony. Coraz większe ryzyko zakupu sprzętu niezgodnego z oczekiwaniami. Czy FF musi być dla każdego? Crop nie jest taki zły i jak dobrze sprawuje się to po co ryzykować.
    Może okazać się tak jak z tym filmowaniem, że praca starej piątki nie spełni twoich oczekiwań.

  5. #5
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2011
    Miasto
    Oświęcim
    Posty
    23

    Domyślnie

    AF to jest mały problem, gdyż odrobina wysiłku ze złapaniem ostrości nie jest taka zła, bo w pewnym sensie zależy to od szkła (na 60tce 50 1.8 af to istna mordęga, a 50 1.4 to sama przyjemność).
    zapraszam na bloga http://macieiphoto.ownlog.com :wink:
    5D + canon 50 f/1.8 + 430ex II

  6. #6
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    319

    Domyślnie

    Ja się przesiadłem z 5d II na 60d i jestem z tej zmiany bardzo zadowolony. Zasadnicza różnica między tymi aparatami, wynika z wielkości ich matryc - FF daje większe rozmycie tła/mniejszą GO. Także jeżeli zależy nam na rozmyciu tła nieosiągalnym dla puszek cropowych - to zdecydowanie 5d. Jeśli nie, to nie ma sensu kupować FF (za różnicę w cenie 5d II i 60d lepiej dobre szkiełko kupić).

  7. #7
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    66

    Domyślnie

    Tez nosiłem sie z zamiarem przesiadki z mojego 50D na FF i po przeczytaniu kilogramów tekstu o 5DM1 i M2 stwierdziłem ze 5Dm2 jest za drogi a seria 5D nie nadaje sie do fotografii dynamicznej tak jak napisał kolega wyżej AI SERVO jest marne. Moje potrzeby pokrywają sie z twoimi i planowałem nie tyle przesiadkę co dokupienie 5DM1 bo z 50D jestem bardzo zadowolony jak na razie szukam odpowiedniego (niezmaltretowanego) egzemplarza i tobie radze podobne podejście wydaje mi sie ze te dwa tyby będą sie dobrze uzupełniać .
    Canon 1Ds Mark II, C24-105/4L IS USM, C17-85/4-5.6 IS USM, C70-300/4-5.6 IS USM, C28 1.8 USM, C50 1.4 USM, C430EX II
    http://maciejko.net/cbsearch/

  8. #8
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    20

    Domyślnie

    Jeżeli za dużo sobie obiecasz to może być zawód ( biorąc pod uwagę podwójną różnicę w cenie) . Jeśli nie masz zamiaru robić zdjęć do kalendarzy i bilbordów, wystarczy ci powiększenie do A5 to ja bym nie zmieniał. W studio 5 rozłoży 60 na łopatki , w plenerze niekoniecznie ( patrz dynamiczne zdjęcia) , a jak zainwestujesz kasę w dobre stałoogniskowe obiektywy do 60 to może być właśnie to ....
    Jeśli chodzi o samą pracę korpusem ( praca migawki, obsługa funkcji, wizjer) nie za bardzo można porównywać, 60 pod tym względem to amatorski aparat :-(

    Miałem podobny dylemat wybrałem 60

  9. #9
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2011
    Miasto
    Oświęcim
    Posty
    23

    Domyślnie

    póki co przekonaliście mnie, szkoda mi pieniędzy na 5dmk2, a 5d jest ciężko dostać w dobrym stanie i małym przebiegiem. Co się dziwić, 'zasłużony staruszek'. A na dokupienie na dwa body, to nie mam pieniędzy tyle. Zainwestuje w dobrą stałkę myślę o 50 1.4 lub 85 1.8. Bardzo dziękuję za pomoc i pozdrawiam
    zapraszam na bloga http://macieiphoto.ownlog.com :wink:
    5D + canon 50 f/1.8 + 430ex II

  10. #10
    Fotografujący Awatar michael_key
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Stargard
    Wiek
    41
    Posty
    2 129

    Domyślnie

    Twój problem to nie Crop tylko szkła.
    Bokeh z 1.8 jest nieapetyczny. Fakt, jest charakterystyczny, ale nie zbyt ładny. Uwierz mi, że gdybyś miał lepsze szkło to doceniłbyś siłę APS-C. Jeśli masz możliwość to pożycz o znajomego lepsze szkło od tego, które posiadasz i oceń możliwości swojej 60-tki pod kątem obrazu.

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •