Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 44 z 44

Wątek: z 60D na 5D

  1. #41
    Bywalec Awatar jeff.lebowski
    Dołączył
    Jan 2009
    Miasto
    UK
    Wiek
    44
    Posty
    171

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dziobolek Zobacz posta
    Chociaż ten LCD też jest do obejścia poprzez zastosowanie Smartfona i odpowiedniego softu.
    Moglbys napisac cos wiecej na ten temat? Jakiej aplikacji szukac na app store lub android market? Na jakiej zasadzie to dziala?

    I jeszcze jakbys dorzucil kilka slow na temat filmowania w 50D o ktorym wspominales.

    Dzieki.
    Canon 5D Mark II | C 28 1.8 | C 50 1.4 | C 85 1.8 | YN-565EX | Manfrotto 725B

  2. #42
    Pełne uzależnienie Awatar dziobolek
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Dublin/Ireland
    Posty
    2 634

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jeff.lebowski Zobacz posta
    Moglbys napisac cos wiecej na ten temat? Jakiej aplikacji szukac na app store lub android market? Na jakiej zasadzie to dziala?

    I jeszcze jakbys dorzucil kilka slow na temat filmowania w 50D o ktorym wspominales.

    Dzieki.
    Jasne, nie ma problemu. Proszę bardzo:

    Nadchodzi filmowanie 50D

    DSLR Controller - Smartphone jako zdalne sterowanie...

    Pozdrówka!
    "Nie wiesz i pytasz - wstydzisz się raz;
    Nie wiesz i nie pytasz - wstydzisz się całe życie"

    50D; SIGMA 17-50 f/2.8; TAMRON 70-200 f/2.8; Peleng 8mm / E-400; ZD17,5-45; ZD40-150
    tylko... czy to jest ważne??? "Galeria - zapraszam."

  3. #43
    Coś już napisał
    Dołączył
    May 2005
    Posty
    52

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez strideer Zobacz posta
    Bardziej chodziło mi o zależność wielkość klatki - głębia ostrości dla danej przysłony. Czyli inaczej mówiąc - żeby uzyskać głębię taką jak używając obiektywu 135 z przysłoną f/2,8 na pełnej klatce, na APS-C potrzebujesz obiektywu 85 z przysłoną f/1,8. Idąc dalej - aby naśladować 35/1,4 na pełnej klatce, potrzebowałbyś na APS-C mieć obiektyw 24 ze światłem poniżej f/1. Zależność jest o mniej więcej 1 1/3 EV na przysłonie jeżeli chodzi o uzyskanie identycznej głębi pomiędzy APS-C i FF. Z tego względu nie da się na cropie uzyskać takich rozmyć jak w przypadku krótszych najjaśniejszych szkieł dokręconych do FF. Z dłuższymi ogniskowymi jest trochę prościej. Do tego trzeba wziąć pod uwagę, że różne obiektywy mają specyficzne własne właściwości dotyczące sposobu rysowania obrazu (winietowanie, aberracje, powłoki, mikrokontrasty, etc), które decydują o takim a nie innym wyglądzie zdjęć. Biorąc pod uwagę te wszystkie cechy możesz np. podrobić 135/2 na FF używając 85/1,2 na APS-C w sensie podobnej głębi ostrości, ale nie uzyskasz identycznego obrazka stosując te dwie kombinacje korpus-obiektyw.
    Wielkie dzieki za pomoc w zrozumieniu tematu. W końcu zostało to klarownie przedstawione. Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Witos ; 05-12-2011 o 23:13
    30D+pare szkiełek

  4. #44
    Coś już napisał Awatar malwes
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    okolice Warszawy
    Posty
    74

    Domyślnie Odp: z 60D na 5D

    Witajcie, niby wszystko zostało powiedziane...a ja nadal mam dylemat. Zaczęłam od 400d, potem zmieniłam obiektyw na Tamrona 17-50 2.8. potem przyszedł 60D, 50 1.8 (tak trafiony egzemplarz, że w końcu nie kupiłam 1.4), 430EX, 100 L IS USM 2.8 macro, jednocześnie zaczęłam chodzić na różne warsztaty i oceniający twierdzą "że wychodzi" i tak już od dawna marzy mi się FF . Chodzi za mną 5D ze względu na piękno obrazka i znam jego wady (ISO, AF). Problem w tym, że ja fotografuję głównie dzieci i tu, nie powiem, przydałby się AF z 1d czy 1ds. W drugiej kolejności ogrody.
    I tak szczerze mówiąc nie chcę nowego sprzętu na razie bo mimo, że może coś tam wychodzi - to jednak wg mnie droga daleka i jeszcze sporo uczyć się muszę i wolę inwestować w tą naukę ( dodatkowo mam dziwnego pecha chyba tzn nowe rzeczy uwielbiają się czaić i upadać, przerabiałam z lampami, obiektywami, telefonami. Stare mi nigdy nie upada, nowe zawsze).
    Z wszelakich analiz wyszło mi, że chyba najlepiej dokupić 5d mI jako drugą puszkę ale cały czas myślę o tym, czy jednak przy fotografii dzieci nie będę narzekać. Z drugiej strony 1dsII trochę drogie (vs nowy 5dmkII) i drogie akcesoria, szukając 1ds I chyba psychicznie powinnam się nastawić na kolejne 1500zł na wymianę migawki, od kogokolwiek bym nie kupiła, plus kwestia akcesoriów i "żarłoczności"
    W zasadzie to chyba tylko wygadać się chciałam bo wszystko już zostało napisane. Ech...chciałabym te 5d tak po prostu - z sympatii do obrazka. Nie wiem czy to racjonalne czy nie ale fałszem byłoby dorabiać do tego chcenia inną teorię....Najchętniej zdecydowałabym się na zakup komisowy - jednak marę chwil rękojmi i gwarancji jest a z drugiej strony jak pozaglądałam do kilku to miałam wrażenie, że średnio sprawdzają to co dostają za to ceny nie należą do atrakcyjnych.
    Ostatnio edytowane przez malwes ; 09-07-2013 o 21:30

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •