Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 44

Wątek: z 60D na 5D

  1. #21
    Coś już napisał Awatar mirasb
    Dołączył
    Feb 2009
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    52
    Posty
    87

    Domyślnie

    Witaj
    Chyba nie powiesz ,że w zimie robisz zdjęcia w rękawiczkach.

    Pozdrawiam
    Mirek

  2. #22
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    20

    Domyślnie

    jak się da to robię , jestem wygodnym zmarźluchem :cool:

  3. #23
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2011
    Miasto
    Oświęcim
    Posty
    23

    Domyślnie

    Chyba trochę od tematu odpłynęliśmy Jeszcze się zastanawiam, mam kolegę który ma 5tkę więc spróbuję obadać plusy i minusy takiej decyzji. A 35L kosztuje tyle, że musiałbym sprzedać korpus i bóg wie co jeszcze by kupić to szkło
    zapraszam na bloga http://macieiphoto.ownlog.com :wink:
    5D + canon 50 f/1.8 + 430ex II

  4. #24
    Pełne uzależnienie Awatar _igi
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    2 035

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez janmar Zobacz posta
    Nie można w ogóle porównywać obiektywów o różnej ogniskowej który słabszy czy mocniejszy.To jak porównanie jabłka z gruszką.Poziom elek jest zbliżony.,i to bardzo.
    Wiem o co ci chodzi, nie mówię, że 35 to fatalne szkło, bo takie nie jest, sam właśnie na nie oszczędzam, bo potrzebuję takiej ogniskowej. Po prostu fotografując nim w niektórych miejscach wyłaziły mi takie aberracje, że głowa mała, co na żadnym innym obiektywie mi się NIGDY nie zdarzyło. Strzelałem dwoma egzemplarzami i oba pozostawały nieco do życzenia, ale realnej konkurencji nie ma, więc z wadami trzeba się pogodzić

    A z porównywaniem szkieł to różnie, moim zdaniem można porównać 35mm do 50mm, bo oba to obiektywy standardowe, ogniskowa to kwestia wyboru, ale jako obiektyw moim zdaniem (na szczęście dla mnie, nie tylko moim ) 50L jest lepsze.
    5D4, 1D4, 1Ds3 + TS-E 17L, TS-E 24mk2L, 24L, 35L, 50L, 135L, 24-105L, 100-400L, + 6x manfrotto

  5. #25
    Pełne uzależnienie Awatar Goomis
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    34
    Posty
    1 893

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mar_ko Zobacz posta
    I otoz to ! Wlasnie to jest ta owa mityczna plastyka FF :-D
    Czyli Waszym zdaniem zamiana np. 40D na starą 5-tkę nie ma większego sensu?
    Lepiej zainwestować w szkło - może to nie miejsce na takie pytanie, ale czy można się spodziewać cudów i magii podpinając 35L (przez wszystkich uznawane za "magiczne") do 40D? Pytam, bo nie znam nikogo, kto ma takowe, myślę o nim od jakiegoś czasu, a nie chcę "wtopić".[/QUOTE]

    Miałem 35L jeszcze przed pierwszą 5D2, właśnie na 40D i dla mnie obrazek był co najwyżej kiepski. Zupełnie nie to. Ostrość jakaś taka dziwna, bokeh, ogniskowa.
    Na FF zupełnie inne szkło.

    A co do tego, że jest to najgorsza ze stałek L...
    No jak kto lubi ale dla mnie 50L wypada najsłabiej :-P
    5DmkIII + S14/2.8 + C35/1.4LmkII + C85/1.2LmkII + C70-200/2.8L + 600EX-RT & 580EXII + Think Tanki (Retro30, Shapeshifter, Skin Set v2) + NEC EA274WMi + Sandisk

  6. #26
    Coś już napisał Awatar mirasb
    Dołączył
    Feb 2009
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    52
    Posty
    87

    Domyślnie

    Witam
    Czy na podstawie poniższego zdjęcia łatwo stwierdzić , czy zostało wykonane aparatem FF czy APS-C?

    Pozdrawiam
    Mirek

  7. #27
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2011
    Miasto
    Polska B
    Posty
    23

    Domyślnie

    ewidetnie widać że z cropa, z FF było by widać białą różę :-P
    |60D|C50 1.8|C10-22|C17-55|C24-105L4|C70-200L4|430EX II

  8. #28
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Wałbrzych/Wrocław
    Posty
    1 010

    Domyślnie

    Ja też stawiam na cropa
    Moje portfolio i blog: http://www.islight.pl
    Możesz mnie także polubić: https://www.facebook.com/Fotografia.IsLight

  9. #29

    Domyślnie

    Nie da się stwierdzić, ale chyba nie chodzi o to, aby zdjęcia klasyfikować na cropowe i fulfrejmowe. Mam wrażenie, że wszystkim (mi też) chodzi o to co potocznie nazywa się właśnie "magią" FF. Na podstawie wielu przeczytanych Waszych wypowiedzi w różnych wątkach i obejrzanych Waszych zdjęć skłaniam się jednak do przypuszczenia, że ta magia istnieje. Uwzględniając to, że sporo zdjęć tu prezentowanych podlegało przed prezentacją obróbce, to wydaje mi się jednak, że FF+ "średnie" szkła = "magia", a crop + L-ka to już nie zawsze.
    A już chciałem zostawić 40D i dokupić 35L. Teraz chyba poszukam starej 5-tki i dokupię 85mm 1.8.

  10. #30
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    516

    Domyślnie

    ja bym sie jednak skłaniał najpierw ku szkłom a potem zamienił 60D na star 5D FF to FF tu niema sie co zastanawiac...!
    Fotografia to pasja, moj Blog o fotografi, fotograficznie o wszystkim.

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •