Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 44

Wątek: z 60D na 5D

  1. #11
    Początki nałogu Awatar OrzelPiotr
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    St-ce
    Wiek
    44
    Posty
    350

    Domyślnie

    Popieram "przedmówców" nie każdemu FF pisany, lepiej zacząć od szkieł to one robią podstawową robotę.

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar _igi
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    2 035

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ktom Zobacz posta
    Jeśli chodzi o samą pracę korpusem ( praca migawki, obsługa funkcji, wizjer) nie za bardzo można porównywać, 60 pod tym względem to amatorski aparat :-(
    Moim zdaniem jest (niestety) dokładnie w drugą stronę. Lepszy AF, dyskretniejsze "kłapnięcie", szybsza seria, lepsze auto-iso (działa w trybie M, oraz możemy wybrać górną granicę), do tego poziomica (bardzo przydatne przy robieniu zdjęć ze statywu) i lżejsze, plastikowe body, które się tak bardzo nie grzeje, czy mrozi. Wizjer mniejszy, ale aż tak bardzo się tego nie odczuwa.

    Tak, jak już pisałem wcześniej, zaletą FF jest lepsze h-iso i obrazek z jasnych stałek, a konkretniej większa winieta i "zawinięty" bokeh na bokach klatki.
    5D4, 1D4, 1Ds3 + TS-E 17L, TS-E 24mk2L, 24L, 35L, 50L, 135L, 24-105L, 100-400L, + 6x manfrotto

  3. #13
    Początki nałogu Awatar Da__FreaK
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Szczecin / Cisiec
    Posty
    449

    Domyślnie

    Tak, jak już pisałem wcześniej, zaletą FF jest lepsze h-iso i obrazek z jasnych stałek, a konkretniej większa winieta i "zawinięty" bokeh na bokach klatki.[/QUOTE]

    I otoz to ! Wlasnie to jest ta owa mityczna plastyka FF :-D

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Da__FreaK Zobacz posta
    Tak, jak już pisałem wcześniej, zaletą FF jest lepsze h-iso i obrazek z jasnych stałek, a konkretniej większa winieta i "zawinięty" bokeh na bokach klatki.
    I otoz to ! Wlasnie to jest ta owa mityczna plastyka FF :-D[/QUOTE]

    Czyli Waszym zdaniem zamiana np. 40D na starą 5-tkę nie ma większego sensu?
    Lepiej zainwestować w szkło - może to nie miejsce na takie pytanie, ale czy można się spodziewać cudów i magii podpinając 35L (przez wszystkich uznawane za "magiczne") do 40D? Pytam, bo nie znam nikogo, kto ma takowe, myślę o nim od jakiegoś czasu, a nie chcę "wtopić".

  5. #15
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    3 225

    Domyślnie

    Każdy musi sam ocenić czego mu trzeba i nikt tego za nas nie zrobi Najlepszym rozwiązaniem jest posiadanie jednocześnie cropa i FF przez jakiś czas. Można wówczas dokonać sensownego porównania. Jak nie możesz sobie pozwolić na zakup 5DII zostawiając przy tym 60D, to może zakoleguj sie z kims kto ma i da Ci popstrykac Tylko tak się przekonasz czego naprawdę oczekujesz od puszki i jakie są Twoje potrzeby, bo każdy z nas ma inny punkt widzenia.
    Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXII

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar _igi
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    2 035

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mar_ko Zobacz posta
    I otoz to ! Wlasnie to jest ta owa mityczna plastyka FF :-D
    Czyli Waszym zdaniem zamiana np. 40D na starą 5-tkę nie ma większego sensu?
    Lepiej zainwestować w szkło - może to nie miejsce na takie pytanie, ale czy można się spodziewać cudów i magii podpinając 35L (przez wszystkich uznawane za "magiczne") do 40D? Pytam, bo nie znam nikogo, kto ma takowe, myślę o nim od jakiegoś czasu, a nie chcę "wtopić".[/QUOTE]

    Zdecydowanie tak. Z tym, że nie przesadzajmy z tą "magią" 35L. Fajna ogniskowa, niezła stałka, ale spośród wszystkich L-stałek w "normalnym zakresie" jest najsłabsza.
    5D4, 1D4, 1Ds3 + TS-E 17L, TS-E 24mk2L, 24L, 35L, 50L, 135L, 24-105L, 100-400L, + 6x manfrotto

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez _igi Zobacz posta

    Zdecydowanie tak. Z tym, że nie przesadzajmy z tą "magią" 35L. Fajna ogniskowa, niezła stałka, ale spośród wszystkich L-stałek w "normalnym zakresie" jest najsłabsza.
    No to w takim razie skoro masz taką wiedzę na temat 35L i innych stałek (to nie jest ironia) jaką byś polecał?

  8. #18
    Coś już napisał Awatar mirasb
    Dołączył
    Feb 2009
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    52
    Posty
    87

    Domyślnie

    Witam
    Magię zarówno z FF jak i APS-C trzeba umieć wydobyć ;-).
    Z racji wykonywanego zawodu mam możliwość obejrzenia wielu zdjęć zrobionych zarówno FF jak i APS-C (głównie ślubniaki, ale i amatorka).
    Pewnie niektórym trudno by było uwierzyć jak kiepskie i jak znakomite zdjęcia można zrobić np. D700+N24-70 jak i 5DMkII+ C24-70. Ten sam aparat , a zdjęcia diametralnie różne. Nie można mówić "kup Pan 5dMkII, bo fotki będą super", bo niekoniecznie tak będzie.
    Wiele osób oczekuje poprawy jakości zdjęć w zamianie aparatu i często się okazuje , że fotki kurcze nie chcą być ani trochę lepsze.
    Panie i Panowie, warsztat, technika i szkło to podstawa , puszka ma już mniejsze znaczenie lub ma znaczenie dla naprawdę świadomych użytkowników.

    Pozdrawiam
    Mirek

  9. #19
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    Bydgoszcz.
    Posty
    3 468

    Domyślnie

    Zdecydowanie tak. Z tym, że nie przesadzajmy z tą "magią" 35L. Fajna ogniskowa, niezła stałka, ale spośród wszystkich L-stałek w "normalnym zakresie" jest najsłabsza.

    Tjaaa...Tylko czemu mimo posiadania wszystkich stałek od 14L do 300L,ja tej 35ki praktycznie nie zdejmuję z aparatu.~~ 80% czasu.
    Jakiś dziwny jestem

    Widzisz _igi ,to po prostu subiektywny własny pogląd i odbiór szkła.
    Do tego każdy musi dojść sam w swojej fotografii.Kazdy sam musi znależć swojego Gralla.:-)Magia nie działa na każdego jednakowo

    Nie można w ogóle porównywać obiektywów o różnej ogniskowej który słabszy czy mocniejszy.To jak porównanie jabłka z gruszką.Poziom elek jest zbliżony.,i to bardzo.
    Wybieramy takie które naszym zdaniem do konkretnego celu najlepiej się nadaje lub to które mamy.

  10. #20
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez _igi Zobacz posta
    Moim zdaniem jest (niestety) dokładnie w drugą stronę. Lepszy AF, dyskretniejsze "kłapnięcie", szybsza seria, lepsze auto-iso (działa w trybie M, oraz możemy wybrać górną granicę), do tego poziomica (bardzo przydatne przy robieniu zdjęć ze statywu) i lżejsze, plastikowe body, które się tak bardzo nie grzeje, czy mrozi. Wizjer mniejszy, ale aż tak bardzo się tego nie odczuwa.

    Tak, jak już pisałem wcześniej, zaletą FF jest lepsze h-iso i obrazek z jasnych stałek, a konkretniej większa winieta i "zawinięty" bokeh na bokach klatki.
    no dobra ale nie powiesz że praca przycisków ich rozmieszczenie i quazi jostic zapiszesz na plus 60.... Mam 60 od tygodnia, zrobiłem prawie 500 zdjęć i nadal się mylę ( chociaż już mniej), wolę nie myśleć jak i czy wogóle będzie ją można obsługiwać zimą w rękawiczkach, poza tym 60 to bardzo fajny aparat

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •