Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31

Wątek: czy okulary przeszkadzają w fotografowaniu lustrzanką

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 147

    Domyślnie

    Nie mam żadnych problemów z foceniem w okularach. Widzę wszystko.
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  2. #12
    Bywalec Awatar Las3k
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    33
    Posty
    163

    Domyślnie

    Ja również.
    C40D + C18-55 IS + C70-200/2.8L + S8mm + C50/1.8 + Kenko x1.4 + Di622 + jakiś statyw mały i duży, UVki, polar, 200AW itd. :wink:

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar dziobolek
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Dublin/Ireland
    Posty
    2 634

    Domyślnie

    Ja również problemów nie mam, aczkolwiek przeszkadzają...
    Jeśli nie ma pośpiechu, to wolę bez.

    Pozdrówka!
    "Nie wiesz i pytasz - wstydzisz się raz;
    Nie wiesz i nie pytasz - wstydzisz się całe życie"

    50D; SIGMA 17-50 f/2.8; TAMRON 70-200 f/2.8; Peleng 8mm / E-400; ZD17,5-45; ZD40-150
    tylko... czy to jest ważne??? "Galeria - zapraszam."

  4. #14
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    45

    Domyślnie

    Też z aparatu korzystam w okularach. Nie ukrywam że bez nich jest wygodniej, jednak bez nich słabiej widzę. Regulacja dioptrii pomaga, ale to nie to samo co okulary. Myślałem w ogóle o soczewkach, jednak te odpowiednie dla mnie kosztują majątek.

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar airhead
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    2 495

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez strideer Zobacz posta
    Co to są soczewki dystansujące? Jeśli mówisz o soczewce wprowadzającej korekcję dioptryczną, to w przypadku mojej wady najsilniejsze takie szkiełko z oferty Canona (czyli -3) plus korekcja w aparacie to za mało. Jeśli mówisz o tym dodatku co powoduje zmniejszenie wizjera, to testowałem i delikatnie mówiąc - nie przypadł mi do gustu.
    no to, rozumiem, że poza korekcją powiększają też przestrzeń między wizjerem a okiem
    Canon 6D + 20/2,8; 35/1,4; 85/1,8; 70-210/3,5-4,5
    Fujifilm x100

    mgrochocki.wordpress.com

  6. #16
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2005
    Posty
    1 905

    Domyślnie

    Miałem kiedyś takie szkiełko korekcyjne do 10D i nie pamiętam, żebym mimo jego użycia widział cały kadr w wizjerze (chociaż na pewno widziałem ostrzej). Potem jest przypadkowo stłukłem (serio, nie pytajcie jak) i do tej pory nie udało mi się dokupić do nowego aparatu - w sklepach nie ma - więc nie mogę powiedzieć czy w większym wizjerze 5D byłoby jakoś lepiej.

  7. #17
    Początki nałogu Awatar moregun
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    351

    Domyślnie

    trzeba mieć tylko w kieszeni chusteczkę chig. do częstego przecierania okularów trochę się paćkają od wizjera a jak jeszcze jesteś lekko zgrzany to co chwile parują ale wszystko da się wytrzymać - taka nasza dola okularników

    zdejmować okularów nie warto - np focąc przyrodę nie da się latać po lesie bez oczów i co chwile żonglować oprawkami i aparatem - nosić i co jakiś czas przecierać w miarę potrzeby papierem
    Ostatnio edytowane przez moregun ; 19-09-2011 o 14:54

  8. #18
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    Bydgoszcz.
    Posty
    3 468

  9. #19
    Bywalec
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    144

    Domyślnie

    A ja mam astygmatyzm, więc jestem skazany na okulary i korekcja w puszce mi nie pomaga. W niczym mi nie przeszkadzają. Po prostu mocniej dociskam i wszystko pięknie widzę. Jedyny problem jest taki, że okulary strasznie się paćkają... No i szkła są mocno styrane.
    5d2, 33, X100, 35 f/1.4, 85 f/1.8, 17-40 f/4

  10. #20

    Domyślnie

    Cześć,

    Mi osobiscie na samym początku przeszkadzały, nie mogłem się przemóc i w okularach patrzeć przez wizjer więc po prostu do zdjęć je ściągałem ale z czasem się przekonałem i stwierdziłem że jednak można i w okularach pstrykać. Reasumując wg mnie jest to kwestia osobistych preferencji.

    Pzdr

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •