Strona 1 z 13 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 126

Wątek: Fotografia ślubna w skrócie

  1. #1
    Coś już napisał Awatar pawlack
    Dołączył
    Mar 2009
    Miasto
    Rzeszów
    Wiek
    29
    Posty
    76

    Domyślnie Fotografia ślubna w skrócie

    Witam!
    Już za 3 dni czeka mnie pierwszy ślub na którym będę z aparatem. Dlatego chciałbym poprosić doświadczonych fotografów o opisanie mi w skrócie poszczególnych etapów ślubu oczami fotografa oraz gdzie i kiedy mam się znaleźć. Co prawda wiem tak mniej/więcej o co chodzi ale nie chciałbym przegapić najważniejszych momentów. Chciałbym też wiedzieć o co prosić parę młodą podczas wychodzenia z kościoła (np. ustawienie się na tle ołtarza) i innych momentów. Byłbym bardzo wdzięczny. Pierwsze co chciałbym wiedzieć to ogół ważnych momentów w dniu ślubu. Jeśli dobrze myślę to zacznie się od przygotowań w domach pary młodej, następnie "podróż" do kościoła, ceremonia i wyjście z kościoła.

    P.S.
    Jeśli ktoś miałby link który dobrze przedstawia ten temat to byłoby fajnie
    Przejrzałem dużo poradników ale nie interesuje mnie "jak się zareklamować żeby zostać fotografem ślubnym", "jaki kupić sprzęt itp." Chodzi mi o same konkrety wymienione wyżej.

    Pozdrawiam!

  2. #2
    Początki nałogu Awatar Bart3k
    Dołączył
    Dec 2008
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    316

    Domyślnie

    uuu jak TY masz takie pytania na 3 dni przed ślubem to współczuje młodej parze... a tak w ogóle to zacznij od modlitwy.. przyda się
    Ostatnio edytowane przez Bart3k ; 14-09-2011 o 00:00
    Canon 5D mkII|Canon 40D|Canon 17-40 4L|Sigma 120-400 4.5-5.6|Canon 50 1.8|Falcon 8 3.5|Metz48

  3. #3
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 718

    Domyślnie

    Przeniosłem do właściwego działu .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar ripek
    Dołączył
    Jul 2005
    Wiek
    39
    Posty
    1 486

    Domyślnie

    No to masz 3 dni żeby ich przekonać że żałując na profesjonaliście strzelają sobie w kolano. Rzucasz się na głęboką wodę

    Mam nadzieje że ze sprzętem jesteś obyty - jeśli nie to bedziesz miał sporo problemów na granicy dużych zmian oświetlenia np z wychodzeniem/wchodzeniem do kościoła gdzie nagle z wysokiego iso trzeba zjechać w dół i czas 1/40 do płatków lub innych latających UFO.

    Parze powiedz żeby robili wszystko powoli i żeby wyluzowali i nie siedzieli posępnie. Wtedy jest więcej okazji do fajnych zdjęć. W kosciele są w sumie 3 elementy ktore trzeba złapać: wchodzenie, przysiega i wychodzenie, reszta to zdjecia ktore urozmaicają reportaż. Rozumiem że masz coś szerokiego do ujęcia całego kościoła i tele żeby złapać ekspresje mlodych gdy ksiądz będzie mówił coś śmiesznego? Najlepiej na 2 body żeby nie mocować się ze zmianą w kluczowych momentach. O kwestiach awarii sprzetu nie wspominam nawet

    A na przyszłość jak chcesz konkretów jak robić zdjęcia w kościele to zapraszam na nasze warsztaty Mamy symulacje mszy
    Ostatnio edytowane przez ripek ; 14-09-2011 o 01:02
    Canon G10, WP-DC28, :grin: 5d mkIII:grin: 5d mkI 17-40L 24LII 35L 85LII 580II

  5. #5
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Wwa
    Wiek
    53
    Posty
    449

    Domyślnie

    Może nie będzie tak źle. Byłem w życiu na kilku ślubach, gdzie zdjęcia robili "profesjonaliści", a ich wyroby były zupełnie marne, nawet nie amatorskie. Jako amator (od ponad 30 lat) obserwuję "pracę" profesjonalistów na takich imprezach, ot tak z nudów siedząc przykładowo w kościelnej ławce. Czasem mam ochotę się głośno zaśmiać ale w kościele nie wypada. Przykład z ostatniego ślubu kolegi. To, że zdjęcia bez artystycznego polotu to pół biedy. W końcu fotografia ślubna to rzemiecha a nie dzieło sztuki. Można jednak oczekiwać fotografii poprawnych, estetycznych, dobrze skadrowanych. Jak się okazuje nie przychodzi to tak łatwo "profesjonaliście". Najbardziej rażące było zjawisko notorycznego przepalania sukni ślubnej panny młodej. Kobieta wyglądała na zdjęciach jak ubrana w plastikowy bubel, z powodu przepału zero faktury materiału, wszystko płaskie, sztuczne, z pcv. Co ciekawe początkowo wszystkim się te buble podobały, dopiero znajomi otworzyli oczy, gdy wytłumaczyłem co jest do bani i na co wogóle zwracać uwagę na zdjęciach.

  6. #6

    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Otwock
    Wiek
    50
    Posty
    10

    Domyślnie

    Pocieszę Cię. Około 90% populacji nie ma pojęcia o fotografii. Podstawowa sprawa to żeby nie było "czarne tło"...
    Prócz 3 wymienionych momentów można wspomnieć o przekazaniu znaku pokoju, czasem młodzi wędrują do rodziców, ksiądz do nich podchodzi itp. Moment przyjmowania komunii warto złapać, ale tuż przed (gdy usta jeszcze zamknięte) - czasem się nie da. Na koniec często ksiądz podchodzi do młodych składa gratulacje. Często na mszy podpisywane są dokumenty - trzeba złapać. wszystkie 4 osoby. Młodej powiedz aby do przysięgi zostawiła wiązankę na klęczniku. (najczęściej skutecznie zasłania obrączki)
    Można zrobić ujęcia z huru.
    To tyle na szybkiego.
    A, nie zapomnij się wyspać i wziąć dodatkowych baterii.
    Ostatnio edytowane przez guzolot ; 14-09-2011 o 08:20

  7. #7
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2005
    Miasto
    Radom
    Wiek
    53
    Posty
    177

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kwapiszon Zobacz posta
    ....Najbardziej rażące było zjawisko notorycznego przepalania sukni ślubnej panny młodej. Kobieta wyglądała na zdjęciach jak ubrana w plastikowy bubel, z powodu przepału zero faktury materiału, wszystko płaskie, sztuczne, z pcv. Co ciekawe początkowo wszystkim się te buble podobały, dopiero znajomi otworzyli oczy, gdy wytłumaczyłem co jest do bani i na co wogóle zwracać uwagę na zdjęciach.
    Ja ostatnio miałem zarzuty młodych (po sugestii mamusi młodej), że te zdjęcia są jakieś takie mdłe bo ludzie w ławkach są mało wyraźni.... tylko młodzi są wyraźni ??: nie wszystkie oczywiście...
    Następnie, że za jasne zdjęcia... (kościół był biały) ??:

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2004
    Miasto
    Opole
    Posty
    1 401

    Domyślnie

    Ale wytłumaczyłeś mamusi, że tym się charakteryzują zdjęcia artystyczne

  9. #9
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2005
    Miasto
    Radom
    Wiek
    53
    Posty
    177

    Domyślnie

    Nie chodzi tu o zdjęcia artystyczne... ale mamusie często za dużo oglądaja zdjęć z kompaktów... lub z lustrzanek przy f8 :wink:
    Nie mogłem mamusi powiedzieć, że ona na tych zdjęciach nie jest ważna... tylko ważni są młodzi i to są dla nich zdjęcia.... poza tym mamusia ma dużo innych zdjeć - na których jest wyraźna...( z młodymi i bez)
    Raz zdarzył mi się zarzut że przy szerokim koncie jakaś tam ciocia wyszła za szeroko (na brzegu kadru) podczas wychodzenia młodych z kościoła.... - wykadrowałem ciocie i było okej...
    Generalnie klientów "upierdliwych" jest mało.... na szczęście ;-)

    Moja rada dla autora wątku... zrób takie zdjęcia aby młodzi... rodzice i najbliższa rodzina wyszła ładnie na zdjęciach....wtedy będą się efekty Twojej pracy podobały. Nie ważne wtedy czy robisz z lampą czy bez... oraz czy na f 1,8 czy na f8... takie są niestety realia...

  10. #10
    Bywalec Awatar BRS
    Dołączył
    Feb 2009
    Miasto
    Gród Kraka
    Wiek
    41
    Posty
    116

    Domyślnie

    za 3 dni czeka mnie pierwszy ślub
    po tym oswiadczeniu pojawilo sie u mnie niedowierzanie....
    pozniej bylo juz tylko lepiej

    ale moj przedmowca ma 100% racji, patrz na miny i ustawienia ciala
    bo tylko to cie uratuje...
    bo prawda jest taka, ze i tak beda plakac ze nie wydali pieniedzy
    na osobe ogarniajaca temat slubny.
    Zapraszam do oddania glosu na najlepsze zdjecie 2012 roku, bo kilka jest ciekawych
    http://www.canon-board.info/konkursy...oll-596-a.html

Strona 1 z 13 12311 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •