Strona 3 z 13 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 126

Wątek: Fotografia ślubna w skrócie

  1. #21
    Pełne uzależnienie Awatar MC_
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Torun/Slupsk
    Posty
    3 449

    Domyślnie

    A ja Tobie gratuluję ludzkiego podejścia do innych. Najprawdopodobniej zepsułeś im jedną z bardziej trwałych pamiątek.
    Mogłeś dodać: "ale nie przejmujcie się. Po rozwodzie zdjęcia i tak wyrzucicie".

  2. #22
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Wwa
    Wiek
    53
    Posty
    449

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MC_ Zobacz posta
    A ja Tobie gratuluję ludzkiego podejścia do innych. Najprawdopodobniej zepsułeś im jedną z bardziej trwałych pamiątek.
    Mogłeś dodać: "ale nie przejmujcie się. Po rozwodzie zdjęcia i tak wyrzucicie".
    Oczywiście Panie MC_ to ja spier...em temat, a nie fotograf "profesjonalista".
    Ostatnio edytowane przez Kwapiszon ; 14-09-2011 o 11:07

  3. #23
    Pełne uzależnienie Awatar dinderi
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Raszyn
    Wiek
    50
    Posty
    3 028

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kwapiszon Zobacz posta
    Rozumiem dinderi, że popierasz produkcję bubli w całej rozciągłości ? Jeśli zarabiasz na fotografii to gratuluję.
    Nie rozumiesz.
    Chodzi o to, że ślubu już nikt nie powtórzy i już nikt nie zrobi na nim lepszych zdjęć. Są takie jakie są i koniec. To że fotograf poległ, to kompletnie nie ważne już, bo aktualnie sytuacja jest nieodwracalna.
    To co ty spieprzyłeś to fakt, że dzięki Twojej nieprzemyślanej działalność, młodym przestała sie podobać jedyna pamiątka, jaką mają.
    Przemyśl to i sam sobie odpowiedz, czy dobrze zrobiłeś.
    "...po owacach ich poznacie..." (Mat.7:16)
    Kontakt ze mną tylko przez e-mail: "mirekkania na yahoo kropka com kropka au". PW nie czytam.
    09. Rób i pokazuj zdjęcia, które podobają się tobie, a nie oglądającym.

    ---Moje zdjecia na FB---

  4. #24
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Wwa
    Wiek
    53
    Posty
    449

    Domyślnie

    Interesuję się fotografią praktycznie od początku szkoły podstawowej, kółka fotograficzne w szkole, na osiedlu, wyjazdy w plener, foto ulicy. Pierwsza lustrzanka, średni format, całe noce w ciemni i takie tam dyrdymały. Jak pisałem wcześniej, będzie tego ze 30 lat. Poświęcam na to hobby dużą część wolnego czasu, o ile nie wiekszość. Ciągle coś czytam, oglądam wystawy, fotografuję. Ogólnie lubię w tym dłubać. Uważam się za solidnego amatora, z dobrym warsztatem ale bez parcia, aby traktować ten cały kramik jako zawód. Nie robię zdjęć za pieniądze, zdecydowanie odmawiam, gdy dostaję propozycję wykonania reportarzu ślubnego. Lubię natomiast oglądać i nigdy nie odmawiam sobie przyjemności obejrzenia dobrej fotografii. Jestem zdania, że fotograf biorący niemałe pieniążki za sesję ślubną ma pewne obowiązki. Po obejrzeniu serii "wyrobów" wykonanych przez "profesjonalistów" doszedłem do wniosku, że w zdecydowanej większości nie mają warsztatu, nie mają chęci, ambicji, niczego się nie uczą. Jest to niestety przygnębiające. Statystycznie wychodzi, że 80% tych "twórców ludowych" powinno zostać skierowanych do solidnej szkoły rzemieślniczej na naukę zawodu. Potem kilka lat praktyki u solidnego fotografa i można zabierać się za zarabianie pieniążków i związane z tym poważne traktowanie klienta.

  5. #25
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Ziemia obiecana
    Wiek
    50
    Posty
    242

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kwapiszon Zobacz posta
    Oczywiście Panie MC_ to ja spier...em temat, a nie fotograf "profesjonalista".
    No imho sp....eś, ja jeśli widzę naprawdę kiepskie zdjęcia z tak ważnej uroczystości i znajomi trują o opinię ograniczam się do komentarza mogło być lepiej, tragedii nie ma, nie jest źle. I to nawet jeśli sami mówią zobacz jak nam foter zj..ł zdjęcia, uważam że mają im przypominać jeden z najszczęśliwszych dni w życiu i nie mogę im tego odbierać.
    Jakieś body + jakieś słoiki + podstawka pod aparat + jakieś świecenie + Dużo chęci I brak czasu na focenie

  6. #26
    Uzależniony Awatar namoamo
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Wawa
    Wiek
    41
    Posty
    928

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez BRS Zobacz posta
    bo prawda jest taka, ze i tak beda plakac ze nie wydali pieniedzy
    na osobe ogarniajaca temat slubny.
    W tym kraju są dziesiątki "fotoknytów" fotografii ślubnej, z ktorych ludzie są bardzo zadowoleni, więc bez przesady. Bardzo możliwe że tylko zyskają, na wybraniu kolegi ;-)

    Pawlack pyta nie o warsztat, a o przebieg slubu, które momenty uchwycić.
    Ja dodam tylko, że warto sprawdzić chórek/organistę. Ostatnio, na ślubie przyjaciół, wspiąłem się do organisty i wykonałem ujęcia z góry, młodzi byli zachwyceni.

  7. #27
    Pełne uzależnienie Awatar Sergiusz
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    mazowiecka wioska
    Posty
    2 708

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pawlack Zobacz posta
    Witam!

    P.S.
    Jeśli ktoś miałby link który dobrze przedstawia ten temat to byłoby fajnie
    Przejrzałem dużo poradników ale nie interesuje mnie "jak się zareklamować żeby zostać fotografem ślubnym", "jaki kupić sprzęt itp." Chodzi mi o same konkrety wymienione wyżej.

    Pozdrawiam!
    http://fotofanklub.pl/index.php?opti...ub-&Itemid=196
    Nie ogranicza mnie wyobraźnia ponieważ jej nie posiadam.

  8. #28
    Pełne uzależnienie Awatar dinderi
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Raszyn
    Wiek
    50
    Posty
    3 028

    Domyślnie

    A propos linków, to i ja pozwolę sobie wrzucić link do zbioru ciekawych profili zdjęć ślubnych, na fejzboku. Kilknij
    Kontakt ze mną tylko przez e-mail: "mirekkania na yahoo kropka com kropka au". PW nie czytam.
    09. Rób i pokazuj zdjęcia, które podobają się tobie, a nie oglądającym.

    ---Moje zdjecia na FB---

  9. #29
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2005
    Posty
    1 905

    Domyślnie

    Uwielbiam ten fragment, jak grono fotografów ślubnych na pytanie osób początkujących czuje niezwykle silną potrzebę wzięcia Par Młodych w obronę :-)

  10. #30
    Coś już napisał Awatar pawlack
    Dołączył
    Mar 2009
    Miasto
    Rzeszów
    Wiek
    29
    Posty
    76

    Domyślnie

    strideer, pomińmy to :P
    plraven, wielkie dzięki, jako nieliczny pomogłeś mi wszystko pozbierać w całość.
    jacab1
    Ogólnie.
    Po 1. Para młoda nie zatrudnia mnie jako profesjonalnego fotografa, są to znajomi, nie mają większych wymagań co do zdjęć. Oczywiście ja będę chciał wykonać wszystko jak najlepiej potrafię.
    Po 2. Z księdzem było już pogadane ok. 2mies temu i pozwala robić zdjęcia bez legitki.

    Nie wiem dlaczego część tak dziwnie odbiera treść pierwszego posta. Owszem, temat założony spontanicznie, o każdym elemencie ślubu wiedziałem, lecz chyba takie podsumowanie nie zaszkodzi, nie ? Może jak jeszcze kiedyś będe miał do czynienia z fotografią ślubną to nie będę potrzebował takiego przypomnienia, ale wydaje mi się że lepiej niczego nie spieprzyć przy pierwszym razie,a ten temat to część starań ku temu.

    Ad.
    MC_
    Czyli nie wolno mi nigdy zacząć robić zdjęć na ślubie ?
    Zapomniałem że wy zaczynaliście od czwartego i piątego ślubu, pierwszych razów nie było.

    Kwapiszon Nie biorę nie małych pieniążków, jak to określiłeś.
    A do profesjonaliści o których wspomniałeś ( wiem o których chodzi ) nie są moimi autorytetami.

    Wielki dzięki za tych którzy pomogli tutaj i na PW

Strona 3 z 13 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •