Strona 2 z 13 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 126

Wątek: Fotografia ślubna w skrócie

  1. #11
    Początki nałogu Awatar ArekLodzPl
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    346

    Domyślnie

    Pierwsza podstawowa sprawa, czy masz skończony kurs organizowany przez kurię? Nawet na takim kursie mówią jak należy fotografować w kościele. Jeśli nie masz takiego zaświadczenia a ksiądz jest dupkiem może spotkać Cię niemiła niespodzianka w postaci zakazu fotografowania. Miałem już taką sytuację podczas chrztu w Katedrze. Czarny zobaczył siedmiu pstrykaczy, po czym poprosił ich przy pełnym kościele o pokazanie zaświadczenia - zostało tylko dwóch, obciach na maxa

  2. #12

    Domyślnie

    Lista z grubsza.
    Przygotowania:
    1. Fryzjer.
    2. Make-up.
    3. Rodzina w stresie.
    4. Ubieranie sukni ślubnej (spytaj pannę młodą czy możesz być cały czas, czy cię zawoła, czy w ogóle nie chce, bo się wstydzi).
    5. Ubieranie się pana młodego.
    6. Błogosławieństwo.
    Kościół:
    1. Podpisy.
    2. Wprowadzenie panny młodej do kościoła.
    3. Młodzi klęczą (fota z boku dla rodziców).
    4. Z góry fota szeroka na kościół.
    5. Przysięga (poproś młodych, żeby ślubowali sobie a nie księdzu).
    6. Zakładanie obrączek.
    7. Znak pokoju.
    8. Rodzice w ławce x 2.
    9. Świadkowie.
    10. Życzenia od księdza.
    Przyjęcie:
    1. Chlebem i solą.
    2. Rzucanie kieliszkami.
    3. Życzenia od gości.
    4. Pierwszy taniec.
    5. Tańce i zabawy ogólne.
    6. Życzenia młodych dla rodziców.
    7. Oczepiny.
    8. Wniesienie i krojenie tortu.
    To tak z grubsza. Wiadomo do tego trzeba dodać całą listę pt. "łapanie emocji". Foty w RAW, potem postprocess i voila. Jak coś komuś przyjdzie więcej "must have" do głowy niech dorzuci - mogłem coś pominąć.
    Pamiętaj, że to ty z reguły jesteś tym, który załagadza sytuacje (taki trochę psycholog), więc poczucie humoru i empatia mile widziane
    pkt. 8. regulaminu

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jacab1 Zobacz posta
    Moja rada dla autora wątku... zrób takie zdjęcia aby młodzi... rodzice i najbliższa rodzina wyszła ładnie na zdjęciach....wtedy będą się efekty Twojej pracy podobały. Nie ważne wtedy czy robisz z lampą czy bez... oraz czy na f 1,8 czy na f8... takie są niestety realia...
    Trzymaj się tego a będzie dobrze.

  4. #14
    Początki nałogu Awatar fotokor1
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    373

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ArekLodzPl Zobacz posta
    Pierwsza podstawowa sprawa, czy masz skończony kurs organizowany przez kurię? Nawet na takim kursie mówią jak należy fotografować w kościele. Jeśli nie masz takiego zaświadczenia a ksiądz jest dupkiem może spotkać Cię niemiła niespodzianka w postaci zakazu fotografowania. Miałem już taką sytuację podczas chrztu w Katedrze. Czarny zobaczył siedmiu pstrykaczy, po czym poprosił ich przy pełnym kościele o pokazanie zaświadczenia - zostało tylko dwóch, obciach na maxa
    podobnie jak przedmówca, może wizyta u księdza z grzecznym zapytaniem i pogawędką o foceniu podczas ceremonii, żebyś przypadkiem nie wlazł w tabernakulum z butami i nie przeszkadzał w momentach kiedy przeszadzać nie wolno
    Dobre body, palnik oraz szkiełka: Canon EF 50/1,8 II, Canon EF 100 f/2.8 Macro USM, Canon EF 70-200/4 L, Canon 35 1.4 L, canon 17-40/4L, canon fish eye, 24-105/4L, Bilora 1122 i inne drobiazgi

  5. #15
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2005
    Miasto
    Radom
    Wiek
    53
    Posty
    177

    Domyślnie

    Moja uwaga do tego co napisał plraven

    Najwięcej zdjęć młodym rób po przysiędze... po komunii... są wtedy wyluzowani i uśmiechnięci... wtedy są najlepsze foty.

    Kosciół
    11. Wyjście z kościoła wraz z sypaniem ryżu, rzucaniem monet itp
    12. Jak są schody w kościele... to możesz zrobic grupowe zdjęcie przed składaniem życzeń
    13. Po złożeniu życzeń jak zostaną juz sami młodzi i starsi- możesz zrobić im fote na tle światyni (ja zawszę taką robię) oraz kilka portretów do "ramy" i na ścianę

  6. #16

    Domyślnie

    Święte słowa - zapomniałem o tym. Jak rzucanie monet to i zbieranie. Ja robię jeszcze foty jak mi uwagi starczy typu "mistrz drugiego planu", czyli na przykład w oddali ciotki ziewają, ktoś śpi itp. No i generalnie grupowa fota. Z tego co zauważyłem, to młodzi sobie chwalą takie foty już gdzieś w trakcie imprezy - młodzi + rodzice, młodzi + babcia, młodzi + świadkowie - ale to stricte doalbumowe, pamiątkowe zdjęcia.
    pkt. 8. regulaminu

  7. #17
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2004
    Miasto
    Opole
    Posty
    1 401

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jacab1 Zobacz posta

    Moja rada dla autora wątku... zrób takie zdjęcia aby młodzi... rodzice i najbliższa rodzina wyszła ładnie na zdjęciach....wtedy będą się efekty Twojej pracy podobały.
    Podobno właśnie najlepiej wychodzi się z rodziną na zdjęciach

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ArekLodzPl Zobacz posta
    Pierwsza podstawowa sprawa, czy masz skończony kurs organizowany przez kurię? Nawet na takim kursie mówią jak należy fotografować w kościele. Jeśli nie masz takiego zaświadczenia a ksiądz jest dupkiem może spotkać Cię niemiła niespodzianka w postaci zakazu fotografowania. Miałem już taką sytuację podczas chrztu w Katedrze. Czarny zobaczył siedmiu pstrykaczy, po czym poprosił ich przy pełnym kościele o pokazanie zaświadczenia - zostało tylko dwóch, obciach na maxa
    Dlaczego ksiądz musi zaraz być dupkiem ? Wyobraź sobie, że prowadzisz jakąkolwiek "imprezę" i zaczyna Ci się kręcić 7 "pstrykaczy" jak się zachowasz ? Ja bym wywalił wszystkich bez akredytacji i zostawił jednego, do którego mam zaufanie. Inna rzecz, że wszyscy doskonale wiemy jak potrafią się czasem zachowywać niektórzy wujkowie Kurs jest pożyteczny bo zwieksza prawdopodobieństwo, że ceremonii nie będzie fotografował człowiek, który jest pierwszy raz w życiu w kościele A na chrztach to jest największy koszmar.

    14. Jeżeli są dzieci na imprezie - obserwuj je. Czasami robią coś zabawnego co warto uchwycić
    40D + BG-E2N + 16-35 + 50 + 85 + 70-200

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar dinderi
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Raszyn
    Wiek
    50
    Posty
    3 028

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kwapiszon Zobacz posta
    Może nie będzie tak źle. Byłem w życiu na kilku ślubach, gdzie zdjęcia robili "profesjonaliści", a ich wyroby były zupełnie marne, nawet nie amatorskie. Jako amator (od ponad 30 lat) obserwuję "pracę" profesjonalistów na takich imprezach, ot tak z nudów siedząc przykładowo w kościelnej ławce. Czasem mam ochotę się głośno zaśmiać ale w kościele nie wypada. Przykład z ostatniego ślubu kolegi. To, że zdjęcia bez artystycznego polotu to pół biedy. W końcu fotografia ślubna to rzemiecha a nie dzieło sztuki. Można jednak oczekiwać fotografii poprawnych, estetycznych, dobrze skadrowanych. Jak się okazuje nie przychodzi to tak łatwo "profesjonaliście". Najbardziej rażące było zjawisko notorycznego przepalania sukni ślubnej panny młodej. Kobieta wyglądała na zdjęciach jak ubrana w plastikowy bubel, z powodu przepału zero faktury materiału, wszystko płaskie, sztuczne, z pcv. Co ciekawe początkowo wszystkim się te buble podobały, dopiero znajomi otworzyli oczy, gdy wytłumaczyłem co jest do bani i na co wogóle zwracać uwagę na zdjęciach.
    Zastanawiam się, co Toba kierowało, żeby w sadystyczny sposób zepsuć młodym radość z posiadanych zdjęć? Zdarzył się dramat? Ok. To ani niezwykłe, ani rzadkie. Mimo to, byli zadowoleni. Tak? Ale już nie są. Teraz będą przez kilka lat mieć moralnego kaca, że ich zdjęcia ze ślubu sa do bani, i to tylko dzięki Twojej chęci zabłyśnięcia. Brawo, tylko pogratulować wyczucia.

    Założycielowi wątku polecę żeby fotografował wszystko co się da, z naciskiem na wyjątkową dbałość i poprawnie skomponowny kadr i ekspozycję.
    Fakturą sukni ślubnej się nie przejmuj, zawsze to lepiej mieć przepaloną suknię, niż "wymazaną węglem" buzię.
    Kontakt ze mną tylko przez e-mail: "mirekkania na yahoo kropka com kropka au". PW nie czytam.
    09. Rób i pokazuj zdjęcia, które podobają się tobie, a nie oglądającym.

    ---Moje zdjecia na FB---

  10. #20
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Wwa
    Wiek
    53
    Posty
    449

    Domyślnie

    Rozumiem dinderi, że popierasz produkcję bubli w całej rozciągłości ? Jeśli zarabiasz na fotografii to gratuluję.
    Ostatnio edytowane przez Kwapiszon ; 14-09-2011 o 11:01

Strona 2 z 13 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •