Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: POMOCY - Jaki aparat

  1. #11
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2004
    Miasto
    Londyn
    Posty
    420

    Domyślnie

    beda pewnie zalecac nie uzywanie, no albo uzywanie ale tylko na chwilke wazne zeby dobrze sie sprzedawal i zeby cyferki byly wieksze to ludzie beda kupowac

  2. #12
    Początki nałogu Awatar satriani
    Dołączył
    Aug 2004
    Wiek
    45
    Posty
    443

    Domyślnie

    Ja słyszałem taka opinię o Z1 i Z2 że obiektyw ma po jakimś czasie luzy iże w ogóle na zdjęciach przy jasnych miejscach robią się dziwne mazy.
    Chyba nawet w czasopiśmie Chip w numerze poswięconym cyfrówkom.
    Nie wiem jak w Z3 ale na pewno bym to sprawdził, chociaż specem nie jestem to wiadomo przezorny zawsze .....

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar tpop
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    44
    Posty
    1 465

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez satriani
    Ja słyszałem taka opinię o Z1 i Z2 że obiektyw ma po jakimś czasie luzy iże w ogóle na zdjęciach przy jasnych miejscach robią się dziwne mazy.
    Chyba nawet w czasopiśmie Chip w numerze poswięconym cyfrówkom.
    No akurat Chip to nie jest pismo ktorym należy się podpierać. A juz na pewno nie jesli chodzi o aparaty.
    Mialem Z1 i bylem z niej zadowolony do poki nie zakupilem 300D (zreszta bardzo niedawno ). Zdjecia robila ladne, nawet ostre i kolorki przyzwoite. Nie uzywalem zbyt dlugo wiec o luzach w obiektywie nie bylo mowy. Ale za to czasami przycinało się lustereczko przy przełączaniu miedzy wizjerem a ekranem.
    Cytat Zamieszczone przez robert137
    Zastanawiam sie nad Minolta z3, Canon G5 i Canon S1-iS.
    Wedlug mnie G5. No chyba ze zalezy Ci na duzym zoomie.
    Cytat Zamieszczone przez Przemek Białek
    jak masz fundusze to sie nie zastanawiaj, bierz lustro za 3700 masz 300d+ kit 1-55, a jakoscia fotek nie pobije go zaden z wymienionych!
    Juz nawet za 3400 na allegro dostaniesz z pewnego zrodla.

  4. #14
    Początki nałogu Awatar satriani
    Dołączył
    Aug 2004
    Wiek
    45
    Posty
    443

    Domyślnie

    oczywiście masz rację, napisałem tak bo taka wiadomość ukazała się publicznie.
    Sam nigdy nie robiłem zdjęć Z1 i Z2 więc nie będę się upierał.

  5. #15
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tpop
    Mialem Z1 i bylem z niej zadowolony do poki nie zakupilem 300D (zreszta bardzo niedawno ). Zdjecia robila ladne, nawet ostre i kolorki przyzwoite. Nie uzywalem zbyt dlugo wiec o luzach w obiektywie nie bylo mowy. Ale za to czasami przycinało się lustereczko przy przełączaniu miedzy wizjerem a ekranem.
    Ciekawe od kiedy Minolta Z1 ma lustereczko .

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar tpop
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    44
    Posty
    1 465

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vitez
    Cytat Zamieszczone przez tpop
    Mialem Z1 i bylem z niej zadowolony do poki nie zakupilem 300D (zreszta bardzo niedawno ). Zdjecia robila ladne, nawet ostre i kolorki przyzwoite. Nie uzywalem zbyt dlugo wiec o luzach w obiektywie nie bylo mowy. Ale za to czasami przycinało się lustereczko przy przełączaniu miedzy wizjerem a ekranem.
    Ciekawe od kiedy Minolta Z1 ma lustereczko .
    Od kiedy tylko zaczęli ją produkować. Polecam poczytac na ten temat
    Na przykład tutaj http://tinyurl.com/6c7lm - opis i rysunek jak to wszystko wyglada.
    A tu animacja jak dziala http://tinyurl.com/5l9q7

  7. #17
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tpop
    Cytat Zamieszczone przez Vitez
    Cytat Zamieszczone przez tpop
    Mialem Z1 i bylem z niej zadowolony do poki nie zakupilem 300D (zreszta bardzo niedawno ). Zdjecia robila ladne, nawet ostre i kolorki przyzwoite. Nie uzywalem zbyt dlugo wiec o luzach w obiektywie nie bylo mowy. Ale za to czasami przycinało się lustereczko przy przełączaniu miedzy wizjerem a ekranem.
    Ciekawe od kiedy Minolta Z1 ma lustereczko .
    Od kiedy tylko zaczęli ją produkować. Polecam poczytac na ten temat
    Na przykład tutaj http://tinyurl.com/6c7lm - opis i rysunek jak to wszystko wyglada.
    A tu animacja jak dziala http://tinyurl.com/5l9q7
    Suodkie 8) , nie wiedzialem.
    Ale co ciekawe - nie dziala to jak lustro w lustrzance - odbija obraz od przesunietego LCD a nie padajacy z obiektywu

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar tpop
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    44
    Posty
    1 465

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vitez
    Suodkie 8) , nie wiedzialem.
    Ale co ciekawe - nie dziala to jak lustro w lustrzance - odbija obraz od przesunietego LCD a nie padajacy z obiektywu
    Dlatego przyznam iz jest to dosc kontrowersyjne rozwiazanie i nie do konca dopracowane gdyz przy przelaczaniu to lustereczko potrafi sie zacinac. Jest to nawet dosc powszechny i znany problem aczkolwiek niegrozny - wystarczy obrocic aparat i wszystko wraca do normy.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •