Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Wątek: Canon 5D II filmowanie -zużycie matrycy

  1. #11
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Sosnowiec
    Wiek
    44
    Posty
    17

    Domyślnie

    podejrzewam że sami się przekonamy po latach. Producentów nowych technologii nie stać na testowanie wcześniej sprzętu,lub inaczej .... konkurencja powoduje pośpiech, dlatego testują to ludzie. Tak jest z samochodami obecnie co 2 lata nowy model i choroby wieku dziecięcego eliminuje się juz w produkowanym modelu.
    Canon 5D Mark II
    Canon EOS 20 D + troche szkiełek
    Canon 300 + 28-90mm
    www.wasilewski-foto.pl

  2. #12
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    33
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    Myślę, że agencje kręcące na piątkach kręcą średnio 100x więcej niż my, end-userzy, i jeżeli oni teraz nie płaczą na zużycie matryc, to my nie musimy się o to martwić

  3. #13
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez micles Zobacz posta
    Myślę, że agencje kręcące na piątkach kręcą średnio 100x więcej niż my, end-userzy, i jeżeli oni teraz nie płaczą na zużycie matryc, to my nie musimy się o to martwić
    Płaczą - sam rozmawiałem z ludźmi z filmówki, którzy mówią że kilka marków już nie ma takich kolorów jak na początku. Różnice w stosunku do nowych są minimalne ale zauważalne. Przy czym u nich te aparaty pracują po kilka kilkanaście godzin dziennie.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar allxages
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    2 549

    Domyślnie

    Dokładnie. Płaczą i kupują kolejne. Tak to wygląda. Tylko, że dla nich to jest żaden koszt.

  5. #15
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez allxages Zobacz posta
    Tylko, że dla nich to jest żaden koszt.
    Otóż to tego nie dodałem. Jakakolwiek kamera nadająca się do filmowania (nie mówię tu o żadnym video) to grube dziesiątki tysięcy dolarów. Tak na prawdę to w wypadku marka statyw na którym go mocują jest sporo droższy.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #16

    Domyślnie

    Witaj! Wczoraj chyba "wypaliłem" matrycę w EOS 550D

    Filmowałem obraz z TV 32" w HD. 640x480 60fps. przez 25 minut bo plik osiągnął 4GB, pod koniec filmu pojawiły się pionowe idealnie regularne szare linie na całej powierzchni widoczne także późniejszych na zdjęciach i filmach. Żadne resetowanie ustawień nic nie pomogło. Zastanawiam się czy ekran telewizora może emitować zbyt dużo światła które mogło uszkodzić matrycę. Ale wydaje mi się ilość luksów jest porównywalna ze słonecznym dniem. Niedługo wyślę go do serwisu Canona w Colchester bo na Żytnią nie mam zamiaru... Na szczęście expertyza jest za darmo, jak mi odpowiedzą to napiszę jak to się skończyło. Tu jest link do zdjęcia z pasami:

    http://www.elektroda.pl/rtvforum/vie...02447#10502447

  7. #17
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    33
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    Aparat miał nowy firmware, z filtrem ACTA. Do nagrywania programów telewizyjnych to ja bym polecał np dvd z hdd...

  8. #18
    Bywalec
    Dołączył
    Jan 2012
    Miasto
    Las
    Posty
    197

    Domyślnie

    Z dyskusji na forum elektroda wynika, ze faktycznie canon nie przedza o mozliwosci przegrzania matrycy. To dziala na plus konsumenta. Jk dla mnie spra ewidentna, jesli tylko uda sie udowodnic to uszkodzenie. Powodzenia.

  9. #19
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    53

    Domyślnie 5dmk2 a kręcenie filmów

    Czy da się jakoś sprawdzić przy zakupie używanego 5dmk2 ile ktoś kręcił nim filmów?

  10. #20
    Uzależniony Awatar szambonur
    Dołączył
    Jan 2011
    Miasto
    za siedmioma górami...
    Posty
    712

    Domyślnie Odp: 5dmk2 a kręcenie filmów

    Można mieć też obawy że przy udokumentowanym przebiegu migawki 1000 klapnięć, 900 było zrobione z 4 godzinnym czasem naświetlania każde...

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •