Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: Nowe studio. Pomocy.

  1. #11

    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    Leeds
    Wiek
    40
    Posty
    7

    Domyślnie

    tak gwoli wyjaśnienia, to to co teraz mam (lampki plus softy) prawdopodobnie bedą przeznaczone do sprzedaży, także bardziej chodzi mi o zastapienie tego sprzętu.

    Taka konfiguracja jaką napisałem wydaje mi się dość optymalna, ale jeśli ktoś ma jakies uwagi to zapraszam do komentowania.

    Co do wyzwalacza to faktycznie też będzie trzeba zakupić, chociaż ten co mam teraz na IR też działa jak należy

  2. #12
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    27

    Domyślnie

    RF602 używam już od jakiegoś czasu i jest naprawdę fajny oraz niedrogi. Jeśli nie będziesz potrzebować nic co przenosi TTL, to mogę ten wyzwalacz polecić.

  3. #13

    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    Leeds
    Wiek
    40
    Posty
    7

    Domyślnie

    ok widze, że nikt się nie odnosi do samego zestawu...

    w takim razie poszukam pomocy jeszcze gdzie indziej.

  4. #14
    Coś już napisał
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    99

    Domyślnie

    softy bierz 30x120cm (lepiej mniejsze, bo można użyć kartonu lub czegos podbnego, aby wysłonić cześć powierzchni do uzyskania blików swiatła np; na szklanych powierzchniach- mam nadzieje, że wiesz co mam na myśli), skoro bierzesz boom to 3 statywy Ci nie potrzebne- 2 wystarczą. okty 150cm nie zasilisz 300ws quantuumem, więc albo mniejsza okta albo mocniejsza lampa musi być.

  5. #15

    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    Leeds
    Wiek
    40
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez undisputed Zobacz posta
    softy bierz 30x120cm (lepiej mniejsze, bo można użyć kartonu lub czegos podbnego, aby wysłonić cześć powierzchni do uzyskania blików swiatła np; na szklanych powierzchniach- mam nadzieje, że wiesz co mam na myśli), skoro bierzesz boom to 3 statywy Ci nie potrzebne- 2 wystarczą. okty 150cm nie zasilisz 300ws quantuumem, więc albo mniejsza okta albo mocniejsza lampa musi być.
    co do softów to już raczej przesądzone że będa to 80x140 cm, bo zawsze można je przysłonić i bliki na szkle też będa cacy

    fakt, że ze statywami to się rozpędziłem i 2 + boom mi w zupełności wystarczą.

    Co do okty to raczej będzie to 180 cm, a więc i w związku z tym lapma będzie 600 ws, a co więcej doszedłem do wniosku że wezmę jednego quantuuma r600 dual power, bo a nóż zechce mi się wyjśc w plener?

  6. #16
    Coś już napisał
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    99

    Domyślnie

    no tak, racja- większych np: kartonów uzyjesz i po sprawie
    600ws z okta 180cm mysle, że powinno dac rade (choć akurat z 180cm okta nigdy nie próbowałem)

  7. #17
    Dopiero zaczyna Awatar george
    Dołączył
    Feb 2011
    Miasto
    PL
    Posty
    49

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez undisputed Zobacz posta
    no tak, racja- większych np: kartonów uzyjesz i po sprawie
    600ws z okta 180cm mysle, że powinno dac rade (choć akurat z 180cm okta nigdy nie próbowałem)
    Robiłem zestawem "zastanym" lampa 600Ws + Okta 180 i było git, lampa nawet jakiś chińczyk i wystarczyło. Z tym, że osobiście biorę jeszcze mocniejsze lampy teraz do dużej okty, ale to już inna historia

  8. #18

    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    Leeds
    Wiek
    40
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez george Zobacz posta
    Robiłem zestawem "zastanym" lampa 600Ws + Okta 180 i było git, lampa nawet jakiś chińczyk i wystarczyło. Z tym, że osobiście biorę jeszcze mocniejsze lampy teraz do dużej okty, ale to już inna historia
    no wiesz póki co to mnie jeszcze nie stać na lampę 1000ws, chociaż z drugiej strony narazie nie przewiduję potrzeby posiadania większej mocy lampy.
    Narazie lampki to będą 3x600ws w tym jedna z battery packiem jakby mi się w plener zechciało wyskoczyć

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •