Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Wątek: #84 uprząż na aparat do plecaka turystycznego

  1. #11
    Dopiero zaczyna Awatar STR8
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Zakopane
    Posty
    34

    Domyślnie

    Muszę przyznać, że pomysł ciekawy i faktycznie bardzo prosty do wykonania. Co do problemu zmieniania obiektywów łatwo sobie z tym poradzić - po środku "szelek" zamontować klamry ( np takie: http://www.polarsport.pl/product/361...TONKA%20BUCKLE ) aparat wypiąć można w kilka sekund. Inna sprawą jest to, że podczas chodzenia taki dyndający aparat ciągle obija o brzucho ja go sobie po prostu przekładam pod ręką i noszę go pod pachą. Co prawda sprawia to pewien dyskomfort podczas chodzenia z kijkami. . .

  2. #12
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    34
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez STR8 Zobacz posta
    Inna sprawą jest to, że podczas chodzenia taki dyndający aparat ciągle obija o brzucho
    Chyba że się dokładnie przeczyta, i zauważy, że w pomyśle najeli ten knyf rozwiązany jest dodatkowym troczkiem pomiędzy : pas_biodrowy_plecaka - obiektyw_aparatu.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez janmar Zobacz posta
    Cyfrowe body bardzo "lubi "rysować LCD o guziki,suwaki,sprzączki itd. gdy ma luz wisząc na szyi .
    Na allegro można kupić folię poliwęglanową. Jest dość gruba, myślę że nawet zawadzenie o jakiś drut mogłaby przetrwać, a na pewno nie groźne jej plastikowe guziki i zamki. Po prawidłowym założeniu jak ktoś nie wie że ona tam jest to jej nie zauważy nawet.
    Koszt to jakieś 15 pln z przesyłką - za tą cenę są 2 kpl (na duży + mały wyświetlacz). Po usunięciu podobno nie zostawia śladów kleju (jeszcze nie sprawdzałem).

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar najeli
    Dołączył
    Nov 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    41
    Posty
    992

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez STR8 Zobacz posta
    Muszę przyznać, że pomysł ciekawy i faktycznie bardzo prosty do wykonania. Co do problemu zmieniania obiektywów łatwo sobie z tym poradzić - po środku "szelek" zamontować klamry ( np takie: http://www.polarsport.pl/product/361...TONKA%20BUCKLE ) aparat wypiąć można w kilka sekund.
    Po to są właśnie karabinki, żeby można było szybko wypiąć :P
    Z takimi klamrami to bym się bała, czy gdzieś się czegoś przypadkowo nie naciśnie i aparat nie wyleci.

    Cytat Zamieszczone przez STR8 Zobacz posta
    Inna sprawą jest to, że podczas chodzenia taki dyndający aparat ciągle obija o brzucho ja go sobie po prostu przekładam pod ręką i noszę go pod pachą. Co prawda sprawia to pewien dyskomfort podczas chodzenia z kijkami. . .
    Micles już Ci na to odpowiedział. Przeciągasz zwykły troczek przez klarmę w pasie biordorwym i o tę pętlę zahaczasz obiektyw. Można pokombinować z gumkami, rzepami itp itd. Nic się nie dynda.

    Szłam tak (z kijkami) 10 dni pod rząd po 8-10h, jakby coś było nie tak to bym zdurniała ;-)
    www.najeli.pl * fb.com/najeli.fotografia
    C5 * C5d * C40d * C17-40/4L * C50/1.4 * C85/1.8 * C100/2.8L * C70-200/4L * Samyang 8mm * 430exII

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar m_o_b_y
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Wa-wa
    Posty
    1 095

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pin54 Zobacz posta
    Na allegro można kupić folię poliwęglanową...
    Po usunięciu podobno nie zostawia śladów kleju (jeszcze nie sprawdzałem).

    Właśnie na temat usuwania tej folii czytałem takie relacje, że wolę jednak jej nie zakładać. :-D
    Pozdrówka
    m_o_b_y
    --------------------------------------------------------
    Poszedłem w lewo, chociaż mogłem pójść i w prawo.
    Witold Gombrowicz

  6. #16
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    Bydgoszcz.
    Posty
    3 468

    Domyślnie

    Podobnie jak Najeli, mam szkło hartowane Gss.To nie zostawia śladów i łatwo sie montuje oraz demontuje,
    nawet kilkakrotnie.
    Ale i tak rys nie lubię
    Ostatnio edytowane przez janmar ; 24-08-2011 o 21:56

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar najeli
    Dołączył
    Nov 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    41
    Posty
    992

    Domyślnie

    Tylko generalnie jak się idzie w góry, to się nie ubiera koszuli z guzikami w tych czasach, tylko termiczną koszulkę, która bardzo by musiała się postarać, żeby taką szybkę porysować Myślę, że zamek polara też by musiał się postarać.
    www.najeli.pl * fb.com/najeli.fotografia
    C5 * C5d * C40d * C17-40/4L * C50/1.4 * C85/1.8 * C100/2.8L * C70-200/4L * Samyang 8mm * 430exII

  8. #18
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    Bydgoszcz.
    Posty
    3 468

    Domyślnie

    A właśnie ubiera się. w tych czasach.
    Znów Butki mam skórzane [skóra z jaków bez gore,]podeszwa wibram,koszulka wełna z merynosów,flanela, sweterek wełna.
    i spodnie z płótna.
    Termiczne i inne zalegają w szafie.Jedynie kurtki techniczne i spodnie wierzchnie się wybroniły.
    Nie ja jeden do dobrego wróciłem ,zapewniam.
    a i dobry toploader z cordury, niejednej łzie po straconym przy upadku ,czy ślizgu na brzuchu aparacie zapobiegnie.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez janmar ; 25-08-2011 o 15:58

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar najeli
    Dołączył
    Nov 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    41
    Posty
    992

    Domyślnie

    No ja mam głównie koszulki z merynosów (jsuper sprawa), ale je tez wrzucam w "termiczne" ;-)

    Nie neguję toploadera, ba, nawet zastanawiałam się, czy sobie na wymiar czegoś w tym stylu nie uszyć. Ale jak już gdzieś pisałam -- torba w którą mogłabym włożyć body z 70-200 byłaby po prostu na mnie za duża....
    www.najeli.pl * fb.com/najeli.fotografia
    C5 * C5d * C40d * C17-40/4L * C50/1.4 * C85/1.8 * C100/2.8L * C70-200/4L * Samyang 8mm * 430exII

  10. #20
    Moderator Awatar Janusz Body
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    71
    Posty
    5 757

    Domyślnie

    Proponuję trzymać się tematu. To wątek w T&T i nie sądzę, żeby merynosy kogoś interesowały.

    Janusz,
    Old enough to know better - but I do it anyway.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •