Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: [mrooq] 313 sekund Chin

  1. #1

    Domyślnie [mrooq] 313 sekund Chin

    Hi all
    Podczas mojej pierwszej wyprawy do Chin postanowiłem wykorzystać możliwości jakie daje 7D w kręceniu klipów + TL



    Zapewne inni użytkownicy 7D także maja powody do narzekań na aliasing w trybie 720p60, w moim przypadku szczególnie z obiektywem 10mm fisheye. Bardzo uciążliwe. Nie mniej jednak zapraszam do obejrzenia tego krótkiego nagrania. Szczegoly w opisie

  2. #2
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2011
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    31

    Domyślnie

    Muszę przyznać że bardzo ciekawe ujęcia, miejsca dobrane idealnie, może ten z wielkim murem troszkę mi nie przypadło dziwne zbliżenie etc ... ale to jedyne do czego mógłbym się przyczepić miejsce z panoramą miasta w nocy świetna sprawa ... pozazdrościć i wycieczki i za pewne pięknych miejsc do zwiedzania, świetna robota.
    Canon EOS 6D | C 50mm 1.4 | S 70-200 2.8 | to na początek ...

  3. #3
    Początki nałogu Awatar polm
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    271

    Domyślnie

    Podoba mi się, chociaż nie obejrzałem do końca bo mi się ucięło w 04:04 i nie chce pójść dalej. Szkoda trochę, że nie słychać jak ta Pani gra na tym dziwnym instrumencie.
    Dla mnie aliasing widać na ujęciach z dłuższej ogniskowej (płynąca łódka i budynki w tle), a z fisha jakoś nie zauważyłem.

    Edit:

    Już poszło. Faktycznie z tym murem to jakoś dziwnie. Jedyny obiekt zbudowany ludzką ręką widziany z kosmosu, pochłonął z milion istnień, a Ty mu 3 sekundy poświęciłeś .
    O co chodzi z tymi kłódkami na końcu ?
    Ostatnio edytowane przez polm ; 18-08-2011 o 20:41
    Jestem zadowolnym ze swojego sprzętu pstrykiem-gawędziarzem.

  4. #4

    Domyślnie

    Z tym murem to było piekło - przełom czerwca/lipca pogoda piękna ale upał okrutny 35C. sam mur jak wiadomo jest górach, chodzenie po nim z ekwipunkiem i woda nie należy do łatwych i niektóre podejścia i schody potrafią mieć bez problemu nachylenie 40st do 50st w góre. Do tego należy dodać ze na miejscu było ok 2-3 godziny na zwiedzanie. Na większości klipów które udało mi się nagrać "moiry" bardzo dają po oczach. Skupiałem się bardziej na robieniu zdjęć w tym przypadku. Na koniec dodam ze sam mur nie urzekł mnie tak jak inne miejsca, imponująca jest jego historia i wogule ale traktowałem to miejsce jak coś co trzeba zobaczyć (no bo jak jechać do Chin nie być na murze)


    Cytat Zamieszczone przez polm
    O co chodzi z tymi kłódkami na końcu ?
    to jest jedna ze świętych gór taoizmu - Huashan. ok 120 km od Xian. Nie ukrywam że było to moje docelowe miejsce w Chinach. Na pewno niedługo wrzucę zdjęcia na CB.

    Cytat Zamieszczone przez polm
    Szkoda trochę, że nie słychać jak ta Pani gra na tym dziwnym instrumencie.
    tutaj slychac
    youtube
    ten instrument nazywa sie Zheng
    link
    Ostatnio edytowane przez mrooq ; 18-08-2011 o 21:57

  5. #5
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    18

    Domyślnie

    Fajny filmik. Z przyjemnością obejrzałem.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •