Strona 2 z 15 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 143

Wątek: Fotostrada-allegro,UOKiK

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar Kolaj
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    50
    Posty
    3 293

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qwert Zobacz posta
    27lipca na aukcji firmy Fotostrada z Warszawy [...]
    Wyślij im link do tego wątku. Niech wiedzą, jaką sobie "reklamę" robią.
    BYKOM STOP - poprawna pisownia i ortografia w internecie

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qwert Zobacz posta
    dokładnie Bangi ta aukcja

    same allegro również twierdzi że sprawa jest oczywista, dowiedziałem się również że coraz więcej osób chce kupić przedmioty które są widoczne również na zdjęciach produktu, np:

    sprzedajemy samochód, w tle biega pies, kupujący chce tego psa również - ale to już przegięcie


    I nagle wysyp aukcji samochodów 'przypadkowo' z teściową w tle hehe

  3. #13
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    51

    Domyślnie

    na googlach dużo można poczytać

    wg sądów, aukcje allegro to umowa kupna-sprzedaży, no i winny płaci za koszty sądowe

  4. #14
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 658

    Domyślnie

    IMHO niech nie przesadzają, co prawda nie wiem jakie są marże i ile zarabiają sklepy, ale wg mnie i tak nie stracją jak Ci oddadzą aparata za tą cenę, a strata ewentulanej reputacji via ten wątek to już bezcenne...
    swoją drogą, z tego co czytałem kiedyś taki artykuł w necie, to niektóre sklepy wabią w ten spsób do swojej oferty..., więc wg mnie trzeba z tym walczyć,
    taka jeszcze rada - może zamiast prowdzić bezporduktywne rozprawy z pracownikami sklepu - poproś od razu o kontakt z właścicielem (no chyba, że to ten sam osobnik), bo jeśli to był błąd pracownika (ich wewnetrzny) to niestety on pewnie zabuli za to wieć będzie się wzbraniał przed wydaniem towaru ile wlezie...
    swego czasu miałem pdobną sytuację w sklepie EURO RTV AGD, co prawda inny był towar - zestaw akumalatorków, ktory kosztował na półce (cena naklejona na opakowanie) 30 zł, a w kasie okazało się 70 zł... grzecznie zwróciłem Pani kasjerce uwagę, ona zawezwała kierownika, coś na siebie popatrzyli, poszeptali i i Pani skasowała mi 30 zł, pytając czy jeszcze tam na półce więcej jest takich zestawów, gdy odpowiedziałem, że tak kierownik poleciał i jak już finalizowałem płacenie, naklejał dobrą cenę... ale sorry to nie mój problem...

  5. #15
    Uzależniony Awatar Sławek
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Częstochowa
    Wiek
    61
    Posty
    968

    Domyślnie

    EURO RTV AGD bardzo dba o swoją reputację. Pamiętam jak ponad dwa lata temu przyjęli zamówienia na 5d II od masy osób po cenie poniżej 8800zł. kilka dni póżniej cena zaczęła szybować w górę a oni realizowali wszystkie zamówienia po starej cenie mimo że wtedy piątka kosztowała już prawie 10k.

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar Goomis
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    34
    Posty
    1 893

    Domyślnie

    Nie wiem jak jest teraz ale kiedyś (z 7lat temu) jak się oddało sprawę do UOKiK to oni osobiście wysyłali pismo do takiego sprzedawcy, co już działało na niego bardzo łagodząco jak czytali o karach jakie mogą na nich zostać nałożone.
    W sprawie jak ktoś prywatnie sprzedawał motocykl, auto czy żaglówkę - o tym słyszałem, to sąd jest jedynym wyjściem.
    Tutaj jeżeli jest to sklep to chyba nie (ale nie wiem, nie znam się, wiem jak było kiedyś jak moi rodzice załatwiali pewną sprawę). Przekaż sprawę oficjalnie do UOKiK i niech oni wystosują im odpowiednie pismo.
    To już nie jest błąd, że ktoś postawił źle przecinek jak już tutaj ktoś napisał.
    Zadzwoń jeszcze do CP i powiedz, że masz taką srpawę i chcesz tylko wiedziec czy 60D jest w normalnej dystrybucji i na stanie - jak tak to poproś o takie stwierdzenie pisemnie na mail (mail jest uznawany za ważne potwierdzenie pisemne przez sądy itp.) wtedy będziesz miał dowód na piśmie.
    No i wal do kierasa sklepu a nie rozmawiaj z pachołkami...
    Możliwe nawet, że na maile odpowiada Ci ten sam pracownik co jest odpowiedzialny za wystawianie sprzętu na alle i oczywistym jest, że nie będzie się chciał przyznać do błędu bo pójdzie to po jego kieszeni.
    5DmkIII + S14/2.8 + C35/1.4LmkII + C85/1.2LmkII + C70-200/2.8L + 600EX-RT & 580EXII + Think Tanki (Retro30, Shapeshifter, Skin Set v2) + NEC EA274WMi + Sandisk

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar dinderi
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Raszyn
    Wiek
    50
    Posty
    3 028

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    To, że się pomylili to tylko i wyłaczenie ich problem.
    Wcale nie. Polecam przestudiowanie kodeksu cywilnego. Nie pamiętam z głowy paragrafów, ale jest zapis o błędzie i - jak napisał MC - wyzyskaniu błędu, który pozwala na wycofanie się z oferty będącej wynikiem błędu. Można oczywiście próbować powoływać się na inne paragrafy, ale rozgarnięty prawnik wybroni firmę i nie będzie w tym nic zdrożnego.
    Kontakt ze mną tylko przez e-mail: "mirekkania na yahoo kropka com kropka au". PW nie czytam.
    09. Rób i pokazuj zdjęcia, które podobają się tobie, a nie oglądającym.

    ---Moje zdjecia na FB---

  8. #18
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 658

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dinderi Zobacz posta
    Wcale nie. Polecam przestudiowanie kodeksu cywilnego. Nie pamiętam z głowy paragrafów, ale jest zapis o błędzie i - jak napisał MC - wyzyskaniu błędu, który pozwala na wycofanie się z oferty będącej wynikiem błędu. Można oczywiście próbować powoływać się na inne paragrafy, ale rozgarnięty prawnik wybroni firmę i nie będzie w tym nic zdrożnego.
    tak się składa, że jestem prawnikiem i wiem doskonale w czym rzecz, tyle, że w moim przypadku naprawdę nie widziałem jaka jest normalna cena tych akumulatorków, a też nie miałem możliwości weryfikacji czy tez 70 zł, które wyskoczyło w kasie jest akurat również prawidłowe... a do tego są przepisy, które szczególnie chronią konsumentów (poza kodeksem cywilnym), więc niestety w takich sytuacjach sklepy są niestety skazane na płacenie za tego rodzaju "błędy",
    z mojej wcześniejszej wypowiedzi może wynikać, że jestem za bezwzględnym wyzyskiwaniem takich sytuacji, ale tak do końca nie jest, uważam, że jeżeli ktoś z premedytacją wykorzystuje czyjś oczywisty błąd w celu przysporzenia sobie korzyści to jest to nieuczciwe, bez względu czy sankcjonują to przepisy, czy też nie, ale w mojej sytuacji, czy też sytuacji qwert-a, nie zrobiliśmy tego celowo, tym bardziej, że w jego przypadku aukcja - oferta, wyraźnie wskazuje o jaki towar chodzi, a do tego nie była to jakaś mega tańsza oferta od innych, co pokazałem....

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar Merauder
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Myslovitz
    Wiek
    42
    Posty
    1 092

    Domyślnie

    Dla mnie to trochę skomplikowana sprawa w takich sytuacjach. Z jednej strony czekające na takie okazje sępy, z drugiej niecne praktyki niektórych sprzedawców.

    W tym konkretnym przypadku różnica w cenie to nie coś w stylu przesuniętego w złą stronę przecinka, a więc bardziej skłaniam się ku niecnej praktyce sprzedawcy niż czatowaniu na błąd sprzedawcy.

    Rozważania moralno-etyczne to jedno, a prawo to drugie. W życiu spotkałem się kilkakrotnie z takimi przypadkami, ale w stacjonarnych sklepach. Na półce cena była inna (niższa) niż w kasie i zawsze bez większych problemów kończyło się na cenie półkowej. Nie wiem czy to była kwestia prawa czy troski o dobry wizerunek.

    W sprawach medialnych zawsze na górze był kupujący.

    Sent from my GT-I9000
    7D | 450D | C10-22 3.5-4.5 | S8 3.5 Fish | C28 1.8 | C50 1.4 | C85 1.8 | 430EX II | Phottix|

  10. #20
    Uzależniony Awatar Sławek
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Częstochowa
    Wiek
    61
    Posty
    968

    Domyślnie

    Miejmy nadzieje że główny zainteresowany da znać jak sprawa się zakończyła !

Strona 2 z 15 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •