Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: Jaka karta SD?

  1. #11
    Bywalec Awatar McMelassa
    Dołączył
    Oct 2010
    Miasto
    Chodzież
    Wiek
    46
    Posty
    201

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KUBAwo Zobacz posta
    Tak przy okazji się podłączę pod wątek bo ostatnio chciałem dokupić kilka kart do 60d i w sumie zastanawiam się nad sandisk extreme pro (45 mb/s) lub sandisk extreme hd video (30 mb/s), użytkowanie foty + video. A w zasadzie to zastanawiam się czy ta druga opcja wystarczy ?
    Jeżeli aparat W PEŁNI wykorzysta kartę extreme pro i masz czytnik który W PEŁNI wykorzysta tą kartę to warto. Na 500D i zwykłym czytniku USB 2.0 karta nie zachwyca . (Moooże czasami takie jest odczucie jakby szybciej... może to tylko złudzenie ) dla prównania mam Sandiska 20mb. Karta ma na pewno duży potencjał.
    Rozwijam się... jeszcze tylko nie wiem w co.

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar gadget_zary
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Żary/Wrocław
    Wiek
    34
    Posty
    1 046

    Domyślnie

    Zawsze lepiej mieć kartę szybszą, a wszystko rozbija się tylko i wyłącznie o fundusze. Ja używam SD Kingstona (z powodu na cenę i fakt że są używane w "małpce"). Goodram chyba jest klepany w tej samej fabryce co kingston (i pewnie większość innych kart).

  3. #13
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie

    Do tej pory CFki walają mi się w torbie, często bez pudełek i nie stało się nic, a SD uszkodziłem w następujący sposób:

    1. prawidłowo wkładając do 60d, przy wyjęciu karty wypadł fragment plastiku
    2. wkładając kartę w wypustki pudełka podtrzymujące SD (dwukrotnie)
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tezmarek Zobacz posta
    Kup GoodRam C10.
    Z niedrogich kart SD jest jeszcze Transcend C10, ale GoodRam C10 wymiata (SLC...).
    Unikaj kart SD C10 ADATA.
    Hm.. SLC czyli chodzi o tą taką białą? Produkowaną przez Toshibę?
    W sumie nie spotkałem się jeszcze z kimś kto by na tego Goodram'a narzekał,
    do tego wygrywa jakieś tam testy etc.
    Ok chyba decyzja podjęta :-D

    Cytat Zamieszczone przez gadget_zary Zobacz posta
    Zawsze lepiej mieć kartę szybszą, a wszystko rozbija się tylko i wyłącznie o fundusze. Ja używam SD Kingstona (z powodu na cenę i fakt że są używane w "małpce"). Goodram chyba jest klepany w tej samej fabryce co kingston (i pewnie większość innych kart).
    Zawsze? Hm.. wg mnie warto używać kart, których możliwości jest w stanie wykorzystać posiadany sprzęt. Na wyrost wg mnie brać nie warto.

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Do tej pory CFki walają mi się w torbie, często bez pudełek i nie stało się nic, a SD uszkodziłem w następujący sposób:

    1. prawidłowo wkładając do 60d, przy wyjęciu karty wypadł fragment plastiku
    2. wkładając kartę w wypustki pudełka podtrzymujące SD (dwukrotnie)
    Może spróbuj Lexar'a ?? Nie mówię że są to pancerne karty, bo mnie nigdy nie udało się fizycznie uszkodzić jakiejkolwiek SD. Ale skoro Kingston/Sandisk nie dał rady, to może właśnie Lexar. Jak dla mnie, jeżeli chodzi o wykonanie półka wyżej od wcześniej wymienionych.
    Ostatnio edytowane przez johny ; 17-08-2011 o 13:39

  5. #15

    Domyślnie

    ja uzywam adata sdhc 16gb class6
    i coraz powazniej mysle nad wymiana na sandisk'i extreme pro. z adata nie jestem zbytnio zadowolony. szybkosciowo wypada duzo slabiej. i czesto problemy z zapisywaniem
    Canon 500D + Sigma + revuenon + Falcon 8mm
    FACEBOOK

  6. #16
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Oct 2006
    Wiek
    43
    Posty
    2 254

    Domyślnie

    Musze kupic jakas class 10 SD 16GB lub nawet 32GB (sie zobaczy jeszcze).
    Mysle nad GoodRAM lub Kingston - jakie sa opinie ogolnie o GoodRAM'ach SD? Sa ok?

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •