Strona 46 z 48 PierwszyPierwszy ... 364445464748 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 451 do 460 z 471

Wątek: [Dawid_Gaszynski] Sport

  1. #451
    Coś już napisał Awatar Dawid_Gaszynski
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    93

    Domyślnie Odp: [Dawid_Gaszynski] Sport

    Cytat Zamieszczone przez mystek Zobacz posta
    Swoją drogą jak można dostać się na takie wydarzenie sportowe na szczeblu centralnym? Tj dodatkowo będąc zwykłym hobbystą, nie zarobkiewiczem? Istnieje taka możliwość, czy trzeba należeć do jakiegoś medium?
    Sam nie wiem od czego zacząć. W teorii tak, trzeba być z jakiegoś medium. Chociaż nie do końca, bo ktoś może być freelancerem, mieć swoją agencję albo robić dla różnych agencji. Jest więc szerokie pole do popisu. Zawsze bezpieczniej akredytować się przez jakąś redakcję, ale jak to robisz już jakiś czas to te możliwości są większe niezależnie dla kogoś robisz.

    Zawsze warto pamiętać, że wydarzenia sportowe to nie tylko mecze, nie tylko te reprezentacji, ale też jakieś konferencje prasowe otwarte dla szerokiej grupy dziennikarzy, jakieś treningi medialne, na które nie trzeba mieć turboodrzutowej akredytacji tylko wystarczy wiedzieć, że się odbywają. Można budować swoje portfolio czy kontakty. Mecze rezerw, mecze niższych lig... Generalnie - dla chcącego nic trudnego.

  2. #452
    Coś już napisał Awatar Dawid_Gaszynski
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    93

    Domyślnie Odp: [Dawid_Gaszynski] Sport

    1481


    1482


    1483


    1484


    1485


    1486

  3. #453
    Coś już napisał Awatar Dawid_Gaszynski
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    93

    Domyślnie Dawid Gaszyński

    1487

    1487

    1487

    1487

    1487

    1487

    1488

  4. #454
    Coś już napisał Awatar Dawid_Gaszynski
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    93

    Domyślnie Odp: Dawid Gaszyński

    1489

    1490

    1491

    1492

    1493

    1494

    1495

  5. #455
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 254

    Domyślnie Odp: [Dawid_Gaszynski] Sport

    Ostanie jest fajne. Wpadło?
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  6. #456
    Coś już napisał Awatar Dawid_Gaszynski
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    93

    Domyślnie Odp: [Dawid_Gaszynski] Sport

    Cytat Zamieszczone przez Leon007 Zobacz posta
    Ostanie jest fajne. Wpadło?
    Nie pamiętam. Ja raczej nie oglądam meczu


    1496

    1497

    1498

    1499

    1500

    1501

  7. #457
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Kraków
    Posty
    668

    Domyślnie Odp: [Dawid_Gaszynski] Sport

    Pytania z cyklu "z ciekawości"

    - czym głównie focą fotografowie sportu? Tj mam na myśli jakim systemem głównie (to co zaobserwowałeś, lub po prostu ludzie których znasz i focą sport)?
    - Czy sprzedając zdjęcia mediom oddajesz im zdjęcia w pełnej rozdzielczości 30mpix (ewentualnie crop z tego), czy jest jakaś norma i media chcą zdjęcia w jakiejś niższej rozdzielczości?

  8. #458
    Coś już napisał Awatar Dawid_Gaszynski
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    93

    Domyślnie Odp: [Dawid_Gaszynski] Sport

    Zazwyczaj jest to Canon albo Nikon. Od niedawna widuję jedną osobę z Sony, ale to wyjątek potwierdzający regułę. Mam na myśli ludzi ze sprzętem takim bardziej solidnym (300/400mm 2.8), bo czasem pewnie ktoś przyjdzie z czymś co tam aktualnie ma, ale co średnio nadaje się do robienia sportu.

    Agencje foto przypominają agencje towarzyskie. Nie liczy się jakość, a to czy jesteś tani. Zrobisz, opiszesz i wyślesz byle co, abyś za wiele nie chciał. To tak krótko i na temat jak wygląda jakość w fotografii sportowej. Wystarczy popatrzeć. Obok świetnych zdjęć agencje czasem biorą byle g..wno.
    Były czasy, że nawet pieciu fotoreporterów wrzucało zdjęcia z tego samego meczu na tą samą agencję... jaki to ma sens nie wiem

    1495

    1496

    1497

    1498

    1499

    1500

    1501

  9. #459
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Kraków
    Posty
    668

    Domyślnie Odp: [Dawid_Gaszynski] Sport

    Tj od niedawna czytając wiadomości na RMF24 przyglądam się też zdjęciom i mnóstwo jest tam zdjęć z Shutterstock, czyli "coś w temacie" (artykuł o aptekach, więc na zdjęciu uśmiechnięta pani w chałacie aptekarskim za ladą) ale kupione za dolara na stocku. Nie wiem jak wiadomości sportowe, bo mało co czytam. Sport fajnie się ogląda albo jako nagranie, albo właśnie jako reportaż kilku zdjęć, jak Ty wrzucasz.

    PS: rozumiem, że z fotografii ciężko generalnie wyżyć? Tylko śluby? Czy są faktycznie jakieś w miarę pieniądze w innych dziedzinach foto?

  10. #460

    Domyślnie Odp: [Dawid_Gaszynski] Sport

    Nie wiem jak jest z cenami w polsce obecnie ale tutaj w Irlandii na przykład za ślub może byc od 500 do 1500 euro. Za komunię okolo 150 euro. Jakaś sesja po rozdaniu dyplomów na uniwersytecie około 100 euro. Teraz będę robił zdjęcia podczas maratonu ale to będzie wyglądało tak, że bedzie grupa fotografów i kazdy dostaje kartę pamieci i robi jak najwiecej zdjęć uczestnikom i zaraz po zakończeniu oddaje sie kartę. Nie ma sie wiec wglądu w wykonane zdjęcia. No ale tak sobie to wymyslili i za takie zlecenie 225 euro.
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

Strona 46 z 48 PierwszyPierwszy ... 364445464748 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •