Strona 34 z 48 PierwszyPierwszy ... 24323334353644 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 331 do 340 z 471

Wątek: [Dawid_Gaszynski] Sport

  1. #331

    Domyślnie Odp: [Dawid_Gaszynski] Sport

    Cytat Zamieszczone przez Dawid_Gaszynski Zobacz posta
    Dla mnie ten czy inny fotoedytor/dziennikarzyna nie jest wyznacznikiem poziomu fotograficznego. Tym bardziej tu, na forum gdzie każdy z nas może wrzucać zdjęcia bez oglądania się na ten czy inny aspekt związany z publikacją zdjęć.

    Niech najlepszym podsumowaniem profesjonalizmu fotoedytorów będzie podpis spod zdjęcia sportowego w GW.

    "Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej mężczyzn. Polska - Norwegia. Tyłem Jakub Łucak"
    I duże zdjęcie, na którym bohater artykułu jest tyłem i to nawet nie w jakiejś ciekawej pozie. Takie miernoty, które zamieszczają tego typu kwiatki mają wyznaczać mi kierunek robienia zdjęć ?

    Rozumiem, że zarobkując w ten czy inny sposób (agencja,portal,gazeta,organizator imprezy) trzeba często robić zdjęcia pod zleceniodawcę, ale w ostateczności to forum jest dla nas i każdy z nas powinien pokazywać takie zdjęcia jakie mu się podobają, a nie jakie podobają się Jego sąsiadowi czy fotoedytorowi.
    My tego nie zmienimy wysyłając zaje... zdjęcia po 10 min. meczu.
    Prosty przypadek: Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej. Na deser - czirliderki - zdjęcie zdjęcie nr 3 - krzywe, bez twarzy itd. Pytam, "czy taka fota jest najlepszą promocją pięknych Polek". Jakiś oszołom mi odpisuje "to sobie oglądaj kozy".
    Problem jest w tym co pisałem wcześniej. Mają swoje kanały na zaopatrywanie się w kiepskie zdjęcia i nie szybko to przeskoczysz.
    Widziałem smarkaczy z takimi wynalazkami na Euro, że boli głowa. A panienka z akredytacją EHF (biała kamizelka) wpier... się koło kolegi skopała mu C400 i wszystko gra. Nagrywała sobie filmik telefonem dla Francuzów .
    Co do fotoedytorów, to nie wszyscy idą na łatwiznę. Moim zdaniem Przegląd Sportowy może zniżył w ostatnich latach poziom, ale nie ma kichy.
    C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
    www.cobalt.fr.pl

  2. #332
    Coś już napisał Awatar Dawid_Gaszynski
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    93

    Domyślnie Odp: [Dawid_Gaszynski] Sport

    Ja nie chcę dywagować o kondycji fotoreporterki w Polsce tylko chciałem uświadomić Ci, że na tym forum możesz wrzucać zdjęcia takie jakie chcesz. Jakie chcesz Ty, a nie fotoedytorzy. Więc w sytuacji ewentualnej różnicy zdań co do tego co komu się podoba zniosę każdy argument, ale nie taki, że fotoedytorzy coś tam... To są Twoje zdjęcia i moje. Wrzucamy to co chcemy i za to odpowiadamy. Guzik mnie interesuje co sądzą o takiej czy innej konwencji zdjęć fotoedytorzy.

    Zeby nie było bez zdjęć :

    1135
    1136
    1137
    Ostatnio edytowane przez Dawid_Gaszynski ; 06-02-2016 o 16:35

  3. #333
    Coś już napisał Awatar Dawid_Gaszynski
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    93

    Domyślnie Odp: [Dawid_Gaszynski] Sport

    Śląsk Wrocław vs Wisła Kraków
    1138
    1139
    1140
    1141
    1142
    1143
    1144

  4. #334

    Domyślnie Odp: [Dawid_Gaszynski] Sport

    Patrzę na 1139 i nasuwa mi się pytanko. Czy nie brakuje Ci czasami dołu na centralnym AF? Czy próbowałeś robić piłkę w dobrym oświetleniu na innych punktach. Np centrum podniesione o 1 w górę. Pytam, bo w 7D często z niego korzystałem żeby mieć lepsze wypełnienie kadru.
    C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
    www.cobalt.fr.pl

  5. #335
    Coś już napisał Awatar Dawid_Gaszynski
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    93

    Domyślnie Odp: [Dawid_Gaszynski] Sport

    Cobalt : Mi się podobają centralne kadry. Większość tych zdjęć kadrowałem na tyle, że spokojnie można było przesunąć "środek ciężkości". Inną kwestią jest fakt, że nie umiem sobie wyobrazić łapania innymi punktami AF, które w 6D są po prostu strasznie słabe.
    Jeżeli gdzieś centralny AF może być problemem to tylko na krótkich dystansach, ale na piłce przy 300mm zazwyczaj spokojnie można kadrować. Kiedyś pokazywałem oryginalne kadry także tam było widać jak to wygląda przed kadrowaniem.

  6. #336
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2015
    Miasto
    WN
    Posty
    374

    Domyślnie Odp: [Dawid_Gaszynski] Sport

    Cobalt swoje mówił w kontekście 1139 - mi tam też brakuje stóp, tym bardziej, że w całej reszcie seta sylwetki są kompletne.

  7. #337

    Domyślnie Odp: [Dawid_Gaszynski] Sport

    Cytat Zamieszczone przez Dawid_Gaszynski Zobacz posta
    ...Jeżeli gdzieś centralny AF może być problemem to tylko na krótkich dystansach ...
    O to właśnie chodzi. Dlatego jako przykład podałem 1139. Mam sporo zdjęć z uciętymi stopami na krótkim dystansie, a w 7D spokojnie można sobie było wybrać inny p-kt AF. W 6D pokrycie wizjera jest rzadkie, a korzystanie z innych p-któw niż centralny wiąże się z dużym ryzykiem. Na hali np próbowałem i z 70-200/2,8 przechodził przez cała skalę, wracał i dopiero ustalał ostrość. Fakt, że robiłem na ISO 8 000.
    C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
    www.cobalt.fr.pl

  8. #338
    Coś już napisał Awatar Dawid_Gaszynski
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    93

    Domyślnie Odp: [Dawid_Gaszynski] Sport

    Niestety, ale siedziałem tym razem bieco bliżej bramki i na 300mm w polu karnym już jest ciasno. Moim zdaniem na 6d odpada łapanie czymś innym niz centralnym o ile ktoś chce miec ostre zdjecia.... Ostre a nie "jakby ostre" albo "prawie ostre".

  9. #339

    Domyślnie Odp: [Dawid_Gaszynski] Sport

    Cytat Zamieszczone przez Dawid_Gaszynski Zobacz posta
    .... Moim zdaniem na 6d odpada łapanie czymś innym niz centralnym o ile ktoś chce miec ostre zdjecia.... Ostre a nie "jakby ostre" albo "prawie ostre".
    Przetestowałem inne punkty AF na torze w Pruszkowie i można spokojnie robić sport. Oświetlenie takie sobie, bo nie można liczyć na kilkanaście lamp. Podstawa, to szklane świetliki. ISO 2500÷3200. Inna sprawa, że tor jazdy jest do przewidzenia. W przypadku piłkarskich małpich figli nie próbowałem.
    C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
    www.cobalt.fr.pl

  10. #340
    Coś już napisał Awatar Dawid_Gaszynski
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    93

    Domyślnie Odp: [Dawid_Gaszynski] Sport

    Sa dwie możliwości : albo mój aparat nie działa dobrze albo nasze poczucie tego co znaczy "af działa sprawnie" jest diametralnie inne. To drugie może miec związek z odczuciem tego co znaczy "ostre zdjęcie".

Strona 34 z 48 PierwszyPierwszy ... 24323334353644 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •