Strona 2 z 47 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 470

Wątek: [Dawid_Gaszynski] Sport

  1. #11
    Coś już napisał Awatar Dawid_Gaszynski
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    92

    Domyślnie Dawid Gaszyński fotografia sportowa

    Śląsk Wrocław vs Rapid Bukareszt
    70-200 2.8 L USM + 50D

    ISO 1600, 1/800, 200mm 2.8

    32
    33
    34
    35
    36
    37
    38

  2. #12
    Coś już napisał Awatar fafinek
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    76

    Domyślnie

    I to dowód na to, że wcale nie potrzeba nie wiadomo jak długiej lufy, żeby mieć piękne kadry z meczu. Świetne strzały, naprawdę dobre momenty
    Swoją drogą szkoda, Mila dał nam nadzieje pierwszą bramką, potem było już tylko gorzej
    Canon: 550D + BG-E8 / 18-135 IS / 50 1.8 II*/ 100-400 4.5-5.6 L IS USM/ cpl, uv i inne.


    *[in progress]

  3. #13
    Uzależniony Awatar merger
    Dołączył
    May 2006
    Miasto
    wroclove
    Wiek
    40
    Posty
    619

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dawid_Gaszynski Zobacz posta
    Rozumiem Twoje uwagi, ale nie interesuje mnie tego typu opowiastka o meczu. Owszem robię takie zdjęcia do relacji na serwis, ale tu raczej pokazywać chcę typowo sportowe kadry. Priorytetem jest więc pokazanie czystego sportu, a nie rzeczy z trybun czy jakiś takich przerywników.
    sport to nie tylko akcja. na sport sklada sie wiele czynnikow i tych (dla ciebie nieistotnych) przerywnikow. zauwaz, ze zdjecia prasowe, ktore wygrywaja obecnie nagrody w kategorii 'sport', to nie sa przewaznie zdjecia akcji. sport to tez emocje, atmosfera, publicznosc. szeroki kadr jest zdecydowanie trudniejszy do ogarniecia, ale moze warto nad tym popracowac troche?
    5d | 40d | tokina 10-17 fish | canon 24/1.4L | canon 85/1.8 | canon 135/2L | canon 400/5.6L
    430ex | 2 x sunpak 555 | metz 60 ct-4 | 2 x elfo 500 | elfo 1200 | PW plus II | sekonic L-758DR

    adam chrabąszcz | extreme sport | galeria CB

  4. #14
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    254

    Domyślnie

    jestem ciekawy co chcesz pokazać szerokim kątem na meczu piłkarskim

    w piłce nożnej to akurat 300mm 2.8 + body cropowe to konieczność

  5. #15
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Ścinawa, Wrocław
    Wiek
    34
    Posty
    269

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez merger Zobacz posta
    sport to nie tylko akcja. na sport sklada sie wiele czynnikow i tych (dla ciebie nieistotnych) przerywnikow. zauwaz, ze zdjecia prasowe, ktore wygrywaja obecnie nagrody w kategorii 'sport', to nie sa przewaznie zdjecia akcji. sport to tez emocje, atmosfera, publicznosc. szeroki kadr jest zdecydowanie trudniejszy do ogarniecia, ale moze warto nad tym popracowac troche?
    kup przeglad sportowy i zobacz jakie tam sa zdjecia oczywiscie, ze emocje itp. warto pokazac, problem taki, ze musi sie nadarzyc do takiego zdjecia tez okazja nie zrobisz tego na kazdym meczu (na meczach repry mozna kilka takich zdjec zrobic, a na ligowych? ciezko oj ciezko )

    inna sprawa, ze reporterka sportowa sie zawiera zaledwie w tej kategorii 'sport' w konkursach czesto wygrywaja zdjecia ze specjalnych sesji

  6. #16
    Moderator Awatar Janusz Body
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    71
    Posty
    5 757

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andrus Zobacz posta
    kup przeglad sportowy i zobacz jakie tam sa zdjecia
    Tak ale zobacz też ILE ich tam jest.

    Tak ogólnie to jedyne co mogę powiedzieć o tych zdjęciach to to, że fotograf był na płycie boiska, że ma opanowany warsztat i.... tyle. Jak dla mnie to one wszystkie jednakowe. Zmieniają się twarze (niezabardzo bo Śląsk), zespoły, koszulki ale... z punktu widzenia fotografii to one są wszystkie jednakowe. Może i na tym polega fotografia sportowa ale oglądanie po 5 zdjęciu staje się nudne a po 10 to tak pusto jakoś.

    Janusz,
    Old enough to know better - but I do it anyway.

  7. #17
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafinek Zobacz posta
    I to dowód na to, że wcale nie potrzeba nie wiadomo jak długiej lufy, żeby mieć piękne kadry z meczu.
    Kiedyś 200x1.6=320mm jeszcze przy tym świetle to była całkiem długa lufa. W większości przypadków nieosiągalna dla tzw "Kowalskiego" więc tu można dyskutować czy nie potrzeba ...:wink:.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #18
    Uzależniony Awatar merger
    Dołączył
    May 2006
    Miasto
    wroclove
    Wiek
    40
    Posty
    619

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Janusz Body Zobacz posta
    Może i na tym polega fotografia sportowa ale oglądanie po 5 zdjęciu staje się nudne a po 10 to tak pusto jakoś.
    z druga czescia zdania sie zgadzam, ze kadry po kilku zdjeciach sie nudza. natomiast mysle, ze fotografia sportowa nie polega na zanudzeniu widza, twierdze wrecz odwrotnie, ze jest to jeden z ciekawszych tematow (najciekawszy dla mnie na przyklad) fotografii i spokojnie mozna tutaj powalczyc i sie troche wysilic. nie robie pilki noznej (zajmuje sie troche innym sportem), ale widzialem kilka ujec pilkarskich, ktore sa super i nie koniecznie byla to sama akcja.

    nie zrozumcie mnie zle, uwielbiam akcje, ale po prostu fajnie bylo by troche urozmaicic swoje podejscie. mi sie tez zdarza, ze lapie sie na tym, ze za duzo robie zdjec jednym szklem, to troche zabija kreatywnosc. warto poeksperymentowac czasem i podejsc do tematu niekonwencjonalnie.
    5d | 40d | tokina 10-17 fish | canon 24/1.4L | canon 85/1.8 | canon 135/2L | canon 400/5.6L
    430ex | 2 x sunpak 555 | metz 60 ct-4 | 2 x elfo 500 | elfo 1200 | PW plus II | sekonic L-758DR

    adam chrabąszcz | extreme sport | galeria CB

  9. #19
    Coś już napisał Awatar Dawid_Gaszynski
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    92

    Domyślnie

    Posłużę się pewną analogią. "Dobrym kierowcą" może być zarówno powożący autobusem MPK jak i kaskader, który dokonuje sztuczek jadąc na jednym kole swoim bolidem. Nie wspomnę, iż "dobrym kierowcą" może być prowadzący F1. Wszystko to "motoryzacja", ale trochę trudno pewne kwestie mieszać i oczekiwać, że kierowca MPK będzie silił się na kaskaderskie popisy swoim przegubowcem albo, że kierowca F1 zabierze do swojego bolidu 50 pasażerów. Niby jedna dziedzina, ale wystarczy chwila refleksji i widać jak diametralnie różniąca się w różnych wydaniach.
    Nie widzę sensu dyskutowania z kierowcą MPK i przekonywaniem go do kręcenia bączków autobusem, ani też nie widzę sensu w przekonywaniu Roberta Kubicy, żeby spróbował zwiększyć przestrzeń bagażową F1 i schował tam sanki albo plecak.

    Ja robię zdjęcia do lokalnego jak i ogólnopolskiego portalu. Widzów interesuje tam konkretne zdjęcie. Konkretne w znaczeniu pokazania momentów typowo sportowych. Chodzi o zrelacjonowanie imprezy. O pokazanie tego jak ktoś kogoś faulował albo jak walczył o piłkę tuż przed zdobyciem decydującej bramki.

    Tak, jestem rzemieślnikiem i moim celem jest być możliwie dobrym rzemieślnikiem. Nie interesuje mnie sztuka. Nie interesuje mnie dodawanie jakiegoś przekazu do zdjęć. Nie interesuje mnie absolutnie takie ukazanie sportu z jakim czasem mamy do czynienia w konkursach foto. Dla mnie dobre zdjęcie sportowe to możliwie dobrze pokazany moment, grymas, walka, energia, a nie pokazywanie tematów okołosportowych z jakimś niefotograficznym przekazem.

    Gęsia skórka wyskakuje mi na ciele, kiedy widzę w dziale "sport" - czarno białe zdjęcie zabiedzonego dziecka z Afryki, które chore na HIV patrzy w siną dal, a jedynym co ma związek ze sportem jest podpis, który mówi, iż to małe dziecię spogląda niepewnie w przyszłość i ma nadzieję, że od Mikołaja dostanie narty. Nie, stanowczo to nie moja bajka. Tylko sport, tylko rzemiosło, zero artyzmu, zero intelektualizowania.

    Oczywiście nikomu nie odbieram prawa do wyrażania opinii. Rozumiem je, bo wiem z jakich stanowisk wynikają. Ja jednak zostanę przy swojej interpretacji sportu i tym co robię. Chcę to robić możliwie dobrze, najlepiej jak tylko uda się nauczyć.

    Mam świadomość, że tego typu galerie mogą nudzić. Cóż, one nudzą niezainteresowanych tak jak zapewne nudzić mnie mogą zdjęcia z zakresu "fotografii poszukującej" albo czarno-białe zdjęcia architektury.

    Dziękuję za opinię i komentarze, a wypowiedź Janusz Body o tym, że mam opanowany warsztat traktuję jako komplement.

  10. #20
    Moderator Awatar Janusz Body
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    71
    Posty
    5 757

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dawid_Gaszynski Zobacz posta
    ...

    Oczywiście nikomu nie odbieram prawa do wyrażania opinii. .....
    Obejrzyj, proszę, zdjęcia z meczu np. na portalu Gazety Wyborczej. Z wczorajszego meczu zamieścili ze 20 zdjęć i wcale się nie nudziłem oglądając. Nie tylko dwóch facetów podskakujących do piłki, nie tylko zamrożony ruch, nie tylko.... eeeee... co ja tam będę gadał. 10 takich samych zdjęć zanudzi nawet fana piłki i Śląska (wychowałem się we Wrocławiu i dalej Śląskowi kibicuję). Twoje zdjęcia być może nadają się na portal WKS Śląsk jako dokumentacja fotograficzna meczu. Tylko dokumentacja to trochę daleko od fotografii. Policjant robiący zdjęcia wypadku też dokumentuje. Te Twoje zdjęcia to raczej nie są zdjęcia do pokazywania w dziesiątkach sztuk na forum, jakby nie było, fotograficznym. Na Twoich zdjęciach nie ma relacji z meczu - czy na trybunach nic się nie działo? Reportaż fotograficzny nie polega na zamieszczeniu 10 takich samych zdjęć.

    Ty oczywiście nie dopuszczasz krytyki i cały czas (nie tylko mnie) tłumaczysz "bo ja tak chcę". No to "chcij', rób jak uważasz tylko to co pokazujesz to nie jest nic ciekawego. Zupełnie nic ciekawego.


    EDIT: Swoją drogą to jest dość ciekawe zjawisko. Ludzie wystawiają swoje zdjęcia na forum oczekując krytyki. Gdy ta jest nie po ich myśli to....
    Ostatnio edytowane przez Janusz Body ; 24-08-2011 o 20:24

    Janusz,
    Old enough to know better - but I do it anyway.

Strona 2 z 47 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •