Strona 931 z 1000 PierwszyPierwszy ... 431831881921929930931932933941981 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 9 301 do 9 310 z 9993

Wątek: Sprzęt do ślubów

  1. #9301

    Domyślnie

    Nikogo nie było. Ktoś tam jakąś małpą błyskał ale fascynowały go plecy młodych i nawet z ławki nie wyszedł.
    Tu była zakazana reklama

    Nie podoba Ci się mój styl jazdy?
    Zejdź z chodnika !!!

  2. #9302
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2010
    Miasto
    Pszów
    Posty
    29

    Domyślnie

    Witam, mam takie pytanie odnośnie nie tyle sprzętu, bo o tym już poczytałem, co raczej "cyklu pracy". Zastanawiam się nad rozpoczęciem działalności foto (śluby + inne imprezy) i chciałem zapytać, jak to jest ze zleceniami. Wiadomo, że w okresie wiosenno-letnim jest więcej zleceń, ale jak jest jesienią/zimą? Czy również zą zlecenia, czy to raczej biznes sezonowy?
    Canon 50d + 18-55 IS + 50 1.8.

  3. #9303

    Domyślnie

    Więc kolego mój jak nie ma ''kotleta''(czyli ślubu) to są jakieś chrzciny lub inne imprezy np:bankiety firmowe.
    Generalnie bywają czeladnicy sztuki fotograficznej którzy żyją z tego cały rok.Natomiast w większości przypadków jest to biznes sezonowy.

  4. #9304
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    67

    Domyślnie

    rynek ślubny jest nasycony, zlecenia rozkładają sie na coraz wiekszą (maksymalną?) liczbę wykonujących więc ze zleceniami na przeżycie całego roku i podatki oraz zus może nie być tak różowo...zresztą inna kwestia to umięjtności i cena - tu się wszystko wyjaśni

  5. #9305
    PLUS member PLUS member Awatar BeatX
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    43
    Posty
    1 733

    Domyślnie

    otoz to. cena.
    biorac za slub 3000 pln (albo i wiecej), i majac przynajmniej 12 slubow rocznie to na reke zostaje powiedzmy 2000 pln miesiecznie.
    czyli normalna polska wyplata
    zysk z tego taki, ze 12 slubow mozna obskoczyc w kwartal - wtedy jest zapieprz na maxa, ale pozostale 9 miesiecy to czas calkowicie wolny :]

  6. #9306
    Pełne uzależnienie Awatar MC_
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Torun/Slupsk
    Posty
    3 449

    Domyślnie

    Pozostaje jeszcze kwestia sprzętu - zakupu i amortyzacji.

  7. #9307

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hasos Zobacz posta
    ale jak jest jesienią/zimą? Czy również zą zlecenia, czy to raczej biznes sezonowy?
    ...w tym okresie to oddaję najwięcej zleceń
    sprawne lewe oko i trochę gratów ułatwiających życie
    niewiele piszę, więcej czytam, jeszcze więcej myślę
    Fotograf ślubny

  8. #9308
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2010
    Miasto
    Pszów
    Posty
    29

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi. Czyli w sumie jak się trafi. Zapewne zależy to też od rejonu i wielkości miasta.
    Canon 50d + 18-55 IS + 50 1.8.

  9. #9309
    tukan
    Guest

    Domyślnie

    Mam pytanie zwiazane z zestawem D1 MarkII N z obiektywem EF 70-200 2.8 L IS USM, ktory wlasnie dostalem do testow. Jak to sie sprawdza na slubach ? Chodzi mi o Wasze subiektywne doswiadczenia bo suche dane i testy srednio mi wystarczaja.

    Chce poszerzyc moj roboczy system Nikona i sredniego formatu o cos takiego. Chodzi mi tez o inna kolorystyke, inny sposob "malowania".

    Pozdrawiam i dziekuje z gory za pomoc,
    Marcin

  10. #9310

    Domyślnie

    nie widzę sensu używania w kościele coś dłuższego niż 85 na FF, więc po co rzucający się w oczy 70-200/2.8 chyba, że właśnie po to
    kolorystyka biała, czyli malowany na biało
    A może masz tam jeszcze telefon bez drutu...? - Podróż za jeden uśmiech - 1971

Strona 931 z 1000 PierwszyPierwszy ... 431831881921929930931932933941981 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •