Strona 2 z 13 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 123

Wątek: O wypłatach słów kilka :).

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar MC_
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Torun/Slupsk
    Posty
    3 449

    Domyślnie

    Wiesz, jak policjant jest na patrolu z psem to statystycznie mają po 3 nogi...
    A mój wykładowaca od statystyki mawiał, że całkiem słuszne jest twierdzenie o 3 kłamstwach: małe, duże i statystyka.

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar Kolaj
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    50
    Posty
    3 293

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MC_ Zobacz posta
    Wiesz, jak policjant jest na patrolu z psem to statystycznie mają po 3 nogi...
    A mój wykładowaca od statystyki mawiał, że całkiem słuszne jest twierdzenie o 3 kłamstwach: małe, duże i statystyka.
    Zwykła demagogia. Czego te frazesy z brodą mają dowodzić?
    BYKOM STOP - poprawna pisownia i ortografia w internecie

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar MC_
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Torun/Slupsk
    Posty
    3 449

    Domyślnie

    Temu, że średnia płaca podawana przez GUS nijak ma się do realnej płacy będącej udziałem wielu osób.

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar Kolaj
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    50
    Posty
    3 293

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MC_ Zobacz posta
    Temu, że średnia płaca podawana przez GUS nijak ma się do realnej płacy będącej udziałem wielu osób.
    A GUS to z czego sobie tę średnią wylicza? BeatX twierdzi, że wśród jego znajomych średnio zarabia się 1300zł. W grupie moich znajomych ta liczba jest nieco inna. U Ciebie też pewnie inna. I to wszystko składa się na tę średnią.

    Obserwacje BeatX-a nie są ani bliższe ani dalsze rzeczywistości od moich. Jedne i drugie są równie prawdziwe, tylko dotyczą innych grup. Którą grupę będziemy traktować jako tych "realnych zwykłych ludzi"? Każda z nich jest tak samo realna. I oczywiście w skali kraju się to jakoś uśrednia.
    Ostatnio edytowane przez Kolaj ; 03-08-2011 o 15:28
    BYKOM STOP - poprawna pisownia i ortografia w internecie

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar MC_
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Torun/Slupsk
    Posty
    3 449

    Domyślnie

    Ależ ja nie przeczę, że średnio wychodzi tyle. Pewnie tak właśnie jest.
    Twierdzę tylko, że ta średnia jest zawyżana przez pewną grupę osób, ktore zarabiają astronomiczne kwoty.

  6. #16
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Łódź
    Posty
    2 227

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lukasz5DmkI Zobacz posta
    To was koledzy zaskoczę bo u mnie w pracy tyle kasjerka zarabia smutne ale prawdziwe .Dobiegamy od tematu
    a co tu zaskakujacego ? ile miala by niby zarabiac ? 2x tyle ? przepraszam za co ? ...
    no comment...

  7. #17
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolaj Zobacz posta
    http://www.stat.gov.pl/gus/5840_1786_PLK_HTML.htm

    Myślicie, że te dane są brane zupełnie z sufitu? Nie wydaje mi się. Wiadomo, że wynagrodzenia są zróżnicowane ze względu na wiele czynników ale średnia to średnia. I tu chyba nie ma co gadać ile się komu wydaje, że ona wynosi, skoro te dane są powszechnie dostępne.
    Tak, ale ta statystyka nie uwzględnia zupełnie tego, że wiele małych firm prawie nie wykazuje dochodów (przecież na koniec miesiąca "robi się" koszty, żeby podatku mało zapłacić), albo wspomnianych już wcześniej wypłat "pod stołem".
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar Kolaj
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    50
    Posty
    3 293

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    Tak, ale ta statystyka nie uwzględnia zupełnie tego, że wiele małych firm prawie nie wykazuje dochodów (przecież na koniec miesiąca "robi się" koszty, żeby podatku mało zapłacić)
    To akurat nie ma nic do rzeczy bo to jest zestawienie wynagrodzeń a nie dochodów firm.
    albo wspomnianych już wcześniej wypłat "pod stołem".
    To znaczy, że realnie średnia jest korzystniejsza niż w statystykach.
    BYKOM STOP - poprawna pisownia i ortografia w internecie

  9. #19
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolaj Zobacz posta
    To akurat nie ma nic do rzeczy bo to jest zestawienie wynagrodzeń a nie dochodów firm.
    Nie prowadzę własnej działalności, na tych statystykach się nie znam, ale co w takim razie jest wynagrodzeniem Zenka z jednoosobowej firmy Zenex z siedzibą w mieszkaniu? Takich w małopolsce jest od groma.
    Jego dochód nie jest liczony do statystyk GUS?

    To znaczy, że realnie średnia jest korzystniejsza niż w statystykach.
    Tak, o tym właśnie mówię. Wiem, że są ludzie zarabiający te 1300 zł, ale takich w moim otoczeniu jest naprawdę niewiele.
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar Kolaj
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    50
    Posty
    3 293

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    Nie prowadzę własnej działalności, na tych statystykach się nie znam, ale co w takim razie jest wynagrodzeniem Zenka z jednoosobowej firmy Zenex z siedzibą w mieszkaniu? Takich w małopolsce jest od groma.
    Jego dochód nie jest liczony do statystyk GUS?
    Nie dam sobie głowy uciąć ale wydaje mi się, że akurat ta statystyka (przypominam: 3600 zł brutto) dotyczy wyłącznie wynagrodzeń z tytułu umowy o pracę, zatem Zenex nie był brany pod uwagę.

    "Dotyczy podmiotów, w których liczba pracujących przekracza 9 osób, prowadzących działalność gospodarczą w zakresie.."
    Ostatnio edytowane przez Kolaj ; 03-08-2011 o 15:53
    BYKOM STOP - poprawna pisownia i ortografia w internecie

Strona 2 z 13 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •