Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 39

Wątek: Wymagania znajomych

  1. #1
    Początki nałogu Awatar rysz
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    ~Warszawa
    Wiek
    30
    Posty
    271

    Unhappy Wymagania znajomych

    Witam.

    Mam ostatnio problem z kilkoma znajomymi podczas wyjazdu.
    Byłem jedyną osobą z przyzwoitszym sprzętem (40D + Sigma 17-70) - reszta miała iphony i chyba ktoś jeszcze jakąś małpkę.
    Pierwszego dnia (po paru godzinach) jeden z nich zapytał mnie ile zdjęć już zrobiłem!
    Odpowiedziałem że 3.
    W tym momencie padło pytanie dlaczego tak mało?!
    Już lekko zdziwiony powiedziałem, że niewiele ciekawego widziałem.

    W odpowiedzi otrzymałem informację, że powinienem fotografować wszystko wokoło, bo oni chcą mieć DUŻO zdjęć. Starałem się wyjaśnić, że nie lubię fotografować 'na japońca' i robię zdjęcie dopiero wtedy, kiedy zobaczę coś, co moim zdaniem warto uwiecznić. Dowiedziałem się, że wszystko jest warte sfotografowania. Na nic były tłumaczenia, że ja nie chcę mieć 500 jakichś zdjęć, tylko wolę 20-50 udanych/ładnych.

    I tu najgorsze: Nieważne żeby zdjęcia były dobre, byle było ich dużo, bo chcą je mieć. Doszło nawet do tego, że zaczęli mi mówić kiedy jaki kadr zrobić, bo jest fajne światło (jasne podświetlone od tyłu chmury i ciemny budynek). Zrobiłem nawet zdjęcie, żeby pokazać, że jest budynek i wielka prześwietlona plama, ale powiedzieli, że TO są fajne zdjęcia.

    I jak w takiej sytuacji zareagować? Jak przekonać kogoś, że zrobienie 30 identycznych czasem zdjęć nie ma sensu?

    Dodam, że nie uważam się za eksperta fotografii i nie twierdzę, że moje zdjęcia są b. dobre, ale chcę mieć wybór co i kiedy fotografuję.

  2. #2
    Bywalec Awatar oasisman
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    100

    Domyślnie

    zmień znajomych :-)
    |Canon|

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar najeli
    Dołączył
    Nov 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    41
    Posty
    992

    Domyślnie

    Powiedz, że iphony też robią dobre zdjęcia a u Ciebie może migawka paść :P
    www.najeli.pl * fb.com/najeli.fotografia
    C5 * C5d * C40d * C17-40/4L * C50/1.4 * C85/1.8 * C100/2.8L * C70-200/4L * Samyang 8mm * 430exII

  4. #4

    Domyślnie

    a jest w cenie iphona
    A może masz tam jeszcze telefon bez drutu...? - Podróż za jeden uśmiech - 1971

  5. #5
    Początki nałogu Awatar ArekLodzPl
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    346

    Domyślnie

    Niestety, taki mamy chory świat i chorych ludzi. Nie przejmuj się rysz, przynajmniej Ty zachowujesz trochę zdrowego rozsądku i tego się trzymaj. Jak kolega wyżej stwierdził - zmień znajomych. Powiem Ci szczerze, dawniej miałem duużo znajomych, których weryfikowało życie i sytuacje. Po wielu latach wskutek naturalnej selekcji otacza mnie jedynie mała grupka bardzo zaufanych przyjaciół (nie oszołomów)i nigdy nie będę żałował że ci inni poszli w odstawkę.

  6. #6
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    17

    Domyślnie

    O czym Wy mówicie, o zmienianiu znajomych ze względu na zdjęcia? Nie żartujcie.
    Oni są amatorami, Ty aspirujesz do bycia kimś więcej w dziedzinie fotografii. Wśród amatorów takie zachowania się powszechne. Niczym nadzwyczajnym nie jest, że chcą mieć dużo zdjęć, a żal im wyrzucić nawet kompletnie nieudane, nieostre itp.
    Jednak pamiętaj, że jedziesz ze znajomymi. Dla nich lepszych wspomnieniem wyjazdu będą nieudane kompozycyjnie "fotki", niż 3 zdjęcia, ale takie jak można zobaczyć chociażby tutaj na forum.
    Moim zdaniem sprawę powinieneś postawić na zasadzie "Twój aparat, Ty decydujesz kiedy i jakie zdjęcia robić". Wszak uważam również, że prócz zdjęć "pod siebie" powinieneś pamiętać, że jest to wyjazd ze znajomymi i od czasu do czasu strzelić im fotkę, którą nie będziesz się mógł pochwalić w galerii, ale na pewno będzie miłym wspomnieniem z wakacji.

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar MC_
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Torun/Slupsk
    Posty
    3 449

    Domyślnie

    Robię 2 kategorie zdjęć - ładne i fajne.
    Ładne to te dobre technicznie, z ciekawym kadrem itp.
    Fajne to te spontaniczne, ze znajomymi, niepozowane, z uciętą ręką, nogą itp. Takie "amatorskie".
    Jedno i drugie ma swój urok.

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    Bydgoszcz.
    Posty
    3 468

    Domyślnie

    Generalnie to tak jak luka 080 uważam.

    W nawiązaniu do wypowiedzi MC_ to u mnie jest tak:

    Wolę bez znajomych.Nie spinam się ,nie udaję experta,myślę.
    Z kolei samotnie,ma swoje wady.
    Dla zdjęć ,IMHO trzeba samotnie.

  9. #9
    Uzależniony
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    615

    Domyślnie

    Życzę Ci, żebyś w życiu miał tylko takie problemy.

  10. #10

    Domyślnie

    Potraktuj znajomych jak potencjalnych, wymagających i marudnych klientów.
    Rób zdjęcia tam gdzie by chcieli mieć zdjęcie, albo idź na kompromis. Jednak rób je tak, aby wyciągnąć z kiepskich sytuacji możliwie jak najwięcej. Wyobraź sobie, że to zdjęcia Twojego życia, że to sytuacja historyczna, którą trzeba uwiecznić jak najlepiej i to zrób.
    canon, olympus

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •