No to trzeba coś z tym zrobić
Trzy obiekty wywołane przez Jago
[136] Zespół zabytkowych budynków pocztowych w Bydgoszczy pochodzi z początku XVIII wieku. Usytuowane są na północnym nabrzeżu Brdy w centrum miasta.Wzniesiono je w stylu północnoniemieckiego gotyku ceglanego.Składa się z budynku starszego i młodszego.Budynek starszy usytuowany od strony ulicy Stary Port jest piętrowy,podpiwniczony i posiada poddasze użytkowe.Ma dwa skrzydła i posiada w tylnej elewacji pięcioboczną wieżę z klatką schodową.Elewacja jest wykonana z nieotynkowanych cegieł i zdobią ją sterczyny,maskwerki oraz fryzy.Od ulicy Pocztowej zastosowano na parterze trójdziałowe okna,natomiast na piętrze - biforyjne. W szczycie zainstalowano zegar oraz ceramiczne herby przedstawiające symbole poczty i telegrafu.Przez liczne zniszczenia utracono część dekoracji budynku.Z kolei budynek młodszy znajdujący się od strony ulicy Jagiellońskiej posiada masywny korpus pokryty dwuspadowym dachem i wysoką czteroboczną wieżę.Posiada trzy kondygnacje i jest również podpiwniczony.Elewacja z ryzalitami pozornymi ozdobiona jest trójlistnymi płycinami,które kryją w sobie wykroje ostrołukowych okien.Część narożna budynku mieści wejście do Sali obsługi.Boczne wejście natomiast jest umieszczone w bogato udekorowanym portalu.Oba budynki połączone są piętrowym łącznikiem,który posiada kolejne wejście do budynku i wjazd na dziedziniec.
[137] Przechodzący od spodu (gdyby ktoś był ciekawy co ON ma pod spódniczką)
[138] Spichrze: do dzisiejszych czasów zachowały się tylko trzy sztuki, chociaż ostatnią wojnę przetrwało ich trochę więcej. Z różnych źródeł wynika, że w XV, XVI, XVII i XVIII wieku powstawały one masowo i zajmowały obydwa brzegi Brdy na odcinku pomiędzy dzisiejszym Mostem Bernardyńskim, a Mostem Jerzego Sulimy Kamińskiego. Stały się wizytówką naszego miasta i często są wykorzystywane jako logo Bydgoszczy.
[139] Przechodzący przez rzekę - rzeźba w Bydgoszczy, znajdująca się przy ulicy Mostowej, nad rzeką Brdą. Praca autorstwa Jerzego Kędziory. Odsłonięta 1 maja 2004 w dniu wejścia Polski do Unii Europejskiej przez Prezydenta Bydgoszczy i autora rzeźby.
Postać przechodzi przez rzekę na linie, trzymając żerdź i strzały. Pozycję pionową utrzymuje dzięki temu, że środek masy figury znajduje się pod liną, na której wisi. Twarz "Przechodzącego przez rzekę" ma rysy syna artysty. Wysokość figury to ponad 2 metry, a waga 50 kg.