Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Wątek: Martwe piksele, EOS 500d, zweryfikujcie.

  1. #1

    Domyślnie Martwe piksele, EOS 500d, zweryfikujcie.

    Kłaniam się nisko wszystkim forumowiczom.

    Niedawno sprzedałem EOSa 500d. Po dwóch tygodniach kupiec napisał maila, że znalazł martwe piksele na matrycy. Zdębiałem. Zrobiłem tym body 15k zdjęć i nigdy tego nie zauważyłem. A przyglądałem się, bo wywoływałem dużo landszaftów. Przysłał zdjęcie, na którym faktycznie widać mały różaniec z fioletowych punktów.

    Proszę o pomoc w zweryfikowaniu, czy rzeczywiście są to uszkodzone piksele.
    Zaznaczone w białą otoczką. To na górze to ptaki :razz:
    http://img232.imageshack.us/img232/7439/img5311copy.jpg

    Z góry dziękuję, pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez Merde ; 19-07-2011 o 11:45 Powód: Pkt 9 regulaminu forum

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    3 225

    Domyślnie

    Trudno ocenić na tym zdjęciu co to jest, ale to IMHO nijak nie wygląda na martwe piksele.
    Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXII

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    Bydgoszcz.
    Posty
    3 468

    Domyślnie

    Zadrapanie na matrycy?. Obejrzałbym matrycę przez lupę.

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar MC_
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Torun/Slupsk
    Posty
    3 449

    Domyślnie

    Mi to bardziej wygląda na klucz ptaków, ale mogę się mylić. Strzel fotkę samego nieba.

  5. #5

    Domyślnie

    Niestety, aparat jest sprzedany a zdjęcie pochodzi właśnie od osoby która go kupiła i tylko nim dysponuję. Pan twierdzi, że widzi to na każdym zdjęciu które zrobił.

    Zrobię inaczej, wrzucam mocnego cropa:
    http://img715.imageshack.us/img715/6072/cropc.jpg

    Dziękuję wszystkim za odpowiedzi
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Merde ; 19-07-2011 o 11:46 Powód: Pkt 9 regulaminu forum

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar MC_
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Torun/Slupsk
    Posty
    3 449

    Domyślnie

    Przy tym powiększeniu faktycznie wygląda na problem z matrycą...

  7. #7

    Domyślnie

    Ktoś podpowiedziałby co z tym fantem zrobić? Czy w ramach gwarancji zrobią mu to?
    Nie chciałem sprzedać trefnego sprzętu, tym bardziej że sam takiej wady u siebie na zdjęciach nie mogę znaleźć.

  8. #8
    Bywalec Awatar r3b
    Dołączył
    May 2011
    Miasto
    Legionowo
    Posty
    216

    Domyślnie

    Tylko, że problem jest na tyle duży, że raczej sam byś go zauważył... A ile czasu mineło od kiedy go sprzedałeś do momentu w którym pojawił się problem? Bo jak na moje oko to nie są to typowo martwe piksele, tylko efekt nieumiejętnego czyszczenia i raczej fizyczne uszkodzenie matrycy. Obawiam się, że klient po nieudanej próbie czyszczenia chce się wykręcić z kasą...

  9. #9

    Domyślnie

    Aparat poszedł 4 lipca do klienta. Czyli dokładnie dwa tygodnie temu. Email przyszedł wczoraj. Tak też mi się wydawało, że to nie są martwe piksele. Ja nigdy nie czyściłem fizycznie matrycy gdy go miałem, bo i nie trzeba było. Obiektywy zawsze zmieniałem bagnetem w dół.

    Dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam.

  10. #10
    Początki nałogu Awatar Maver
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    397

    Domyślnie

    Dokladnie, jesli aparat byl by uszkodzony wczesniej to facet by sie odzywal natychmiast po zakupie, a nie po 2 tygodniach. Tlumaczenie ze nie mial czasu wczesniej zrobic zdjec tez moim zdaniem bylo by malo wiarygodne, bo kazdy normalny facet ktory dostanie w rece "nowa zabawke" odrazu chce z niej skorzystac
    Tak ze nalezalo by mu delikatnie powiedziec zeby odwiedzil serwis jesli zepsul aparat, bo sprzedajac go sprzedawales mu sprawny sprzet.
    --
    Pozdrawiam
    Krzysztof Zagórski

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •