Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: 5d Mark II - timelapse

  1. #1

    Domyślnie 5d Mark II - timelapse

    Prośba o pomoc. Chcę pobawić się w kręcenie poklatkowych filmów, pełno takich w necie (szczególnie nocne ujęcia w HD mnie zachwycają).

    Czy 5D Mark II ma specjalną funkcję do kręcenia takiego filmu, czy załatwiam to podłączeniem po USB do kompa i sterowaniem przez dołączony soft?

    W jakiej rozdzielczości rejestrować pojedyncze klatki i czym złożyć, żeby w wyniku otrzymać śliczny film o jakości HD, nie zabierający x-terabajtów miejsca?

    Poszperałem po forum, nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania, nie bijcie jeśli coś przegapiłem.

  2. #2
    Bywalec Awatar lukaszr
    Dołączył
    Nov 2009
    Miasto
    PL
    Posty
    130

    Domyślnie

    Poszukaj na forum - były już o tym tematy.

    5DII nie kojarzę żeby miał specjalną opcję do tego.
    Mały poradnik masz tutaj:
    http://digitalartwork.net/2007/01/30...apse-tutorial/

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję!
    Poszukałem jeszcze w necie i znalazłem taką stronkę, może będzie jeszcze dla kogoś przydatna:
    http://lookycreative.com/lang/pl/kno...m/introduction

  4. #4

    Domyślnie

    Jeśli temat interesuje Cię bardziej zapraszam do Torunia w grudniu na IV Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej "Sztuka Natury" Toruń 2011 gdzie Twórca Lookycreative będzie Gościem i opowie o tajnikach Timelapsów.

  5. #5
    Bywalec Awatar soltysh
    Dołączył
    Dec 2009
    Miasto
    gdzieś na Śląsku
    Posty
    135

    Domyślnie

    Spojrzyj na ten wątek, w szczególności polecam , w stopce którego znajdziesz jaki sprzęt został wykorzystany w szczególności:
    - mały układzik, który wyzwala aparat, wg. ustalonego schematu,
    - wózek, który ewentualnie można złożyć samemu np. stąd.
    EOS 550D / T17-50 2.8 VC / C50 1.8 / C18-55 3,5-5,6 / C430EX

  6. #6
    Początki nałogu Awatar streaker
    Dołączył
    Nov 2009
    Miasto
    Śląsk
    Posty
    389

    Domyślnie

    Wężyk spustowy z programatorem - można samemu zrobić, ale imo szkoda zachodu, bo za niecałe 200zł można dostać phottixy (tr-90 którego sam mam, albo za trochę więcej nikosa).
    "Jeśli słuchałeś swojej matki, ojca, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, a teraz wiedziesz nudny marny żywot, to w pełni sobie na to zasłużyłeś." - Frank Zappa

  7. #7
    Bywalec Awatar westu
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    right next door to hell
    Posty
    153

    Domyślnie

    Ja ostatnio dałem 132PLN z przesyłką za pixela tc-252, działa

  8. #8
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    32

    Domyślnie

    polecam rozwiazanie z netbookiem. moj asus spokojnie 10h timelapsu wytrzymuje
    DIGITAL : 7d
    ANALOG : 50e
    LENSES : 17-50 2.8 : Takumar SMC 135mm f/2.5 : Takumar SMCmm 50 f/1.8

  9. #9
    Początki nałogu Awatar streaker
    Dołączył
    Nov 2009
    Miasto
    Śląsk
    Posty
    389

    Domyślnie

    westu - dzięki za info - jak kupowałem phottixa, to nie było jeszcze chyba tego pixela. A pewnie niedługo będę kupował jeszcze jeden z inną końcówką, więc 60-70zł zaoszczędzone
    "Jeśli słuchałeś swojej matki, ojca, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, a teraz wiedziesz nudny marny żywot, to w pełni sobie na to zasłużyłeś." - Frank Zappa

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez argoncyc Zobacz posta
    polecam rozwiazanie z netbookiem. moj asus spokojnie 10h timelapsu wytrzymuje
    niezle heh, wyzwalanie puszki poprzzt netbooka do glowy by mi napewno nie przyszlo. dobra opcja

    ..za 25 euro mozna kupic na amazon wyzwalacz np do 7d. bardzo pozyteczne urzadzenie

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •