Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Wątek: 5d Mark II - timelapse

  1. #11
    Coś już napisał Awatar Danon
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Łódź
    Posty
    80

    Domyślnie

    Jest możliwość zablokowania ekspozycji z poziomu EOS Utility podczas Timer shooting?

  2. #12
    Uzależniony
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    617

    Domyślnie

    Właśnie oglądałem filmik na temat timelapse "od kuchni".
    Nie tłumaczony ale warto obejrzeć, żeby zobaczyć z jakich sprzętów korzystają specjaliści
    Polecam

  3. #13
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Ostrów Wlkp.
    Posty
    27

    Domyślnie

    Witam!
    Ja mam pytanie odnośnie ekspozycji ... przyjmijmy, że fotografujemy zachód lub wschód słońca ... ekspozycję ustawiamy na warunki oświetlenia, które występują w danej chwili, ale kiedy zmienia się oświetlenie, ekspozycję też musimy zmienić ... ma może ktoś jakiś pomysł aby po zmontowaniu wszystko było płynne?

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar gadget_zary
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Żary/Wrocław
    Wiek
    34
    Posty
    1 046

    Domyślnie

    rOOmak świetny materiał ;] Dzięki

  5. #15

    Domyślnie

    Orientuje się ktoś gdzie można tanio kupić ten wężyk tc-80N3 ... wszędzie kosztuje 450-550 ... czy te zamienniki z allegro, po 130 pln to się do czegokolwiek nadają ?

  6. #16
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Ostrów Wlkp.
    Posty
    27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gimmickz Zobacz posta
    Orientuje się ktoś gdzie można tanio kupić ten wężyk tc-80N3 ... wszędzie kosztuje 450-550 ... czy te zamienniki z allegro, po 130 pln to się do czegokolwiek nadają ?
    myślę, że się nadają ... w razie czego możesz odesłać do 10 dni

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gimmickz Zobacz posta
    czy te zamienniki z allegro, po 130 pln to się do czegokolwiek nadają ?
    idelanie sie nadaja!
    pozdrawiam

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pletwal Zobacz posta
    Witam!
    Ja mam pytanie odnośnie ekspozycji ... przyjmijmy, że fotografujemy zachód lub wschód słońca ... ekspozycję ustawiamy na warunki oświetlenia, które występują w danej chwili, ale kiedy zmienia się oświetlenie, ekspozycję też musimy zmienić ... ma może ktoś jakiś pomysł aby po zmontowaniu wszystko było płynne?
    Podpinam się pod pytanie - mam ten sam problem, ale z przejściem od zmroku (Tv: 1/15, f/4 - jeszcze ciut jasno) do nocy (Tv: 20", f/4 - chcę mieć gwiazdy widoczne).

  9. #19
    Coś już napisał Awatar Sieku
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    83

    Domyślnie

    a może na trybie manualnym . szczerze sam jeszcze nie robiłem tego typu zdjęć (timelapse) ale zamierzam i też mam pytanie co ile najlepiej robić zdjęcia 1s 2s 3s 1min ???
    z tego co widzę muszą być w krótkich odstępach czasu bo są płynne ale np wieczorem już np 30s naświetlania + zapisanie na karcie bo zależy też jaką ona ma prędkość załóżmy że co 1min będzie zdjęcie czy to będzie dobrze ???

  10. #20

    Domyślnie

    ja robiłem na trybie manualnym, wschód słońca co pół minuty przez około 45 minut. w miedzy czasie pare razy zjeżdżałem delikatnie w dół z czasem, ale stopniowo, żeby nie było widać skoków.
    timelapse - tall ships

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •