Strona 3 z 18 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 172

Wątek: Photoshop a wielordzeniowy procek

  1. #21
    Uzależniony Awatar iREM
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Gdansk, Poland, Europe, Earth
    Wiek
    56
    Posty
    951

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sid Zobacz posta
    Pierwszy raz spotkałem się z tym, żeby komputer 2 lata stary, nie ustępował znacząco najnowszym konstrukcjom i miał lepsze, pod względem obliczeniowym, perspektywy rozbudowy. Oczywiście, to się zmieni jak wyjdzie socket 2011, który jest prawowitym następca 1366 i wprowadzi pamięć 4 kanałową. Tymczasem, ten komputer, to jedna z najlepszych inwestycji w moim wykonaniu. Rewelka.
    I pozazdrościć rozsądku i dobrego wyboru.
    Ja niestety uzależniłem się w 1993 roku od MacOS i żadna siła mnie nie zmusi do pracy przy windzie. I nie piszę tego jako coś lepszego/gorszego tylko jako swoją słabość. Tak samo mam z iphonem i tak samo z canonem. :-(
    I nie jest to snobizm, bo dużo lepszego technologicznie - w moim odczuciu - nikona już nie trawię. Przeszkadza mi gałkologia, struktury menu itd. Canon jest moim zdaniem dużo prostszy w obsłudze.
    Ale wracając do wątku głównego - to jak jest z tymi rdzeniami - kochają się z adobe czy jednak nie do końca?
    Wszystko można zrobić lepiej.
    www.irem.pl | 500px | foty.irem.pl

  2. #22
    Początki nałogu Awatar piotrek72t
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    51
    Posty
    380

    Domyślnie

    Patrząc po menadzeże zadan z windy to "lubia się" o ile otwarcie PS "zatrudnia" tylko dwa z czterech fizycznych rdzeni,to juz przy pracy nad zdjęciem pracują 4 rdzenie, przy filtrach tez widać , że wszystkie mają coś do roboty , przy czym piszę tu o CS4
    Piotr Talarczyk
    1ds III 1d

  3. #23
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    643

    Domyślnie

    Przyzwyczajenie drugą naturą człowieka :-)
    U mnie na Win7 x64 CS5 obciąża wszystkie 8 wątków bez problemu.

  4. #24
    Pełne uzależnienie Awatar mxw
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    2 250

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sid Zobacz posta
    Co ciekawe, komputer ma dwa lata, co jest nie mało dla takiego sprzętu. Kolega złożył sobie miesiąc temu najnowszego kompa, najwyższy model i7 Sandy Bridge, wszystko co obecnie najlepsze i najnowsze na rynku i... jest na podobnym poziomie wydajności, co mój sprzęt, różnice są minimalne.
    chyba coś przeoczyłem.
    to na czym polega power Twojego komputera, że - pomimo dwóch lat - jest tak wydajny, jak wszystko co dziś najlepsze?
    pozdro.,
    m.
    __________________
    Canon EOS 3P broken | 28/1.8 | 50/1.4 | 85/1.8 | itd.
    © mxw | mm | deviant | portrety | fotoloader

  5. #25
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Lębork
    Posty
    378

    Domyślnie

    Ja zmieniłem jakiś czas temu procka z C2D na Quada. System widzi mi tylko dwa rdzenie nadal. Ktoś podpowie co trzeba zrobić, aby dwa pozostałe zmusić do roboty? Mam Win7 64-bit, 8GB RAM, płyta główna wymieniona razem z prockiem (poprzednia padła) i obsługuje czerordzeniowce na 100%. Pewnie coś w BIOSie trzeba przestawić...
    Marki trzy.

  6. #26
    Bywalec Awatar WaldekA
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Jaroszów
    Wiek
    55
    Posty
    246

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez blackninja Zobacz posta
    Ja zmieniłem jakiś czas temu procka z C2D na Quada. System widzi mi tylko dwa rdzenie nadal.
    Jaka płyta i jaki procek? Ja mam Asusa P5G41T-M i procka Intel® Core™2 Quad Q9650 widzi bez problemów jako 4 rdzeniowego. We wcześniejszej płycie P5Q musiałem bios do najnowszej wersji zaktualizować.
    Kiedyś tu była stopka:-)

  7. #27
    Początki nałogu Awatar piotrek72t
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    51
    Posty
    380

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez blackninja Zobacz posta
    Ja zmieniłem jakiś czas temu procka z C2D na Quada. System widzi mi tylko dwa rdzenie nadal. Ktoś podpowie co trzeba zrobić, aby dwa pozostałe zmusić do roboty? Mam Win7 64-bit, 8GB RAM, płyta główna wymieniona razem z prockiem (poprzednia padła) i obsługuje czerordzeniowce na 100%. Pewnie coś w BIOSie trzeba przestawić...
    Rozumiem ze system po znmianie konfiguracji zainstalowałeś od nowa ?
    Piotr Talarczyk
    1ds III 1d

  8. #28
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    643

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mxw Zobacz posta
    chyba coś przeoczyłem.
    to na czym polega power Twojego komputera, że - pomimo dwóch lat - jest tak wydajny, jak wszystko co dziś najlepsze?
    To dość proste. Socket 1366 jest królem wydajności i był zaprojektowany specjalnie z myślą o najwydajniejszych komputerach, do tej pory jeszcze nie doczekał się swojego prawowitego następcy, który ma dopiero nadejść w postaci Socketu 2011, który z pewnością go zdeklasuje wydajnością, ale wciąż go nie ma na rynku.

    Od czasy wydania socketu 1366 Intel wypuścił dwa nowsze, 1156 i najnowszy, Sandy Bridge 1155. Zwłaszcza najnowszy Sandy Bridge jest generalnie platformą nowocześniejszą, ale nie jest skierowany na rynek High End, tylko jako mainstream. Nie ma w ogóle w ofercie procesorów 6 rdzeniowych pod ten socket. Procesory te są w niższym (lepszym) procesie technologicznym, są bardziej energooszczędne, ale najszybsze modele są mniej więcej na poziomie najwolniejszych na socket 1366. Są też sporo tańsze.

    W wielu serwisach internetowych poświęconych komputerom, mówią, że platforma 1366 to już przeżytek, że nikt tego nie kupuje, być może jeśli chodzi o graczy tak. Nawet na giełdzie komputerowej w zasadzie nie ma zestawów pamięci składających się z trzech modułów (nie 2 i nie 4), bo platforma jest na tyle mało popularna, że im się nie opłaca tego ściągać. Tym nie mniej na razie 1366 pozostaje niekwestionowanym królem wydajności. Oczywiście do czasu.


    Cytat Zamieszczone przez blackninja Zobacz posta
    Ja zmieniłem jakiś czas temu procka z C2D na Quada. System widzi mi tylko dwa rdzenie nadal. Ktoś podpowie co trzeba zrobić, aby dwa pozostałe zmusić do roboty? Mam Win7 64-bit, 8GB RAM, płyta główna wymieniona razem z prockiem (poprzednia padła) i obsługuje czerordzeniowce na 100%. Pewnie coś w BIOSie trzeba przestawić...
    Są dwie możliwości. Pierwsza, płyta wymaga aktualizacji biosu. Wejdź na stronę producenta, sprawdź jaki jest najnowszy dostępny BIOS. Potem zobacz jaki masz na płycie np. programem CPU-Z. Jeśli jest nowsza wersja, a w śród zmian wymieniają dodanie obsługi nowych procesorów.

    Druga możliwość, to być może trzeba zmienić jakieś ustawienie w biosie, które np. wyłączają połowę rdzeni. Tylko ostrożnie z manipulowaniem, bo możesz sobie utrupić komputer.

    Oczywiście są też inne możliwości, może coś się zepsuło, może Cię oszukali, sprzedali procek 2 rdzeniowy, nie widząc komputera na miejscu, nie wiem co i jak do końca.

  9. #29
    Bywalec Awatar GMHusky
    Dołączył
    Sep 2010
    Miasto
    Rzeszów
    Posty
    136

    Domyślnie

    co myślicie o takim zestawieniu gdzieś to znalazłem na komputer świat:
    http://www.komputerswiat.pl/media/20...zestaw-big.jpg
    Czarna puszka i kilka słoików... i teraz jeszcze słoneczko
    ------------------------------------------------------
    Jakby ktoś mnie szukał to jestem na FB
    http://www.facebook.com/grzegorz.malinowski

  10. #30
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    46
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    Ja myślę, że przede wszystkim jest mocno nieaktualny Za <400PLN to ja ostatnio kupiłem 16GB DDR3 i to nienajgorszej.

Strona 3 z 18 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •