Strona 2 z 18 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 172

Wątek: Photoshop a wielordzeniowy procek

  1. #11
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Łódź
    Posty
    2 227

    Domyślnie

    C2D 3.06 , 4gb , radek 4650 chyba , dysk 1T 7200obr , imac 27".

    Zaczal sie sypac. Tzn zwiechy , zacinki. Na kompie mam nie wiele rzeczy w sumie , nie zasyfilem go jakos tym co robilem , nie wiem co sie stalo. Nie mam teraz czasu i ochoty na reinstal bo ciagle zdjecia robie. A mialo byc tak super i stabilnie. Nie wiem moze cos w ogole sie sypnelo a nie wiem co. Poza tym jednak zmienilem sprzet na slabszy sam w sobie. Tragedii nie ma ale momentami jest wolno jednak.
    no comment...

  2. #12
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie

    Po pierwsze - zdecydowanie dokup RAM. Kasa zadna a roznica przy pracy na PS czy w LR kolosalna.

    No i moze sprzetowo cos walnelo i dlatego masz te zwiechy? W koncu to sprzet jak kazdy inny. Zaleta Mac'a jest przede wszystkim system OSX. Jesli masz problemy z wydajnoscia i stablinoscia to zdecydowanie warto przeinstalowac albo przynajmniej przywrocic uprawnienia - czesto to pomaga. Reinstalka jest banalna - podlaczasz dysk zewnetrzny, odpalasz TimeMachine, robisz kopie, potem reinstall i przywrocenie z TimeMachine'a .. bo co jak co, ale na stabilnosc OSX'a narzekac nie moge.

  3. #13
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie

    Ram sprawdzić w pierwszej kolejności (memtest86), skoro są zawiechy.
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  4. #14
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Łódź
    Posty
    2 227

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czacha Zobacz posta
    Po pierwsze - zdecydowanie dokup RAM. Kasa zadna a roznica przy pracy na PS czy w LR kolosalna.

    No i moze sprzetowo cos walnelo i dlatego masz te zwiechy? W koncu to sprzet jak kazdy inny. Zaleta Mac'a jest przede wszystkim system OSX. Jesli masz problemy z wydajnoscia i stablinoscia to zdecydowanie warto przeinstalowac albo przynajmniej przywrocic uprawnienia - czesto to pomaga. Reinstalka jest banalna - podlaczasz dysk zewnetrzny, odpalasz TimeMachine, robisz kopie, potem reinstall i przywrocenie z TimeMachine'a .. bo co jak co, ale na stabilnosc OSX'a narzekac nie moge.
    Rozumiem ze przy tym nie musze sobie z tego dysku systemowego wszystkich programow/plikow itp dodatkowo kopiowac tylko pozniej po reinstalce zostanie to dograne ?
    no comment...

  5. #15
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie

    Wykonujesz kopie za pomoca TimeMachine na dysk zewnetrzny - potem mozesz sobie wszystko odtworzyc lacznie z zainstalowanymi juz programami, ustawieniami itd.

  6. #16
    Uzależniony Awatar iREM
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Gdansk, Poland, Europe, Earth
    Wiek
    57
    Posty
    951

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czacha Zobacz posta
    Wykonujesz kopie za pomoca TimeMachine na dysk zewnetrzny - potem mozesz sobie wszystko odtworzyc lacznie z zainstalowanymi juz programami, ustawieniami itd.
    A jaką masz pewność że to co się sypnęło nie zostanie zbekapowane przez TM w tę i z powrotem? A przy okazji, tak ufasz TM? Bo ja dalej jadę ręcznie na CCC (niedowiarek jestem).
    Wszystko można zrobić lepiej.
    www.irem.pl | 500px | foty.irem.pl

  7. #17
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez iREM Zobacz posta
    A jaką masz pewność że to co się sypnęło nie zostanie zbekapowane przez TM w tę i z powrotem?
    Kiedys czytalem, ze TM nie archiwizuje calej struktyry systemu, a tylko rzeczy uzytkownika. Nie sadze aby to moglo wplynac na stabilnosc pracy.. chyba ze wirus?

    Cytat Zamieszczone przez iREM Zobacz posta
    A przy okazji, tak ufasz TM? Bo ja dalej jadę ręcznie na CCC (niedowiarek jestem).
    Kopie zdjec robie recznie przy kazdym nowym materiale. TimeMachine od czasu do czasu na dysk WD via FW800, bo szkoda mi bylo kasy na TC

  8. #18
    Uzależniony Awatar iREM
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Gdansk, Poland, Europe, Earth
    Wiek
    57
    Posty
    951

    Domyślnie

    PODOBNIE. Rawy zgrywam w dwa miejsca (osobne dyski), backup tygodniowy po FW, miesięczny backup dysku systemowego na usb.
    Co do rdzeni, to jest jakieś pewne źródło, że Adobe używa np. na macach pro wszystkich rdzeni? Bo plotka mówi że właśnie nie, ale nie wiem jakiej wersji CS dotyczy plotka :-)
    Wszystko można zrobić lepiej.
    www.irem.pl | 500px | foty.irem.pl

  9. #19
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Łódź
    Posty
    2 227

    Domyślnie

    Czy mozna przeinstalowac bez robienia kopii , czy lepiej zrobic ? Bo kurna nie mam nigdzie miejsca ech.
    no comment...

  10. #20
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    643

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MM-architekci Zobacz posta
    No wlasnie cena ma znaczenie , za obecnego maca cos tam dostane ale musze kupic monitor+komp

    Za konfig na xeonach place ~2000 zl ( 2x E5320 , 8GB , reszta w sumie mniej wazna ) wiec cena jest wedlug mnie ok. Za to nie poszaleje sobie z i7 ;]
    No racja, za 2k nowego kompa sensownego nie złożysz, z monitorem. Tak czy siak pamiętaj w jakie ograniczenia się pakujesz. Platforma C2D to historia, dostępność pamięci DDR2 spada, jej ceny rosną, jest mniej wydajna, zwłaszcza w porównaniu za trój kanałową. Procków już nie upgradujesz. Jak przestanie starczać, pozostanie wyrzucić.
    Cytat Zamieszczone przez MM-architekci Zobacz posta
    Procek plus plytaj wyjdzie spokojnie 1.5k a trzeba reszte w sumie.
    Ha, jak procek 6 rdzeniowy, to sam procek prawie 2k kosztuje :P
    Cytat Zamieszczone przez MM-architekci Zobacz posta
    Poza tym jednak skladaki do konca do mnie nie przemwiaja w kwestii stabilnosci calego kompa. Stad wolalem zestaw gotowy.
    Z tym się nie zgadzam zupełnie. Kupiłeś gotowego Maca i jak na tym wyszedłeś ;-) I to niby synonim jakości. Oczywiście, miałeś pecha, ale zakup gotowca, jak widać, niczego nie gwarantuje, to tylko sprzęt.

    Ja około dwa lata temu postanowiłem złożyć nowego kompa jako stacje roboczą. Pierwszy raz składałem kompa od zera nie do zabawy czy gier, ale od razu z myślą do pracy. Miał być wydajny. Tak powstał komp na którym siedzę do dzisiaj, pierwszy system, to był przedpremierowy Win7, bo jeszcze finala nie było.

    No więc dwa lata minęło i nie zanotowałem ani jednego zawieszenia się komputera, ani jednegoblue screen-a, nigdy ani razu. Zero problemów ze stabilnością, a zdarzało się, że wrzucałem konwersję wideo i pod obciążeniem 100% komputer kompresował ponad 60 godzin nagrań, co trwało prawie dwie doby non stop. I nic, kompresja się kończyła, a ja siadałem dalej do pracy.

    Co ciekawe, komputer ma dwa lata, co jest nie mało dla takiego sprzętu. Kolega złożył sobie miesiąc temu najnowszego kompa, najwyższy model i7 Sandy Bridge, wszystko co obecnie najlepsze i najnowsze na rynku i... jest na podobnym poziomie wydajności, co mój sprzęt, różnice są minimalne. Tyle że ja mam najniższy model i7 na socket 1366, a wciąż mogę wrzucić cokolwiek, chociażby ten procek 6 rdzeniowy i zmiażdżę wydajnością wszystko co Sandy Bridge ma na dzisiaj do zaoferowania.

    Pierwszy raz spotkałem się z tym, żeby komputer 2 lata stary, nie ustępował znacząco najnowszym konstrukcjom i miał lepsze, pod względem obliczeniowym, perspektywy rozbudowy. Oczywiście, to się zmieni jak wyjdzie socket 2011, który jest prawowitym następca 1366 i wprowadzi pamięć 4 kanałową. Tymczasem, ten komputer, to jedna z najlepszych inwestycji w moim wykonaniu. Rewelka.

Strona 2 z 18 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •